Organ prowadzący szkołę Powiat Zgierski.
07 i 08 grudnia odbył się finał akcji Szlachetna Paczka.
Jest to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce i jedyny na świecie system niosący pomoc bezpośrednio tym, którym w życiu zabrakło trochę szczęścia.
Nasza szkoła również po raz kolejny włączyła się do tej wspaniałej akcji.
Zbieraliśmy artykuły dla Pani Joanny - wdowy z czwórką synów.
Dzięki hojności darczyńców rodzina otrzyma środki czystości, artykuły szkolne i spożywcze oraz nowe, ciepłe kurtki.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do pomocy. Dzięki Wam Święta tej rodziny będą chociaż trochę weselsze i być może przyniosą nieco nadziei na lepszą przyszłość.
Szkolne Koło Wolontariatu
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Prace Magdy Jurkiewicz.
W czwartek 28 listopada br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ozorkowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XXII edycji Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Oprócz bonów podarunkowych do zrealizowania w EMPiKu, największą nagrodą, a zarazem i przyjemnością dla laureatów było otrzymanie tomiku poetyckiego pt. „Dusza wiersza” z ich utworami. Miło nam poinformować, że ilustracje zawarte w tomiku są autorstwa naszej utalentowanej uczennicy z klasy IIIA Magdy Jurkiewicz. Ta kreatywna, młoda osoba zrobiła być może pierwszy krok, w kierunku bycia ilustratorką książek. Jej rysunki wspaniale dopełniły treść i wzbogaciły tomik poezji młodych autorów…Brawo !!!!
8 listopada w piątek, odbędzie się XXXII Turniej Klas Pierwszych pod patronatem Starosty Zgierskiego. Podczas wydarzenia uczniowie klas pierwszych przejdą przez szereg konkurencji, które wytypują nowych zwycięzców. Turniej Klas Pierwszych to tradycja naszej szkoły, która zawsze niesie ze sobą niezapomniane wspomnienia. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wesprzeć pierwszoklasistów i sprawdzić jak sobie poradzą z przygotowanymi wyzwaniami. Obiecujemy, że będzie ciekawie! Liczymy na Waszą obecność.
Organizatorzy: Klasa IIB z wychowawcą p. Anną Czarnowską-Matusiak.
Anita Łebedowska w czerwcu tego roku zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej organizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana. Wykazała się wiedzą większą niż pozostałych 122 uczestników- przedstawicieli wszystkich diecezji w Polsce.
W nagrodę pojechała na pielgrzymkę do Ziemi Świętej i na własne oczy zobaczyła Betlejem, Jerozolimę Golgotę, Górę Tabor i Jezioro Galilejskie. Anita przyznaje, że konkurs pogłębił jej wiarę i dał możliwość poznania wielu wspaniałych osób. Jej pracy i przygotowaniom do konkursu przyświecała myśl „Pracuj tak, jakby wszystko zależało od Ciebie, ale ufaj tak, jakby wszystko zależało od Boga”. Wyjazd był przepełniony wzruszeniem i radością, czego świadectwo Anita dała w pięknym reportażu z podróży zamieszczonym na stronie Archidiecezji Łódzkiej.
Drugą, równie cenną nagrodą, jest indeks na większość kierunków studiów dziennych wiodących uczelni wyższych w całej Polsce.
GRATULUJEMY, JESTEŚMY DUMNI!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Anita Łebedowska w Ziemi Świętej.
30 października po raz kolejny odbył się w naszej szkole kiermasz ciast i ciasteczek. Było nie tylko pysznie i kolorowo, ale również pożytecznie i szlachetnie.
Inwencja osób, które zaoferowały swoje wypieki była ogromna. Pojawiły się nawet ciasteczka-psie łapki.
Nic dziwnego, że przy naszym stoisku podczas przerw pojawiał się prawdziwy tłum spragniony łakoci.
Cały dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na zakup karmy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Łęczycy.
Wielkie podziękowania należą się uczniom dzięki którym ta akcja doszła do skutku, oraz wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.
Szkolny Klub Wolontariatu
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kiermasz ciast.
Dnia 12.10.2019 r. odbył się rajd pieszy organizowany przez Oddział PTTK w Łęczycy. Naszą szkołę reprezentowały 4 uczennice z kl. I. Trasa wędrówki przebiegała z Chrząstowa Wielkiego przez Sulimy aż do Mrożewic i wyniosła ok. 6 km. Spacerując leśnymi duktami podziwialiśmy przepiękną jesienną naturę. W połowie drogi odbył się pierwszy drużynowy, sprawnościowy blok konkursowy. W międzyczasie zajęliśmy się zbiorami darów jesieni - grzybów. Na mecie odbyły się dalsze konkurencje, m.in. przeciąganie liny, które wzbudziło wiele emocji wśród uczestników rajdu. Rajd zakończył się pieczeniem kiełbasek w ognisku na działce sołeckiej w Mrożewicach. Nasza drużyna wróciła z pamiątkowym dyplomem i pucharem za zajęcie II miejsca w kategorii szkół średnich.
Klaudia Dąbek
26 października 2019 roku, grupa uczennic naszego Liceum należąca do Wolontariatu w składzie: Jagoda Rzyman Amelia Banasiak Patrycja Domańska Małgosia Augustyniak Maja Olczak Julia Gradowska, wybrała się z ks. Maciejem na cmentarz w Solcy Wielkiej, aby posprzątać groby poległych we wrześniu 1939 roku polskich Żołnierzy.
Zawsze przełom października i listopada to czas nawiedzania grobów naszych bliskich zmarłych. W tym czasie sprzątamy groby, zapalamy na nich znicze i modlimy się za zmarłych. Nie możemy zapomnieć również o grobach naszych narodowych bohaterów, którzy za wolność Polski oddali to co mieli najcenniejsze – swoje życie. Poprzez naszą akcję dajemy świadectwo i przypominamy sobie i innym naszą Historię. Cześć ich pamięci!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rajd Jesienny.
15 października br. odbyła się wycieczka uczniów klas I Cp oraz I Cg do Arboretum Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Rogowie. W promieniach jesiennego słońca młodzież spacerowała po leśnym parku, poznając jedną z najbogatszych i najciekawszych kolekcji drzew i krzewów Europy Środkowo –Wschodniej. Po wizycie w Arboretum uczniowie odwiedzili Muzeum Lasu i Drewna. Eksponowane tu zbiory reprezentują różne dyscypliny leśne i stanowią świetną pomoc dydaktyczną w edukacji środowiskowej. Udostępnione dla zwiedzających kolekcje: ssaków, ptaków, owadów i szyszek są bardzo ciekawe. Po obejrzeniu eksponatów i rozwiązaniu zadań z Kart Pracy przyszli przyrodnicy wzięli udział w lekcji muzealnej na temat” Antocyjany – barwniki roślinne”. Dużo emocji wzbudziła część doświadczalna zajęć polegająca na wyodrębnianiu barwników, którym zawdzięczamy różne kolory przyrody. Wizytę w Rogowie zakończyło wspólne ognisko. Pierwszy wspólny wyjazd dostarczył uczniom wielu pozytywnych wrażeń oraz pozwolił na zdobywanie wiedzy w inny sposób niż w szkole. Ważną rolę odegrała też piękna pogoda i złota, polska jesień.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Rogowa.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka klasy 1AG.
15 października 2019 roku klasa I AG wraz ze swoją wychowawczynią panią Ewą Nitecką -Zientarską i p. Ewą Krasnopolską wybrała się na jednodniową wycieczkę do Łodzi. Po dotarciu do Manufaktury młodzież miała za zadanie podzielić się na kilka małych grup i sfotografować się na tle kompleksu. Zrobione w ten sposób zdjęcia stały się wspaniałą pamiątką z pierwszego wspólnego wyjazdu. Następnie w planach było obejrzenie w kinie filmu „Piłsudski”, który przekazał zarówno uczniom jak i nauczycielom cenne wartości historyczne. Po skończeniu seansu klasa udała się do kręgielni „Grakula”. Sportowe rozgrywki dostarczyły wszystkim dużo zabawy i pozytywnych emocji, oraz pozwoliły na lepsze poznanie się poprzez zdrową rywalizację, co było jednym z celów naszej wycieczki. Mile spędzony czas w Łodzi umożliwił lepsze zintegrowanie się klasy i zapewnił odpoczynek od szkolnych ławek, który przydał się wszystkim po „ostrym” wrześniowym starcie.😊
W roku szkolnym 2019/2020 grupa zainteresowanych uczniów z klas: II A, II C i I Cg będzie uczestniczyła w zajęciach XI Akademii Ciekawej Chemii organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Łódzkiego. Jest to inicjatywa edukacyjna dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych, polegająca na prowadzeniu specjalnych wykładów obejmujących wybrane zagadnienia z różnych działów chemii, wzbogaconych pokazami multimedialnymi i eksperymentami ”na żywo”. Zajęcia w ACCH prowadzone są przez pracowników Wydziału Chemii UŁ. Inauguracja zajęć odbyła się 16 października br. Wykład inauguracyjny na temat „Znaczenie odbicia lustrzanego w naturze” wygłosił prof. dr hab. Grzegorz Mlostoń.
Październik to szczególny miesiąc-miesiąc dobroci dla zwierząt. Nie bądźmy obojętni na ich los i pokażmy wielkie serce. Pomóżmy, jak co roku, psom ze schroniska w Łęczycy przetrwać zimę. Zbieramy dla nich karmę suchą i w puszkach. Dary przynosimy do biblioteki szkolnej do końca miesiąca.
Szkolny Klub Wolontariatu