Organ prowadzący szkołę Powiat Zgierski.

RODO

Niedziela 16.12.2018
 • "Czytajmy bajki dzieciom"
  25.10.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii "Czytajmy bajki dzieciom".

 • „Książka to przyszłość”
  25.10.2018

  Październik 2018 - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

 • Październik miesiącem czytania książek…
  25.10.2018

  „Międzynarodowy  miesiąc bibliotek „ to czas kiedy w szkołach  odbywają  się różnorodne  akcje promujące czytelnictwo. Tradycyjnie już, uczennice naszej szkoły  pod opieką n-la bibliotekarza  zaangażowały się w cykliczną akcję „ Czytamy bajki dzieciom”.

 • Twoje dane, twoja sprawa

  Twoje dane, twoja sprawa
  23.10.2018

  Twoje dane, twoja sprawa - Obrazek 1

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej
  23.10.2018

  Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej świętowaliśmy w naszej szkole wyjątkowo. Oprócz przemówienia p. Dyrektor Anny Plaskoty, która przypomniała historyczne okoliczności powołania KEN, jej ważną funkcję związaną z nowoczesną wizją oświaty, nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły usłyszeli od uczniów wiele dobrych życzeń i ciepłych słów. Ten szczególny dzień stał się także okazją do wyróżnienia nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.

  Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali: p. Emilia Lipiec – Kuzańska, p. Aneta Wajer, p. Jolanta Antczak, p. Witold Polak, p. Maria Szałapska, p. Sylwia Jon, p. Lucjan Redlicki.

  Nagrody Starosty otrzymały: p. Agata Kokot – Brygier i p. Grażyna Kowalczyk.

  Dopełnieniem oficjalnej części uroczystości była prezentacja uczniowskich talentów, które nie zawsze można dostrzec w szkolnej codzienności.

  Profesjonalizm recytatorów, brawurowe popisy taneczne i wokalne solistów oraz zespołów, fantastyczne głosy, muzykalność, żywiołowość i charyzma naszych Artystów wprawiły widzów w niekłamany zachwyt.

  Z niedowierzaniem wszyscy przyglądali się występowi Natalii Łebedowskiej, która dała niezwykły popis układania kostki Rubika.

  Cała uroczystość przygotowana przez uczniów klas pierwszych i drugich oraz Samorząd Szkolny pod opieką p. Ewy Niteckiej – Zientarskiej, prowadzona z wielkim obyciem scenicznym i wdziękiem przez Wiktorię Łebedowską i Damiana Świątkiewicza, była piękną i wzruszającą formą podziękowań dla grona pedagogicznego i wszystkich pracowników szkoły.

 • Pomóżmy zwierzakom.

  Pomóżmy zwierzakom.
  15.10.2018

  Pomóżmy zwierzakom. - Obrazek 1

  Październik jest wyjątkowym miesiącem dla zwierząt. W tym miesiącu obchodzimy:

  01.10 Światowy Dzień Wegetarian

  02.10 Dzień Zwierząt Hodowlanych

  04.10 Światowy Dzień Zwierząt

  25.10 Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt oraz Dzień Kundelka

  Pamiętajmy o naszych braciach mniejszych i wspomóżmy bezdomne zwierzęta.

  W szkole trwa zbiórka na potrzeby schroniska w Łęczycy. Prosimy-przyłącz się!

  Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu-Katarzyna Rogaczewska

 • Do młodych dziennikarzy.

  Do młodych dziennikarzy.
  08.10.2018

  Jodełka- gazetka szkolna I LO w Ozorkowie zaprasza do współpracy

  Niezależne pismo szkolne Jodełka ogłasza nabór nowych dziennikarzy. Uczniów z ciekawymi pomysłami, twórczych, dociekliwych, zainteresowanych sprawami naszej szkolnej Społeczności zapraszamy do redakcji pisma w bibliotece szkolnej Przedwiośnie.

  Przyjdź, podziel się pomysłami, napisz ciekawy artykuł.

  DWOJE  UCZNIÓW Z OSTATNIEGO SKŁADU REDAKCYJNEGO TO JUŻ STUDENCI DZIENNIKARSTWA UŁ

  Zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek  9 października 2018 r. o godz. 13.30

                                                            Opiekunowie: Ewa Krasnopolska i Małgorzata Czotyrbok

 • Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego

  Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego
  03.10.2018

  W czwartek, 27 września 2018r. w Uniejowie odbyła się Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2018/2019.Głównym organizatorem była SP nr 1 w Uniejowie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Zarządu Głównego ZSZ w Warszawie, przedstawiciele władz samorządowych z województwa łódzkiego oraz starostowie powiatów.

  Podczas uroczystości miało miejsce podsumowanie współzawodnictwa sportowego w roku szkolnym 2017/2018. Wręczone zostały wyróżnienia dla dyrektorów i nauczycieli najlepszych szkół reprezentujących województwo łódzkie w Finałach Ogólnopolskich. Wśród laureatów znalazło się nasze LO reprezentowane przez p. Agatę Kokot Brygier – nagrodzoną nauczycielkę wychowania fizycznego.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Kolejny sukces sportowców

  Kolejny sukces sportowców
  01.10.2018

  Kolejny sukces sportowców - Obrazek 121 września 2018 r. w Zgierskiej Malince reprezentacje dziewcząt i chłopców zainaugurowały rok sportowy 2018/2019 indywidualnymi i drużynowymi biegami przełajowymi. Sportowcy I LO w Ozorkowie zaprezentowali się całkiem obiecująco i brak miejsca na podium w drużynówce (szczególnie u dziewcząt) był dużym zaskoczeniem. Na szczęście po ponownym przeliczeniu punktów okazało się, że dziewczęta zostały wicemistrzyniami powiatu. Chłopcy oficjalnie zajęli 4 miejsce na 11 drużyn czyli także w czołówce. Gratulacje i podziękowania dla wszystkich biegaczy za poświęcenie i sportową postawę !!!

 • ILO im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie Wicemistrzem Powiatu w Licealiadzie 2017/2018

  ILO im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie Wicemistrzem Powiatu w Licealiadzie 2017/2018
  21.09.2018

  Dnia 14 września 2018 roku w Starostwie Powiatowym w Zgierzu odbyło się podsumowanie sportowego roku szkolnego 2017/2018. Nasze LO w generalnej klasyfikacji Licealiady zajęło 2. miejsce. Ustąpiliśmy jedynie miejsca Szkole sportowej z Aleksandrowa Łódzkiego.

  Na uroczystej gali uczniowie naszej szkoły odebrali Puchar Starosty  i talon na zakup sprzętu sportowego, natomiast ich nauczyciele listy gratulacyjne i podziękowania od Starosty zgierskiego.

  Serdecznie gratulujemy naszym szkolnym sportowcom i życzymy kolejnych sukcesów na arenach sportowych- nauczyciele wychowania fizycznego.

  ILO im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie Wicemistrzem Powiatu w Licealiadzie 2017/2018 - Obrazek 1 ILO im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie Wicemistrzem Powiatu w Licealiadzie 2017/2018 - Obrazek 2

 • XLIII Rajd „Szlakiem Bohaterów Walk nad Bzurą”

  XLIII Rajd „Szlakiem Bohaterów Walk nad Bzurą”
  21.09.2018

  Siedmioosobowa grupa uczniów I LO  im. S. Żeromskiego w Ozorkowie wzięła udział w XLIII Rajdzie „Szlakiem Bohaterów Walk nad Bzurą” organizowanym przez łęczycki oddział PTTK, pod opieką p. Katarzyny Ogonowskiej. Trasa rajdu rozpoczęła się na cmentarzu w Solcy Wielkiej, gdzie znajdują się kwatery żołnierzy poległych w największej i jednej z najkrwawszych bitew września 1939 r. – Bitwie nad Bzurą. Uczestnicy rajdu, składając kwiaty, oddali hołd poległym w obronie Ojczyzny. Następnie przez Solcę Małą, Sierpów, Konary, Dzierzbiętów  Mały dotarli do Łęczycy, gdzie przyłączyli się miejskich obchodów 79 rocznicy Bitwy nad Bzurą. Po zakończeniu uroczystości na Placu Tadeusza Kościuszki ,wszyscy uczestnicy wraz z oficjalnymi delegacjami  instytucji i władz miasta przemaszerowali na  wojskową część cmentarza parafialnego w Łęczycy , gdzie odczytany został apel poległych oraz złożono białe i czerwone goździki na mogiłach żołnierzy. Nasi uczniowie wrócili do Ozorkowa pociągiem.

 • 79 rocznica bitwy w Orłej
  20.09.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 79 rocznica bitwy w Orłej.

 • 79 rocznica bitwy w Orłej

  79 rocznica bitwy w Orłej
  14.09.2018

  11 września 2008 r. poczet sztandarowy w składzie: Marcelina Brygier, Marta Michalska, Kacper Chałagus i Maurycy Dobosiak, reprezentował naszą szkołę na uroczystościach związanych z obchodami 49 rocznicy Bitwy w Orłej. Uroczystości rozpoczęły się mszą polową, następnie odczytano Apel Poległych  i złożono kwiaty pod pomnikiem bohaterów walk w Orłej.  Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów gimnazjum w Parzęczewie.

 • "Jak nie czytam, jak czytam"

  "Jak nie czytam, jak czytam"
  15.09.2018

  Podziękowania za udział w ogólnopolskiej akcji rozpowszechniania czytania wśród młodzieży.

 • Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

  Inauguracja roku szkolnego 2018/2019
  06.09.2018

  3 września 2018 r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Ozorkowie wzięli udział w uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego , która odbyła się z udziałem zaproszonych gości : p. Krzysztofa Jurka- Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji Powiatu Zgierskiego oraz p. Jacka Sochy – Burmistrza Ozorkowa.

  W inauguracyjnym przemówieniu Dyrektor Anna Plaskota wskazała na sukces tegorocznych absolwentów I LO : 100-procentową zdawalność egzaminu maturalnego oraz bardzo wysokie wyniki, które uzyskali na egzaminie z matematyki. Powitała w naszym gronie uczniów rozpoczynających naukę w klasach pierwszych, którzy złożyli uroczyste ślubowanie.

  Podczas inauguracji roku szkolnego nie zabrakło akcentów historycznych związanych z rocznicą wybuchu II wojny światowej. Fragmenty przejmujących wspomnień młodych ludzi żyjących w tamtym czasie odczytali uczniowie kl. IIIA, którzy przygotowali uroczystość pod opieką wychowawczyni p.Blanki Kochańskiej.

  Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości młodzież spotkała się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych.

  Fotorelacja tutaj:Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 - Obrazek 1

 • Rzopoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Rzopoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się  3 września 2018r. o godz. 9.00.

 • DRODZY GIMNAZJALIŚCI!

  DRODZY GIMNAZJALIŚCI!

Kontakt

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
  95-035 Ozorków, ul. Romualda Traugutta nr 1
  e-mial: zsosekretariat@lo-ozorkow.pl

  Harmonogram przyjęć interesantów przez dyrektora szkoły:
  poniedziałek 12.00-14.00
  wtorek 12.00-14.00
  piątek 12.00-14.00


  Termin przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków Rodziców:
  poniedziałek 14.00-15.00

  Sekretariat czynny:
  poniedziałek-piątek : 7.00-16.00
 • (+42) 718-93-50 fax (+42) 718-93-50

Galeria zdjęć