RODO

Piątek 29.03.2024

Sukcesy sportowe

Rok szkolny 2015/2016

23 września 2015 r. w ośrodku "Malinka" koło Zgierza zostały rozegrane mistrzostwa powiatu w indywidualnych biegach przełajowych. Uczestnicy rywalizowali indywidualnie a także punktowali dla szkoły w klasyfikacji drużynowej.

Dziewczęta drużynowo zajęły II miejsce, natomiast indywidualnie  Kurzawska Natalia 4 miejsce (7pkt), Sandra Sobór 6 miejsce (7pkt), Kalina Pierzgalska 12 miejsce (6pkt),Wasiak Kinga 13 miejsce (6pkt), Emilia Baranowska 18 miejsce (5pkt). W zawodach wzięło udział 51 zawodniczek! Natalia i Sandra awansowały także do etapu wojewódzkiego.

Drużyna chłopców także zdobyła II miejsce a Mateusz Ciesielski został wicemistrzem powiatu i awansował do finału wojewódzkiego (8pkt)! Na kolejnych miejscach uplasowali się:Dawid Meresiński 8 miejsce (7pkt), Dariusz Kubiak 15 miejsce (6pkt), Adam Sobiński 21 miejsce (5pkt), Robert Cybulski 32 miejsce (5pkt) i Julian Augustyniak 35 miejsce (PK). W zawodach brało udział 49 zawodników.

Podziękowania za włożony trud i sportową postawę składa opiekun drużyn W.Polak

Drużyna lekkoatletek z I LO w Ozorkowie w finale wojewódzkim!

21 września 2015 r. odbyły się półfinały wojewódzkie w lidze lekkoatletycznej.  Na stadionie ZSS w Aleksandrowie Łódzkim rywalizowały ze sobą najlepsze drużyny lekkoatletów z powiatów Łęczyckiego, Zgierskiego i Pabianickiego. Nasze dziewczęta zajęły drużynowo drugie miejsce premiowane awansem do finału wojewódzkiego natomiast drużyna chłopców została sklasyfikowana na czwartej pozycji.

Reprezentacja dziewcząt :   Fliszewska Angela, Izydorczyk Ewelina-100m, Julita Jagodzińska, Kalina Pierzgalska, Natalia Szmigiel 400m, Wasiak Kinga, Bogdanowicz Natalia 800m, Sandra Sobór, Kinga Grzyb, Natalia Kurzawska - skok w dal, Joanna Paźniewska, Paulina Pałczyńska, Magdalena Szymczak pchnięcie kulą, Fliszewska  Angela, Izydorczyk Ewelina, Sandra Sobór,    Natalia Kurzawska - sztafeta 4x100m

Reprezentacja chłopców: Wiktor Rogalski, Adam Skowroński, Jakub Kaczmarek - 100m, Bartosz Zawierucha, Artur Sadok  - 400m, Dariusz Kubiak, Robert Cybulski, Karolak Łukasz 1500m, Mateusz Grzyb, Adam Sobiński - skok w dal, Szymon Molenda, Norbert Pogorzelski, Michał Gieraga - pchnięcie kulą, Adam Skowroński, Mateusz Grzyb, Jakub Kaczmarek, Wiktor Rogalski - sztafeta 4x100m

Gratulacje !!!

Udane rozpoczęcie sportowego roku szkolnego 2015/2016

Pierwszą konkurencją w ramach tegorocznej Licealiady była liga lekkoatletyczna.

10 września 2015 r. na boisku lekkoatletycznym Zespołu Szkół Sportowych w Aleksandrowie Łódzkim drużyny dziewcząt i chłopców rywalizowały w biegach na dystansie 100m, 400m, 800m/1500m, pchnięciu kulą, skoku w dal i sztafetach 4x100. W tych zawodach obie nasze drużyny zajęły II miejsca i awansowały do finału rejonu.

Reprezentacja dziewcząt : Justyna Walis,Fliszewska Angela, Izydorczyk Ewelina-100m, Julita Jagodzińska, Kalina Pierzgalska, Natalia Szmigiel 400m, Wasiak Kinga, Miszczak Aleksandra 800m, Sandra Sobór, Kinga Grzyb, Natalia Kurzawska - skok w dal, Joanna Paźniewska, Paulina Pałczyńska, Magdalena Szymczak pchnięcie kulą, Fliszewska  Angela, Izydorczyk Ewelina, Sandra Sobór, Natalia Kurzawska - sztafeta 4x100m

Reprezentacja chłopców: Wiktor Rogalski, Adam Skowroński, Jakub Kaczmarek - 100m, Bartosz Zawierucha, Dariusz Kubiak - 400m, Dawid Meresiński, Robert Cybulski, Karolak Łukasz 1500m, Mateusz Ciesielski, Mateusz Grzyb, Adam Sobiński - skok w dal, Szymon Molenda, Norbert Pogorzelski, Michał Gieraga - pchnięcie kulą, Adam Skowroński, Mateusz Grzyb, Mateusz Ciesielski, Wiktor Rogalski - sztafeta 4x100m

Podziękowania za sportową walkę oraz gratulacje za awans  składają nauczyciele wychowania fizycznego W.Polak i A. Kokot Brygier

Pierwszy sukces siatkarzy
1 grudnia w hali sportowej odbył się turniej o Puchar Burmistrza Miasta Ozorkowa w piłce siatkowej chłopców. W imprezie sportowej wzięły udział 3 drużyny z Ozorkowa: I Liceum Ogólnokształcące; Zespół Szkół Zawodowych i Gimnazjum nr 1. Reprezentacja naszego LO  zwyciężyła w całym Turnieju, a najlepszym zawodnikiem został Nikodem Nowak z klasy I A.  Gratulujemy zwycięstwa!

Skład zespołu: Szymon Molenda, Mateusz Grzyb, i Mateusz Ciesielski- III A; Tobiasz Klimczak- III D; Adrian Kręcikowski, Nikodem Nowak, Bartosz Zawierucha, Łukasz Karolak, Konrad Dośpiał - I A. Opiekun - pani Kamila Łuczak

Uczeń klasy 2b Milan Chyliński zakwalifikował się do II etapu eliminacji kadry Polski w brydżu sportowym. Spośród 26 par z całego kraju zostało wyłonionych tylko 6. W lutym Milana i Darka Syncerka z ZSZ Ozorkowie czeka rywalizacja z najlepszymi, min. z ubiegłorocznymi Mistrzami Polski. Tylko 3 najlepsze pary pojadą na Mistrzostwa Europy na Litwę, a w lutym na Mistrzostwa Świata do USA.

Gratulujemy zawodnikom oraz ich trenerowi p. Henrykowi Chojnackiemu i życzymy sukcesów!

To już kolejny etap zmagań sportowych za nami. 6 listopada odbyły się zawody powiatowe w sztafetach pływackich 10 x 50 m. Naszą szkołę reprezentowała drużyna żeńska i męska.
Chłopcy zajęli miejsce III. Dziewczęta zajęły w powiecie miejsce II i awansowały do zawodów rejonowych. W rejonie zajęły również miejsce II i awansowały do finału wojewódzkiego.
 Szczęśliwie wszystkie finały sztafet pływackich odbywały się na basenie Wodnik w Ozorkowie.
 W czwartek 19 listopada odbył się finał wojewódzki sztafet pływackich.
Drużyna żeńska zajęła VII miejsce zdobywając kolejne punkty do klasyfikacji w rozgrywkach powiatowych szkół ponadgimnazjalnych.

Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta:

z klasy IIIa- Sobór Sandra, Grzyb Kinga , Kolczyńska Aleksandra,
z klasy IIIc Walis Justyna,
z klasy IIId- Paźniewska Joanna, Maślińska Natalia ,
z klasy IIc- Kożlik Klaudia, Kaźmierska Daria , Sobczak Martyna,
z klasy Ia – Kudelska Kinga, Olczyk Michalina, Sobczak Justyna, Augustyniak Paulina
z klasy Ib- Wierzbińska Olga,
z klasy Ic- Ozimek Paulina

SZCZĘŚLIWY FINAŁ WOJEWÓDZKI W LIDZE LEKKOATLETYCZNEJ

29 września 2015 roku na stadionie AZS w Łodzi odbył się
FINAŁ WOJEWÓDZKI LIGI LEKKOATLETYCZNEJ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna żeńska. Dziewczęta zdobyły 1060 punktów i tym samym uplasowały się na V miejscu w województwie. Jest to najlepszy wynik w dziejach naszej szkoły w tej dyscyplinie. Tradycyjnie przyszło nam stanąć w szranki ze szkołami sportowymi , których główny profil to Lekkoatletyka.
Warto również zaznaczyć, iż w pchnięciu kulą - 4 kg. Joanna Paźniewska zajęła II miejscew województwie. Jest to najlepszy wynik  w historii szkoły.

Kula 3 kg

18 września 2015 roku w Starostwie Powiatowym w Zgierzu odbyło się podsumowanie roku sportowego 2014/2015.
Zwieńczeniem zmagań młodych sportowców było uroczyste spotkanie podczas którego najlepsze szkoły odebrały puchary i dyplomy z rąk starosty zgierskiego – Bogdana Jaroty oraz członka Zarządu Powiatu Zgierskiego – Adama Świniucha.

NASZA SZKOŁA 3. RAZ Z RZĘDU ZAJĘŁA 1. MIEJSCE W KLASYFIKACJI GENERALNEJ
W RAMACH  IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ- LICEALIADZIE
.

Tradycyjnie oprócz pucharu nasza szkoła otrzymała  specjalny talon na zakup sprzętu sportowego.

Serdecznie gratulujemy naszym szkolnym sportowcom i dziękujemy za wielokrotny udział w zawodach.