Organ prowadzący szkołę Powiat Zgierski.

RODO

Piątek 15.11.2019
 • Uwaga miłośnicy Stanów Zjednoczonych

  Uwaga miłośnicy Stanów Zjednoczonych

  Do 28 października można rejestrować swój udział w konkursie I know America.

  Konkurs co roku organizuje Fundacja Wspomagania Wsi we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych w Polsce, Ośrodkiem Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego i Amerykańską Izbą Handlową. 

  Etap I zwykle trwa od września do listopada. Uczestnicy rejestrują się na stronie http://knowamerica.pl/, gdzie wypełniają test wielokrotnego wyboru. Składa się on z 30 pytań w języku polskim i 30 pytań w języku angielskim. Zagadnienia obejmują takie dziedziny, jak kultura, popkultura, historia, amerykański system polityczny, bieżąca sytuacja społeczno-gospodarcza, stosunki polsko-amerykańskie, system edukacji, geografia, "słynne cytaty" czy sport. System sprawdza testy automatycznie i pozwala wyłonić 60 uczestników pierwszego etapu z największą liczbą punktów. Oni przechodzą dalej.

  Etap II zwykle trwa od listopada do stycznia. Zadaniem 60 uczestników jest napisanie esejów w języku polskim na jeden z 15 tematów. Pełną listę zagadnień do opracowania opublikujemy po zakończeniu etapu I. Do etapu III przechodzi 15 autorów najlepszych prac.

  Etap III, czyli finał, odbywa w Warszawie zwykle między lutym a kwietniem. Przed przyjazdem do stolicy, 15 uczestników wyłonionych w etapie II nagrywa i przesyła na naszą stronę filmy, w których wypowiadają się na jeden z trzech ogłoszonych wcześniej tematów. W tym czasie uczestnicy przygotowują się też do egzaminu ustnego na podstawie przygotowanej puli zagadnień. W Warszawie piętnastka finalistów rozmawia z komisją złożoną z recenzentów esejów oraz przedstawicieli Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki i Fundacji Wspomagania Wsi.

  Co za nagrody……

  Studia w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW

  Trzy indeksy na studia I stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego

  Staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej

  Jedno miejsce na miesięcznym stażu w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie. Stażysta dostanie też nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł na dofinansowanie kosztów utrzymania w Warszawie.

  Trzydniowe zwiedzanie Warszawy

  Trzydniowe spotkanie laureatów. W programie między innymi: spotkanie z dyplomatami amerykańskimi pracującymi w Warszawie, wizyta w szkole amerykańskiej i rozrywki kulturalne.

   Więcej informacji i rejestracja na stronie konkursu: http://knowamerica.pl/

 • Ubezpieczenie NNW dzieci i młodzieży

  Ubezpieczenie NNW dzieci i młodzieży

  Drodzy Rodzice, przedsawiamy propozycję ubezpieczenia NNW oferowaną przez Nauczycielską Agencję Ubezpieczeniową SA. Poniżej znajduje się szczegółowa informacja.

 • Apel do mieszkańców Ozorkowa i Gminy Ozorków

  Apel do mieszkańców Ozorkowa i Gminy Ozorków

  Towarzystwo Przyjaciół Ozorkowa w związku z przypadającą w tym roku 80-tą rocznicą wybuchu II wojny światowej występuje z inicjatywą upamiętnienia mieszkańców Ozorkowa i najbliższej okolicy, poległych na polach bitew II wojny światowej oraz zamordowanych przez niemieckiego okupanta w obozach zagłady i w miejscach egzekucji. Apelujemy do mieszkańców Ozorkowa i Gminy Ozorków o przekazanie wiarygodnych informacji o takich osobach - członkach rodziny, znajomych i innych, które na upamiętnienie zasługują. dokumanty, zdjęcia i inne materiały można dostarczyć do siedziby Towarzystwa (Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Listopadowa 6b) lub na adres mailowy: mbp.ozorkow@wp.pl

 • Projekt Włącz teatr! i skompletuj swój bagaż doświadczeń

  Projekt Włącz teatr! i skompletuj swój bagaż doświadczeń

  Projekt Teatru Pinokio w Łodzi Włącz teatr! dla nauczycieli oraz wychowawców młodzieży w wieku 13+z województwa łódzkiego, którzy:

  - chcą potraktować spektakl teatralny jako punkt wyjścia do partnerskiej, otwierającej dyskusji ze swoimi podopiecznymi – wspierającej nie tylko edukację kulturalną, ale także umiejętność krytycznego myślenia każdej ze stron;

  - wierzą lub chcieliby uwierzyć, że o sztuce można i należy rozmawiać w odniesieniu do codziennych, osobistych doświadczeń i kontekstów – bez sztywnego klucza interpretacyjnego;

  - pragną poszerzyć swoje pedagogiczno- twórcze kompetencje – aby swobodnie współuczestniczyć z uczniami w teatralnych podróżach.

  W ramach projektu odbywa się 5 spotkań z opiekunami merytorycznymi– w podziale na trzyosobowe podgrupy, w macierzystych placówkach uczestników projektu; spotkania obejmują:

  a) wypracowywanie materiałów dydaktycznych do warsztatu problemowego – mających swoje odbicie w publikacji „Bagaż doświadczeń”;

  b) wizytę w Teatrze Pinokio – oglądanie wraz z uczniami wybranego spektaklu (Bruno Schulz. Historia występnej wyobraźni);

  c) przeprowadzenie warsztatu problemowego do wybranego spektaklu dla swoich podopiecznych – ze wsparciem opiekuna merytorycznego;

  interaktywną konferencję podsumowującą doświadczenia wszystkich uczestników projektu;

  publikację „Bagaż doświadczeń” oraz oficjalne oświadczenie o jej współtworzeniu dla każdego nauczyciela/wychowawcy.

 • Rajd rowerowy

  Rajd rowerowy

  7 września 2019 grupa licealistów wzięła udział w rajdzie rowerowym, upamiętniającym 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej i Bitwy nad Bzurą. Trasa rajdu przebiegała m.in. szlakiem turystyczno-historycznym 32 Eskadry Rozpoznawczej z 3 Pułku Lotniczego w Poznaniu, która stacjonowała w Sokolnikach i brała udział w działaniach bojowych na początku września 1939 r. Turyści odwiedzili także cmentarze w Modlnej i Solcy Wielkiej, gdzie spoczywają żołnierze polegli w czasie Bitwy nad Bzurą. Wyprawa zakończyła się wspólnym grillem z mieszkańcami gościnnego Borszyna. Rajd został zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Ozorkowa wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Ozorkowie.

 • Kiermasz podręczników

  Kiermasz podręczników

  Uwaga!    Uwaga !

  W bibliotece szkolnej aktualnie trwa kiermasz podręczników szkolnych !!!!!!

  Zapraszam uczniów wszystkich klas  do skorzystania z możliwości zakupu książek po atrakcyjnych cenach!!!!!

  Chętnych do  odsprzedania swoich podręczników zachęcam aby przynieśli je do biblioteki. Zakończenie kiermaszu jest zaplanowane  na piątek 20 września 2019r.

  Ewa Krasnopolska

 • Zapraszamy na zebrania z Rodzicami, które odbędą się 10 września 2019r. (wtorek) o godz, 17.00.

  Zapraszamy na zebrania z Rodzicami, które odbędą się 10 września 2019r. (wtorek) o godz, 17.00. 

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

 • Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

  Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

  2 września 2019r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w inauguracji nowego roku szkolnego.

  Po przywitaniu zgromadzonych uczniów i nauczycieli, dyrektor szkoły p. A.Plaskota przypomniała o szczególnym znaczeniu pierwszych dni września. W swoim przemówieniu nawiązała do wydarzeń historycznych sprzed 80 lat – wybuchu II wojny światowej. Do tragedii tamtych czasów odnieśli się również uczniowie klasy IIIA, którzy przygotowali uroczystość.

  Uczniowie sześciu klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, dołączając tym samym do społeczności szkolnej I LO im. Stefana Żeromskiego.

  Po zakończeniu oficjalnej części rozpoczęcia roku szkolnego, młodzież spotkała się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych.

 • Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się 2 września 2019 r.(poniedziałek) o godz. 9.00 .

  Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się 2 września 2019 r.(poniedziałek) o godz. 9.00 .

 • mLegitymacja

  mLegitymacja

  Nowość w naszej szkole – mLegitymacja!

  Nasza szkoła  przystąpiła do programu mLegitymacja! Oznacza to, że każdy uczeń (który posiada juz papierową wersję legitymacji) będzie mógł posługiwać się elektroniczną legitymacją w swoim telefonie!

  Aby uzyskać dostęp do mLegitymacji należy spełnić kilka warunków:

  1. uczeń musi posiadać numer PESEL
  2. rodzic musi posiadać Profil Zaufany
  3. uczeń musi posiadać dostęp do Internetu w swoim telefonie

  Dokładny opis całego projektu znajduje się na stronie Ministerstwa Cyfryzacjihttps://www.gov.pl/web/cyfryzacja/mlegitymacja-szkolna-akcja-realizacja

  Zapraszamy do sekretariatu po szczegółowe informacje oraz po uzyskanie dostępu do mLegitymacji!!!!!!

 • Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu maturalnego

  Maturzyści!

  Zaświadczenia o wynikach egzaminu maturalnego można odbierać w sekretariacie szkoły od 4 lipca 2019r. od godz. 11.00.

 • Godziny pracy szkoły w okresie ferii letnich

  W okresie ferii letnich

  SZKOŁA JEST CZYNNA:
  od poniedziałku do piątku

  w godzinach 7.00 - 15.00

 • Anita Łebedowska z indeksem wyższej uczelni !

  Anita Łebedowska z indeksem wyższej uczelni !

  Z wielką radością pragniemy podzielić się wielkim sukcesem uczennicy naszego Liceum, Anity Łebedowskiej, która została laureatką XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

  Konkurs składał się z trzech etapów, ostatni - finałowy, który odbył się w dniach 10 – 11 czerwca w Niepokalanowie, przyniósł zwycięstwo Anicie. Konkurs ten jest organizowany przez katolickie stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Co roku tysiące uczniów szkół średnich, przystępując do konkursu, podejmują trud zgłębiania wiedzy biblijnej. Zakres merytoryczny zagadnień co roku się zmienia. Podczas tegorocznej edycji uczestnicy mieli za zadanie zapoznać się z następującymi Księgami Pisma Świętego: Księgą Wyjścia i Listem św. Pawła Apostoła do Rzymian wraz z przypisami, komentarzami i wstępami do tych Ksiąg.

  Anita jako zwyciężczyni może cieszyć się ze zdobytych nagród, wśród których jest pielgrzymka do Ziemi Świętej, indeks na jedną z kilkunastu uczelni wyższych w całej Polsce oraz wiele innych upominków.

  Serdecznie gratulujemy Anicie ,życzymy kolejnych, równie spektakularnych sukcesów!

 • Ogłoszenie

  OGŁOSZENIE

  W dniach 11-14.06.2019 r.  lekcje będą odbywać się według następującego harmonogramu:

   

  1 godzina lekcyjna – 8.00 -  8.30

  2 godzina lekcyjna – 8.40 – 9.10

  3 godzina lekcyjna – 9.25 – 9.55

  4 godzina lekcyjna – 10.05 – 10.35

  5 godzina lekcyjna – 10.45 – 11.15

  6 godzina lekcyjna – 11.30 – 12.00

  7 godzina lekcyjna – 12.10 – 12.40

  8 godzina lekcyjna – 12.50 – 13.20

 • Piknik integracyjny

  Piknik integracyjny

  5 czerwca na terenie naszej szkoły odbył się XIV Piknik Integracyjny pod hasłem” Folklor mojej okolicy” - zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę.

  W programie Pikniku znalazły się m.in. występy artystyczne dzieci i osób niepełnosprawnych, wspólna zabawa przy muzyce i warsztaty artystyczne .Ciekawą atrakcją okazała się fotobudka oblegana przez najmłodszych uczestników . Podczas imprezy wręczono także nagrody laureatom konkursu plastycznego.

  W sprawnym przebiegu imprezy swój udział mieli również niezawodni wolontariusze z naszego LO, którzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i empatią. W niemalże tropikalnym upale skrupulatnie wykonywali swoje obowiązki –zabawiali dzieci, wydawali posiłki, a nawet pomagali rejestrować przebieg wydarzenia, po raz kolejny udowadniając, że w każdej sytuacji można na nich liczyć.

 • XIII edycja Konkursu Wiedzy o Patronach Szkół Ponadgimnazjalnych

  XIII edycja Konkursu Wiedzy o Patronach Szkół Ponadgimnazjalnych

  Tematem tegorocznej edycji konkursu było życie i twórczość znakomitego pisarza doby pozytywizmu – Bolesława Prusa. Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące znajomości treści utworów (w tym lektur szkolnych), życia i działalności pisarza oraz historii zgierskiej Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Bolesława Prusa, która była organizatorem konkursu.

  Uczniowie naszej szkoły jak zwykle nie zawiedli. Filip Kaczmarek i Kacper Zakrzewski zajęli III miejsce i wraz z innymi uczestnikami konkursu wezmą udział w wycieczce do Warszawy śladami miejsc z powieści B. Prusa.

 • XXVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

  XXVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii XXVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy.

 • Nasza drużyna wicemistrzem województwa łódzkiego w pierwszej pomocy.

  Nasza drużyna wicemistrzem województwa łódzkiego w pierwszej pomocy.

  8 maja 2019 r. w Łodzi odbył się etap okręgowy XXVII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Najlepsze drużyny z całego województwa rywalizowały na 6 stacjach urazowych, udzielając pomocy przy: amputacji, omdleniu, utracie przytomności, braku oddechu, ciele obcym w ranie, urazach głowy, krwotoku z nosa itp. Uczestnicy pisali też test z wiedzy o pierwszej pomocy oraz działalności PCK. Drużyny za udzielanie pierwszej pomocy i test mogły zdobyc łącznie 356 punktów.

  Nasza drużyna okazała się doskonale przygotowana do zawodów. Zdobyliśmy 95% wszystkich punktów możliwych do uzyskania i z wynikiem 339,2 punktów zajęliśmy II miejsce. Jest to już czwarte podium w ostatnich czterech latach. Naszą drużynę reprezentowali: Weronika Banaś (kapitan), Lidia Zawierucha, Aleksandra Kociak, Sara Czyrżnicka, Paweł Muszyński oraz Norbert Durski i Jakub Kałużny (rezerwowi).

   

  Wyniki etapu okręgowego XXVII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy

  Polskiego Czerwonego Krzyża

   

  1. XXV Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Łodzi – 343,2 pkt

  2. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie – 339,2 pkt

  3. I Liceum Ogólnokształcące w Łowiczu -313,6 pkt

  4. Liceum Ogólnokształcące w Brzezinach – 300 pkt

  5. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie -298 pkt

  6. II Liceum Ogólnokształcące w Pabianicach – 293,2 pkt

  P.S. Podziękowania dla całej drużyny za poświęcenie i wytrwałość oraz dla wszystkich osób, które pomogły nam osiągnąć ten sukces składa opiekun drużyny mgr Witold Polak.

 • Prima Aprilis, uważaj, bo się pomylisz!

  Prima Aprilis, uważaj, bo się pomylisz!

  1 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wojewódzkim konkursie literatury satyrycznej, organizowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury w Ozorkowie. Gratulujemy sukcesów: Paulinie Krzewińskiej za zajęcie II miejsca w kategorii poezja śpiewana,

  Alicji Bagińskiej za zajęcie I miejsca i Wiktorii Łebedowskiej za zajęcie II miejsca w kategorii recytacja.

strona:

Kontakt

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
  95-035 Ozorków, ul. Romualda Traugutta nr 1
  e-mial: zsosekretariat@lo-ozorkow.pl

  Harmonogram przyjęć interesantów przez dyrektora szkoły:
  poniedziałek 12.00-14.00
  wtorek 12.00-14.00
  piątek 12.00-14.00


  Termin przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków Rodziców:
  poniedziałek 14.00-15.00

  Sekretariat czynny:
  poniedziałek-piątek : 7.00-16.00
 • (+42) 718-93-50 fax (+42) 718-93-50

Galeria zdjęć