Organ prowadzący szkołę Powiat Zgierski.

RODO

Czwartek 18.10.2018
 • Pomóżmy zwierzakom.

  Pomóżmy zwierzakom.
  15.10.2018

  Pomóżmy zwierzakom. - Obrazek 1

  Październik jest wyjątkowym miesiącem dla zwierząt. W tym miesiącu obchodzimy:

  01.10 Światowy Dzień Wegetarian

  02.10 Dzień Zwierząt Hodowlanych

  04.10 Światowy Dzień Zwierząt

  25.10 Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt oraz Dzień Kundelka

  Pamiętajmy o naszych braciach mniejszych i wspomóżmy bezdomne zwierzęta.

  W szkole trwa zbiórka na potrzeby schroniska w Łęczycy. Prosimy-przyłącz się!

  Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu-Katarzyna Rogaczewska

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • Do młodych dziennikarzy.

  Do młodych dziennikarzy.
  08.10.2018

  Jodełka- gazetka szkolna I LO w Ozorkowie zaprasza do współpracy

  Niezależne pismo szkolne Jodełka ogłasza nabór nowych dziennikarzy. Uczniów z ciekawymi pomysłami, twórczych, dociekliwych, zainteresowanych sprawami naszej szkolnej Społeczności zapraszamy do redakcji pisma w bibliotece szkolnej Przedwiośnie.

  Przyjdź, podziel się pomysłami, napisz ciekawy artykuł.

  DWOJE  UCZNIÓW Z OSTATNIEGO SKŁADU REDAKCYJNEGO TO JUŻ STUDENCI DZIENNIKARSTWA UŁ

  Zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek  9 października 2018 r. o godz. 13.30

                                                            Opiekunowie: Ewa Krasnopolska i Małgorzata Czotyrbok

 • Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego

  Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego
  03.10.2018

  W czwartek, 27 września 2018r. w Uniejowie odbyła się Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2018/2019.Głównym organizatorem była SP nr 1 w Uniejowie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Zarządu Głównego ZSZ w Warszawie, przedstawiciele władz samorządowych z województwa łódzkiego oraz starostowie powiatów.

  Podczas uroczystości miało miejsce podsumowanie współzawodnictwa sportowego w roku szkolnym 2017/2018. Wręczone zostały wyróżnienia dla dyrektorów i nauczycieli najlepszych szkół reprezentujących województwo łódzkie w Finałach Ogólnopolskich. Wśród laureatów znalazło się nasze LO reprezentowane przez p. Agatę Kokot Brygier – nagrodzoną nauczycielkę wychowania fizycznego.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Kolejny sukces sportowców

  Kolejny sukces sportowców
  01.10.2018

  Kolejny sukces sportowców - Obrazek 121 września 2018 r. w Zgierskiej Malince reprezentacje dziewcząt i chłopców zainaugurowały rok sportowy 2018/2019 indywidualnymi i drużynowymi biegami przełajowymi. Sportowcy I LO w Ozorkowie zaprezentowali się całkiem obiecująco i brak miejsca na podium w drużynówce (szczególnie u dziewcząt) był dużym zaskoczeniem. Na szczęście po ponownym przeliczeniu punktów okazało się, że dziewczęta zostały wicemistrzyniami powiatu. Chłopcy oficjalnie zajęli 4 miejsce na 11 drużyn czyli także w czołówce. Gratulacje i podziękowania dla wszystkich biegaczy za poświęcenie i sportową postawę !!!

 • ILO im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie Wicemistrzem Powiatu w Licealiadzie 2017/2018

  ILO im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie Wicemistrzem Powiatu w Licealiadzie 2017/2018
  21.09.2018

  Dnia 14 września 2018 roku w Starostwie Powiatowym w Zgierzu odbyło się podsumowanie sportowego roku szkolnego 2017/2018. Nasze LO w generalnej klasyfikacji Licealiady zajęło 2. miejsce. Ustąpiliśmy jedynie miejsca Szkole sportowej z Aleksandrowa Łódzkiego.

  Na uroczystej gali uczniowie naszej szkoły odebrali Puchar Starosty  i talon na zakup sprzętu sportowego, natomiast ich nauczyciele listy gratulacyjne i podziękowania od Starosty zgierskiego.

  Serdecznie gratulujemy naszym szkolnym sportowcom i życzymy kolejnych sukcesów na arenach sportowych- nauczyciele wychowania fizycznego.

  ILO im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie Wicemistrzem Powiatu w Licealiadzie 2017/2018 - Obrazek 1 ILO im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie Wicemistrzem Powiatu w Licealiadzie 2017/2018 - Obrazek 2

 • XLIII Rajd „Szlakiem Bohaterów Walk nad Bzurą”

  XLIII Rajd „Szlakiem Bohaterów Walk nad Bzurą”
  21.09.2018

  Siedmioosobowa grupa uczniów I LO  im. S. Żeromskiego w Ozorkowie wzięła udział w XLIII Rajdzie „Szlakiem Bohaterów Walk nad Bzurą” organizowanym przez łęczycki oddział PTTK, pod opieką p. Katarzyny Ogonowskiej. Trasa rajdu rozpoczęła się na cmentarzu w Solcy Wielkiej, gdzie znajdują się kwatery żołnierzy poległych w największej i jednej z najkrwawszych bitew września 1939 r. – Bitwie nad Bzurą. Uczestnicy rajdu, składając kwiaty, oddali hołd poległym w obronie Ojczyzny. Następnie przez Solcę Małą, Sierpów, Konary, Dzierzbiętów  Mały dotarli do Łęczycy, gdzie przyłączyli się miejskich obchodów 79 rocznicy Bitwy nad Bzurą. Po zakończeniu uroczystości na Placu Tadeusza Kościuszki ,wszyscy uczestnicy wraz z oficjalnymi delegacjami  instytucji i władz miasta przemaszerowali na  wojskową część cmentarza parafialnego w Łęczycy , gdzie odczytany został apel poległych oraz złożono białe i czerwone goździki na mogiłach żołnierzy. Nasi uczniowie wrócili do Ozorkowa pociągiem.

 • 79 rocznica bitwy w Orłej
  20.09.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 79 rocznica bitwy w Orłej.

 • 79 rocznica bitwy w Orłej

  79 rocznica bitwy w Orłej
  14.09.2018

  11 września 2008 r. poczet sztandarowy w składzie: Marcelina Brygier, Marta Michalska, Kacper Chałagus i Maurycy Dobosiak, reprezentował naszą szkołę na uroczystościach związanych z obchodami 49 rocznicy Bitwy w Orłej. Uroczystości rozpoczęły się mszą polową, następnie odczytano Apel Poległych  i złożono kwiaty pod pomnikiem bohaterów walk w Orłej.  Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów gimnazjum w Parzęczewie.

 • "Jak nie czytam, jak czytam"

  "Jak nie czytam, jak czytam"
  15.09.2018

  Podziękowania za udział w ogólnopolskiej akcji rozpowszechniania czytania wśród młodzieży.

 • Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

  Inauguracja roku szkolnego 2018/2019
  06.09.2018

  3 września 2018 r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Ozorkowie wzięli udział w uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego , która odbyła się z udziałem zaproszonych gości : p. Krzysztofa Jurka- Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji Powiatu Zgierskiego oraz p. Jacka Sochy – Burmistrza Ozorkowa.

  W inauguracyjnym przemówieniu Dyrektor Anna Plaskota wskazała na sukces tegorocznych absolwentów I LO : 100-procentową zdawalność egzaminu maturalnego oraz bardzo wysokie wyniki, które uzyskali na egzaminie z matematyki. Powitała w naszym gronie uczniów rozpoczynających naukę w klasach pierwszych, którzy złożyli uroczyste ślubowanie.

  Podczas inauguracji roku szkolnego nie zabrakło akcentów historycznych związanych z rocznicą wybuchu II wojny światowej. Fragmenty przejmujących wspomnień młodych ludzi żyjących w tamtym czasie odczytali uczniowie kl. IIIA, którzy przygotowali uroczystość pod opieką wychowawczyni p.Blanki Kochańskiej.

  Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości młodzież spotkała się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych.

  Fotorelacja tutaj:Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 - Obrazek 1

 • Rzopoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Rzopoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się  3 września 2018r. o godz. 9.00.

 • DRODZY GIMNAZJALIŚCI!

  DRODZY GIMNAZJALIŚCI!
 • Uroczystość zakończenia roku szkolnego

  Uroczystość zakończenia roku szkolnego

  22 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018, na które zostali zaproszeni: Starosta Powiatu Zgierskiego p. Bogdan Jarota,

  Burmistrz Miasta Ozorkowa p. Jacek Socha, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji Powiatu Zgierskiego p. Krzysztof Jurek.

  Pani dyrektor Anna Plaskota wraz z wychowawcami klas pierwszych i drugich wręczyła nagrody uczniom, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce i świadectwo z wyróżnieniem.  Uczniowie z bardzo dobrymi wynikami  otrzymali dyplomy.

   

  Wręczone zostały również liczne nagrody za osiągnięcia sportowe, udział w konkursach przedmiotowych, zaangażowanie w życie szkoły, pracę w wolontariacie i inne.

   Największym tegorocznym sukcesem sportowym było zdobycie trzeciego miejsca w Polsce w Mistrzostwach w Piłce Siatkowej. W przygotowaniach do  mistrzostw naszą drużynę wspierał p. Krzysztof Jurek.

  Pani dyrektor podziękowała za trudny, pracowity rok nauki, który przyniósł tak wiele sukcesów  uczniów. Życzyła wszystkim spokojnych i bezpiecznych wakacji. Były również życzenia od p. starosty B. Jaroty, od p. burmistrza J. Sochy i od p. K. Jurka.

  Miłym akcentem były podziękowania, życzenia, kwiaty i drobne upominki dla nauczycieli od uczniów, którzy nie kryli radości z rozpoczynających się wakacji.

   

   Nad przebiegiem uroczystości czuwała klasa I a wraz z wychowawczynią p. Anetą.Wajer. Brawa za profesjonalizm należą się prowadzącym – Patrycji Gieradze i Pawłowi Muszyńskiemu oraz  Patrycji Lewandowskiej, Martynie Suligowskiej i Gabrieli Sobińskiej, które przygotowały fotorelację „Tak minął rok”, gdzie zawarły najciekawsze wydarzenia mijającego roku szkolnego. Rozstaliśmy się w miłym, wakacyjnym nastroju.

   

  Życzymy wszystkim wspaniałego i bezpiecznego wypoczynku. Udanych wakacji!

   

 • PIKNIK INTEGRACYJNY PSLCnP - „HISTORIA NASZEJ OKOLICY”

  PIKNIK INTEGRACYJNY PSLCnP - „HISTORIA NASZEJ OKOLICY”

  6 czerwca 2018 r. 14 wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariatu pomagało przy organizacji i prowadzeniu Pikniku Integracyjnego organizowanego corocznie przez Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę – Oddział Łódzki.

  Uczniowie pracowali w godz. od 8.00 do 14.00 pomagając w pracach organizacyjno-porządkowych (nosili stoły, krzesła, ławeczki, materace), przygotowywaniu posiłków, obsłudze stoisk z małą gastronomią, prowadzeniu warsztatów integracyjnych, organizacji sceny i filmowania.

  Dzięki udziałowi w Pikniku Integracyjnym wolontariusze mogli odkryć własny potencjał, integrowali się ze społecznością lokalną, zdobywali nowe doświadczenia. Wolontariusze wykazali się tolerancją, szacunkiem i akceptacją dla  odmienności drugiego człowieka, umiejętnością integracji z osobami niepełnosprawnymi.

  Na uroczystości ogłoszono wyniki konkursu plastycznego „Historia naszej okolicy”, w którym nagrodzona została uczennica klasy Ia Magdalena Jurkiewicz. Gratulacje!

 • Gimnazjalisto! Dołącz no nas!!!

  Gimnazjalisto! Dołącz no nas!!!
 • Program rządowy DOBRY START

  Program rządowy DOBRY START

  Więcej informacji na: www.mrpips.gov.pl/DobryStart

strona:

Kontakt

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
  95-035 Ozorków, ul. Romualda Traugutta nr 1
  e-mial: zsosekretariat@lo-ozorkow.pl

  Dyrektor szkoły przyjmuje interesantów:
  poniedziałek- 9.00-12.00
  piątek- 9.00-12.00

  Sekretariat czynny:
  poniedziałek-piątek : 7.00-16.00
 • (+42) 718-93-50 fax (+42) 718-93-50

Galeria zdjęć