Sukcesy uczniów

Rok szkl 2015/2016

Iza Chudzik najlepsza w eliminacjach miejskich OTWP 2016

18 marca 2016 r. w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Ozorkowie odbyły się eliminacje miejsko gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej” Młodzież zapobiega pożarom” W tym turnieju reprezentowali nas: Izabela Chudzik IIId, Artur Adamiak Ia i Michał Kędzia Ia. Uczestnicy odpowiadali na 30 pytań dotyczących m.in. ochrony przeciwpożarowej, sprzętu strażackiego, historii i funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Państwowej Straży Pożarnej.

Tegoroczne eliminacje miejskie wygrała Izabela Chudzik z wynikiem 28 pkt., drugie miejsce zajął Michał Kędzia - 19 pkt., natomiast Artur Adamiak zajął miejsce czwarte z wynikiem 16 pkt.

Iza Chudzik będzie reprezentowała I LO oraz miasto Ozorków w eliminacjach powiatowych, które odbędą się
30 marca o godzinie 10: 00 w Starostwie Powiatowym w Zgierzu

Gratulacje!!!

Miło nam poinformować, że działająca w naszej szkole grupa teatralna zdobyła I miejsce w Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych Apli Papli 2016 organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie. Dawid Meresiński z klasy 2b otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora przeglądu.

Spektakl Łątki według scenariusza Uli Kałuzińskiej z klasy 3b wyreżyserował cały zespół aktorski: Klaudia Budzyńska, Ewelina Izydorczyk, Ola Jurkiewicz,Ula Kałuzińska, Agata Kieliszkowska, Łukasz Lityński,Dawid Meresiński, Magdalena Pisera, Radosław Pyciarz i Katarzyna Szadkowska  oraz pani Emilia Lipiec- Kuzańska.

Gratulujemy!

Sukces Kasi i Olgi

Miło nam poinformować, że Kasia Szadkowska z klasy 2b (uczennica p. Emilii Lipiec- Kuzańskiej) zajęła III miejsce w organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie  WOJEWÓDZKIM TURNIEJU POEZJI MIŁOSNEJ, zaś Olga Wierzbińska z klasy 1b (uczennica p. Małgorzaty Czotyrbok) zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dwa miejsca na podium Powiatowego Konkursu Ortograficznego

W Powiatowym Konkursie Ortograficznym organizowanym corocznie przez Zespół Szkół im J.S. Cezaka w Zgierzu Ola Jurkiewicz z klasy 2b- uczennica p. Emilii- Kuzańskiej zajęła II miejsce, a Emilia Krysiak z klasy 3a- uczennica p. Małgorzaty Czotyrbok - III miejsce.

To kolejny sukces dziewczyn w tym konkursie- w ubiegłym roku zdobyły odpowiednio miejsca I-sze i  II-gie.

Emilia Krysiak z klasy 3 a- uczennica p MałgorzatyEmilia Krysiak z klasy 3 a- uczennica p Małgorzaty Czotyrbok zajęła III miejsce.

Organizatorzy tegorocznego dyktanda postawili na trudności związane z pisownią nazw własnych.
"Na Półwyspie Apenińskim warto by zwiedzić Miasto Siedmiu Wzgórz, niegdyś stolicę starożytnego państwa rzymskiego, podziwiać prastare Forum Romanum, zrobić selfie przy pomniku Wiktora Emanuela II, a także zobaczyć to, co zostało po dynastii julijsko – klaudyjskiej.”
O skali trudności może świadczyć fakt, że w tym roku żadnemu z uczestników nie udało się napisać dyktanda bezbłędnie.
Tym bardziej gratulujemy naszym uczennicom - Oli i Emilii!!!

Gratulujemy sukcesu!

10 listopada 2015r. w budynku Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów dla stypendystów Prezesa Rady Ministrów. Otrzymali je uczniowie, którzy  w minionym roku szkolnym uzyskali najlepsze wyniki w nauce. Nagrodę z rąk  pani wojewody Jolanty Chełmińskiej oraz  Łódzkiego Kuratora Oświaty  pana Jana Kamińskiego odebrała również uczennica naszej szkoły Urszula Kałuzińska z klasy 3b.

Gratulujemy!