Organ prowadzący szkołę Powiat Zgierski.

RODO

Sobota 11.07.2020
 • Nasi uczniowie z wizytą w przedszkolu.

  Nasi uczniowie z wizytą w przedszkolu.

  Z okazji przypadającego w październiku Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 16 października 2019 roku uczennice naszej szkoły Daria Niciak, Karolina Twardowska i Alicja Krupińska wraz z opiekunem p. Ewą Krasnopolską udały się do Miejskiego Przedszkola Nr.2 aby wziąć udział w akcji czytelniczej „Mały mistrz w świecie wielkiej literatury”. Zadanie nie było łatwe ponieważ przedszkole jest z oddziałami integracyjnymi. Lecz uczennice zostały przygotowane znakomicie, wybrały ciekawe bajki takich autorów jak Jan Brzechwa , Ludwik Jerzy Kern, Hans Christian Andersen i Aleksander Fredro. Książeczki były bogato ilustrowane i skupiały uwagę maluchów, a zadawane pytania świadczyły o zrozumieniu tekstu bajek. W dalszej części spotkania n-l bibliotekarz p. Ewa Krasnopolska w przystępny sposób opowiedziała o zawodzie bibliotekarza i roli biblioteki w życiu każdego człowieka. Promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych to bardzo ważne i odpowiedzialne zadanie. Uczennice sprawdziły się w nowej roli i kto wie może ich plany życiowe będą wiązały się właśnie z pracą z najmłodszymi w przedszkolu. Na koniec zostałyśmy obdarowane słodkościami i najbardziej promiennymi uśmiechami.

 • Wizyta w przedszkolu

  Wizyta w przedszkolu

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wizyta w przedszkolu.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Edukacji Narodowej.

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  1 października 2019 roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski przygotował dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły niespodziankę w formie słodkiego poczęstunku. Tego dnia odbyła się również krótka akademia zorganizowana przez Samorząd Uczniowski pod opieką p. Kamili Łuczak.

  Drodzy nauczyciele i pracownicy naszego liceum!

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w imieniu całej społeczności uczniowskiej, składamy najserdeczniejsze życzenia. Dużo zdrowia, szczęścia, uśmiechu oraz owocnej pracy na nowy rok szkolny.

  Za cierpliwość, wyrozumiałość i trud włożony w nasze wychowanie - serdecznie dziękujemy.

  Uczniowie I LO w Ozorkowie

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej to święto szczególne, nawiązujące do tradycji pierwszego, oświeceniowego „ministerstwa oświaty”, czyli Komisji Edukacji Narodowej.
  W związku ze świętem, 11 października odbył się apel, który był okazją do złożenia życzeń wszystkim pracownikom szkoły oraz wyróżnienia nauczycieli i pracowników szkoły nagrodami Dyrektora oraz gratulacji dla wyróżnionych nagrodami Starosty – p. Anny Plaskoty i p. Anety Wajer. Uroczystość zakończyła się pięknym akcentem muzycznym oraz słodką niespodzianką przygotowaną dla grona pedagogicznego przez samorząd szkolny.

 • Uwaga miłośnicy Stanów Zjednoczonych

  Uwaga miłośnicy Stanów Zjednoczonych

  Do 28 października można rejestrować swój udział w konkursie I know America.

  Konkurs co roku organizuje Fundacja Wspomagania Wsi we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych w Polsce, Ośrodkiem Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego i Amerykańską Izbą Handlową. 

  Etap I zwykle trwa od września do listopada. Uczestnicy rejestrują się na stronie http://knowamerica.pl/, gdzie wypełniają test wielokrotnego wyboru. Składa się on z 30 pytań w języku polskim i 30 pytań w języku angielskim. Zagadnienia obejmują takie dziedziny, jak kultura, popkultura, historia, amerykański system polityczny, bieżąca sytuacja społeczno-gospodarcza, stosunki polsko-amerykańskie, system edukacji, geografia, "słynne cytaty" czy sport. System sprawdza testy automatycznie i pozwala wyłonić 60 uczestników pierwszego etapu z największą liczbą punktów. Oni przechodzą dalej.

  Etap II zwykle trwa od listopada do stycznia. Zadaniem 60 uczestników jest napisanie esejów w języku polskim na jeden z 15 tematów. Pełną listę zagadnień do opracowania opublikujemy po zakończeniu etapu I. Do etapu III przechodzi 15 autorów najlepszych prac.

  Etap III, czyli finał, odbywa w Warszawie zwykle między lutym a kwietniem. Przed przyjazdem do stolicy, 15 uczestników wyłonionych w etapie II nagrywa i przesyła na naszą stronę filmy, w których wypowiadają się na jeden z trzech ogłoszonych wcześniej tematów. W tym czasie uczestnicy przygotowują się też do egzaminu ustnego na podstawie przygotowanej puli zagadnień. W Warszawie piętnastka finalistów rozmawia z komisją złożoną z recenzentów esejów oraz przedstawicieli Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki i Fundacji Wspomagania Wsi.

  Co za nagrody……

  Studia w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW

  Trzy indeksy na studia I stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego

  Staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej

  Jedno miejsce na miesięcznym stażu w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie. Stażysta dostanie też nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł na dofinansowanie kosztów utrzymania w Warszawie.

  Trzydniowe zwiedzanie Warszawy

  Trzydniowe spotkanie laureatów. W programie między innymi: spotkanie z dyplomatami amerykańskimi pracującymi w Warszawie, wizyta w szkole amerykańskiej i rozrywki kulturalne.

   Więcej informacji i rejestracja na stronie konkursu: http://knowamerica.pl/

 • Ubezpieczenie NNW dzieci i młodzieży

  Ubezpieczenie NNW dzieci i młodzieży

  Drodzy Rodzice, przedsawiamy propozycję ubezpieczenia NNW oferowaną przez Nauczycielską Agencję Ubezpieczeniową SA. Poniżej znajduje się szczegółowa informacja.

 • Apel do mieszkańców Ozorkowa i Gminy Ozorków

  Apel do mieszkańców Ozorkowa i Gminy Ozorków

  Towarzystwo Przyjaciół Ozorkowa w związku z przypadającą w tym roku 80-tą rocznicą wybuchu II wojny światowej występuje z inicjatywą upamiętnienia mieszkańców Ozorkowa i najbliższej okolicy, poległych na polach bitew II wojny światowej oraz zamordowanych przez niemieckiego okupanta w obozach zagłady i w miejscach egzekucji. Apelujemy do mieszkańców Ozorkowa i Gminy Ozorków o przekazanie wiarygodnych informacji o takich osobach - członkach rodziny, znajomych i innych, które na upamiętnienie zasługują. dokumanty, zdjęcia i inne materiały można dostarczyć do siedziby Towarzystwa (Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Listopadowa 6b) lub na adres mailowy: mbp.ozorkow@wp.pl

 • Projekt Włącz teatr! i skompletuj swój bagaż doświadczeń

  Projekt Włącz teatr! i skompletuj swój bagaż doświadczeń

  Projekt Teatru Pinokio w Łodzi Włącz teatr! dla nauczycieli oraz wychowawców młodzieży w wieku 13+z województwa łódzkiego, którzy:

  - chcą potraktować spektakl teatralny jako punkt wyjścia do partnerskiej, otwierającej dyskusji ze swoimi podopiecznymi – wspierającej nie tylko edukację kulturalną, ale także umiejętność krytycznego myślenia każdej ze stron;

  - wierzą lub chcieliby uwierzyć, że o sztuce można i należy rozmawiać w odniesieniu do codziennych, osobistych doświadczeń i kontekstów – bez sztywnego klucza interpretacyjnego;

  - pragną poszerzyć swoje pedagogiczno- twórcze kompetencje – aby swobodnie współuczestniczyć z uczniami w teatralnych podróżach.

  W ramach projektu odbywa się 5 spotkań z opiekunami merytorycznymi– w podziale na trzyosobowe podgrupy, w macierzystych placówkach uczestników projektu; spotkania obejmują:

  a) wypracowywanie materiałów dydaktycznych do warsztatu problemowego – mających swoje odbicie w publikacji „Bagaż doświadczeń”;

  b) wizytę w Teatrze Pinokio – oglądanie wraz z uczniami wybranego spektaklu (Bruno Schulz. Historia występnej wyobraźni);

  c) przeprowadzenie warsztatu problemowego do wybranego spektaklu dla swoich podopiecznych – ze wsparciem opiekuna merytorycznego;

  interaktywną konferencję podsumowującą doświadczenia wszystkich uczestników projektu;

  publikację „Bagaż doświadczeń” oraz oficjalne oświadczenie o jej współtworzeniu dla każdego nauczyciela/wychowawcy.

 • Rajd rowerowy

  Rajd rowerowy

  7 września 2019 grupa licealistów wzięła udział w rajdzie rowerowym, upamiętniającym 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej i Bitwy nad Bzurą. Trasa rajdu przebiegała m.in. szlakiem turystyczno-historycznym 32 Eskadry Rozpoznawczej z 3 Pułku Lotniczego w Poznaniu, która stacjonowała w Sokolnikach i brała udział w działaniach bojowych na początku września 1939 r. Turyści odwiedzili także cmentarze w Modlnej i Solcy Wielkiej, gdzie spoczywają żołnierze polegli w czasie Bitwy nad Bzurą. Wyprawa zakończyła się wspólnym grillem z mieszkańcami gościnnego Borszyna. Rajd został zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Ozorkowa wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Ozorkowie.

 • Kiermasz podręczników

  Kiermasz podręczników

  Uwaga!    Uwaga !

  W bibliotece szkolnej aktualnie trwa kiermasz podręczników szkolnych !!!!!!

  Zapraszam uczniów wszystkich klas  do skorzystania z możliwości zakupu książek po atrakcyjnych cenach!!!!!

  Chętnych do  odsprzedania swoich podręczników zachęcam aby przynieśli je do biblioteki. Zakończenie kiermaszu jest zaplanowane  na piątek 20 września 2019r.

  Ewa Krasnopolska

 • Zapraszamy na zebrania z Rodzicami, które odbędą się 10 września 2019r. (wtorek) o godz, 17.00.

  Zapraszamy na zebrania z Rodzicami, które odbędą się 10 września 2019r. (wtorek) o godz, 17.00. 

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

 • Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

  Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

  2 września 2019r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w inauguracji nowego roku szkolnego.

  Po przywitaniu zgromadzonych uczniów i nauczycieli, dyrektor szkoły p. A.Plaskota przypomniała o szczególnym znaczeniu pierwszych dni września. W swoim przemówieniu nawiązała do wydarzeń historycznych sprzed 80 lat – wybuchu II wojny światowej. Do tragedii tamtych czasów odnieśli się również uczniowie klasy IIIA, którzy przygotowali uroczystość.

  Uczniowie sześciu klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, dołączając tym samym do społeczności szkolnej I LO im. Stefana Żeromskiego.

  Po zakończeniu oficjalnej części rozpoczęcia roku szkolnego, młodzież spotkała się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych.

 • Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się 2 września 2019 r.(poniedziałek) o godz. 9.00 .

  Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się 2 września 2019 r.(poniedziałek) o godz. 9.00 .

 • mLegitymacja

  mLegitymacja

  Nowość w naszej szkole – mLegitymacja!

  Nasza szkoła  przystąpiła do programu mLegitymacja! Oznacza to, że każdy uczeń (który posiada juz papierową wersję legitymacji) będzie mógł posługiwać się elektroniczną legitymacją w swoim telefonie!

  Aby uzyskać dostęp do mLegitymacji należy spełnić kilka warunków:

  1. uczeń musi posiadać numer PESEL
  2. rodzic musi posiadać Profil Zaufany
  3. uczeń musi posiadać dostęp do Internetu w swoim telefonie

  Dokładny opis całego projektu znajduje się na stronie Ministerstwa Cyfryzacjihttps://www.gov.pl/web/cyfryzacja/mlegitymacja-szkolna-akcja-realizacja

  Zapraszamy do sekretariatu po szczegółowe informacje oraz po uzyskanie dostępu do mLegitymacji!!!!!!

 • Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu maturalnego

  Maturzyści!

  Zaświadczenia o wynikach egzaminu maturalnego można odbierać w sekretariacie szkoły od 4 lipca 2019r. od godz. 11.00.

 • Godziny pracy szkoły w okresie ferii letnich

  W okresie ferii letnich

  SZKOŁA JEST CZYNNA:
  od poniedziałku do piątku

  w godzinach 7.00 - 15.00

 • Anita Łebedowska z indeksem wyższej uczelni !

  Anita Łebedowska z indeksem wyższej uczelni !

  Z wielką radością pragniemy podzielić się wielkim sukcesem uczennicy naszego Liceum, Anity Łebedowskiej, która została laureatką XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

  Konkurs składał się z trzech etapów, ostatni - finałowy, który odbył się w dniach 10 – 11 czerwca w Niepokalanowie, przyniósł zwycięstwo Anicie. Konkurs ten jest organizowany przez katolickie stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Co roku tysiące uczniów szkół średnich, przystępując do konkursu, podejmują trud zgłębiania wiedzy biblijnej. Zakres merytoryczny zagadnień co roku się zmienia. Podczas tegorocznej edycji uczestnicy mieli za zadanie zapoznać się z następującymi Księgami Pisma Świętego: Księgą Wyjścia i Listem św. Pawła Apostoła do Rzymian wraz z przypisami, komentarzami i wstępami do tych Ksiąg.

  Anita jako zwyciężczyni może cieszyć się ze zdobytych nagród, wśród których jest pielgrzymka do Ziemi Świętej, indeks na jedną z kilkunastu uczelni wyższych w całej Polsce oraz wiele innych upominków.

  Serdecznie gratulujemy Anicie ,życzymy kolejnych, równie spektakularnych sukcesów!

 • Ogłoszenie

  OGŁOSZENIE

  W dniach 11-14.06.2019 r.  lekcje będą odbywać się według następującego harmonogramu:

   

  1 godzina lekcyjna – 8.00 -  8.30

  2 godzina lekcyjna – 8.40 – 9.10

  3 godzina lekcyjna – 9.25 – 9.55

  4 godzina lekcyjna – 10.05 – 10.35

  5 godzina lekcyjna – 10.45 – 11.15

  6 godzina lekcyjna – 11.30 – 12.00

  7 godzina lekcyjna – 12.10 – 12.40

  8 godzina lekcyjna – 12.50 – 13.20

strona:

Kontakt

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
  95-035 Ozorków, ul. Romualda Traugutta nr 1
  e-mial: zsosekretariat@lo-ozorkow.pl

  Harmonogram przyjęć interesantów przez dyrektora szkoły:
  poniedziałek 12.00-14.00
  wtorek 12.00-14.00
  piątek 12.00-14.00


  Termin przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków Rodziców:
  poniedziałek 14.00-15.00

  Sekretariat czynny:
  poniedziałek-piątek : 7.00-16.00
 • (+42) 718-93-50 fax (+42) 718-93-50

Galeria zdjęć