Organ prowadzący szkołę Powiat Zgierski.

RODO

Środa 22.01.2025
  • Akademii Fact-Checkingu.
    22.11.2018

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Akademii Fact-Checkingu..

  • V Wyrypa Łęczycka
    16.11.2018

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii V Wyrypa Łęczycka.

  • V „Wyrypa Łęczycka – Na Szlakach Niepodległości”

    V „Wyrypa Łęczycka – Na Szlakach Niepodległości”
    09.11.2018

    W V „Wyrypie Łęczyckiej – Na Szlakach Niepodległości” wzięła udział drużyna z I LO w składzie: Paulina Pilarska, Agata Kopka, Weronika Banaś i Maurycy Dobosiak.. Rajd rozpoczął się w piątek 2 listopada o godz. 17.00- zakończył w sobotę o tej samej porze.

     Młodzież wraz z opiekunami wyruszyła w piątkowy wieczór na szlak pieszy w celu uczczenia wielkiej rocznicy narodowej – 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Ze Starego Gostkowa ,wzdłuż Neru, po szesnastokilometrowej trasie piechurzy dotarli na nocleg do szkoły podstawowej w Świnicach Warckich, gdzie zaplanowano wspólne patriotyczne śpiewanie. Po drodze odbył się konkurs wiedzy o Polsce. Rankiem następnego dnia po śniadaniu, zabawie i zmaganiach konkursowych rozpoczęła się dalsza wędrówka, która wiodła ze Świnic Warckich do Kosewa. Sobotni, piętnastokilometrowy etap wędrówki zakończył się ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami i wręczeniem pamiątkowych dyplomów oraz nagród. W łącznej klasyfikacji konkursów nasza drużyna zajęła I miejsce i zdeklasowała pozostałe drużyny.

  • Pomóżmy zwierzakom
    16.11.2018

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pomóżmy zwierzakom.

  • Pomóżmy zwierzakom - podsumowanie.

    Pomóżmy zwierzakom - podsumowanie.
    16.11.2018

    Październik upłynął pod znakiem pomocy dla psów przebywających w schronisku w Łęczycy. 

    Zebraliśmy pokaźną ilość darów dla schroniska, a za pieniądze pozyskane z kiermaszu ciast zakupione zostało 30 kg suchej karmy oraz 30 puszek z jedzeniem dla psów.

    Dzięki uczniom i nauczycielom z naszej szkoły ta zima na pewno będzie znacznie lżejsza dla podopiecznych schroniska.

    Katarzyna Rogaczewska

  • Setna Rocznica Odzyskania Niepodległości 1918-2018

    Setna Rocznica Odzyskania Niepodległości 1918-2018
    11.11.2018

    Z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej w I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Żeromskiego w Ozorkowie odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów kl. II A i II C pod opieką wychowawczyń – p. A. Wajer i p. A. Kokot – Brygier.

    Włączając się do okolicznościowej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej, o godz.11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy. W podniosłej atmosferze uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia z historii Polski, które doprowadziły do odzyskania przez nasz kraj niepodległości po 123 latach niewoli.

    Niezwykle  uroczyście zabrzmiały wykonane przez uczniów patriotyczne pieśni, w których została utrwalona historia i emocje twórców.

    Dyrektor szkoły p. A. Plaskota ,mówiąc o znaczeniu tego wyjątkowego święta państwowego, przypomniała przełomowe daty w historii Polski oraz nazwiska Polaków związanych z działalnością polityczną i artystyczną- postaci ważnych w dziele odzyskania niepodległości.

    Dyrektor A. Plaskota, podkreślając szczególny, jubileuszowy charakter uroczystości , podziękowała organizatorom  oraz uczestnikom apelu – młodzieży i gronu pedagogicznemu.

  • Rajd dla Niepodległej
    11.11.2018

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rajd dla Niepodległej.

  • Stu licealistów i nauczycieli na Stulecie Niepodległości – Rajd „Dla Niepodległej”

    Stu licealistów i nauczycieli na Stulecie Niepodległości – Rajd „Dla Niepodległej”
    11.11.2018

    W środę 7 listopada, setka uczniów i nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie reprezentowała naszą szkołę w wyjątkowym rajdzie „Dla Niepodległej”, zorganizowanym przez Oddział PTTK „Ziemi Łęczyckiej”.  Jest to jedna z cyklu imprez pieszych pod hasłem „100 km na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”. Trasa rajdu wiodła przez tereny gminy Wartkowice, z miejscowości Plewnik Pierwszy przez las Gostkowski do Starego Gostkowa. Około 570 uczniów i nauczycieli  z okolicznych szkół maszerowało razem w pięknym biało-czerwonym marszu. W trakcie wędrówki zorganizowano konkurs wiedzy historycznej, w którym nasz uczeń Mateusz Kubus zajął trzecie miejsce. Organizatorzy zadbali także o wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz upamiętnienie żołnierzy II Batalionu 1. Pułku Strzelców Legionów walczących w bitwie pod Gostkowem.

    Dziękujemy organizatorom za wspaniałe chwile, pełne radości ze wspólnego przeżywania tej niezwykłej rocznicy.

     

  • Zlot Palmiry 2018
    11.11.2018

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zlot Palmiry 2018.

  • Zlot Palmiry 2018

    Zlot Palmiry 2018
    10.11.2018

    Łatwo jest mówić o Polsce

    trudniej dla niej pracować,

    jeszcze trudniej umrzeć,

    a najtrudniej cierpieć.

    (słowa nieznanego więźnia hitlerowskiej katowni w Alei Szucha w Warszawie)

    27 października uczennice  klasy II b Paulina Krzewińska i Paulina Kowalczyk pod opieką p. Katarzyny Ogonowskiej  uczestniczyły w 58. Centralnym Zlocie Młodzieży PTTK „Palmiry 2018”. Celem imprezy, która rokrocznie przyciąga turystów pieszych i rowerowych, jest uczczenie pamięci Polaków pomordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej w masowych egzekucjach  na terenie Puszczy Kampinoskiej. Te zbrodnie miały miejsce m.in. w Palmirach, Laskach, Wólce Węglowej czy Wydmach Łuże, a ekshumowane po wojnie ciała złożono na Cmentarzu – Mauzoleum w Palmirach.

    Trasa piesza, którą wędrowali turyści z Ziemi Łęczyckiej rozpoczęła się w Dziekanowie Leśnym. Dalej wiodła przez Mogilny Mostek i Długie Bagno aż do Cmentarza w Palmirach. Tam młodzież zwiedziła Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry, w którym ukazana jest straszliwa historia martyrologii narodu polskiego. Następnie wszyscy udali się na Polanę Pociecha, gdzie przy Krzyżu Powstańczych Oddziałów Specjalnych „Jerzyki” zostały złożone kwiaty i zapalone znicze. Już po zmroku kolumna piesza ruszyła Palmirską Drogą Śmierci na Cmentarz w Palmirach, gdzie przy blasku setek świec i pochodni odbyły się oficjalne uroczystości w oprawie wojskowej. Po odśpiewaniu hymnu państwowego odczytano apel pamięci, po którym nastąpiła salwa honorowa oraz złożenie wiązanek.

    Tegoroczny Zlot w Palmirach odbył się w przededniu obchodów rocznicy 100–lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

  • Dzień Edukacji Narodowej
    04.11.2018

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Edukacji Narodowej.

  • "Czytajmy bajki dzieciom"
    25.10.2018

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii "Czytajmy bajki dzieciom".

  • „Książka to przyszłość”
    25.10.2018

    Październik 2018 - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

  • Październik miesiącem czytania książek…
    25.10.2018

    „Międzynarodowy  miesiąc bibliotek „ to czas kiedy w szkołach  odbywają  się różnorodne  akcje promujące czytelnictwo. Tradycyjnie już, uczennice naszej szkoły  pod opieką n-la bibliotekarza  zaangażowały się w cykliczną akcję „ Czytamy bajki dzieciom”.

  • Twoje dane, twoja sprawa

    Twoje dane, twoja sprawa
    23.10.2018

  • Dzień Edukacji Narodowej

    Dzień Edukacji Narodowej
    23.10.2018

    Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej świętowaliśmy w naszej szkole wyjątkowo. Oprócz przemówienia p. Dyrektor Anny Plaskoty, która przypomniała historyczne okoliczności powołania KEN, jej ważną funkcję związaną z nowoczesną wizją oświaty, nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły usłyszeli od uczniów wiele dobrych życzeń i ciepłych słów. Ten szczególny dzień stał się także okazją do wyróżnienia nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.

    Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali: p. Emilia Lipiec – Kuzańska, p. Aneta Wajer, p. Jolanta Antczak, p. Witold Polak, p. Maria Szałapska, p. Sylwia Jon, p. Lucjan Redlicki.

    Nagrody Starosty otrzymały: p. Agata Kokot – Brygier i p. Grażyna Kowalczyk.

    Dopełnieniem oficjalnej części uroczystości była prezentacja uczniowskich talentów, które nie zawsze można dostrzec w szkolnej codzienności.

    Profesjonalizm recytatorów, brawurowe popisy taneczne i wokalne solistów oraz zespołów, fantastyczne głosy, muzykalność, żywiołowość i charyzma naszych Artystów wprawiły widzów w niekłamany zachwyt.

    Z niedowierzaniem wszyscy przyglądali się występowi Natalii Łebedowskiej, która dała niezwykły popis układania kostki Rubika.

    Cała uroczystość przygotowana przez uczniów klas pierwszych i drugich oraz Samorząd Szkolny pod opieką p. Ewy Niteckiej – Zientarskiej, prowadzona z wielkim obyciem scenicznym i wdziękiem przez Wiktorię Łebedowską i Damiana Świątkiewicza, była piękną i wzruszającą formą podziękowań dla grona pedagogicznego i wszystkich pracowników szkoły.

  • Pomóżmy zwierzakom.

    Pomóżmy zwierzakom.
    15.10.2018

    Październik jest wyjątkowym miesiącem dla zwierząt. W tym miesiącu obchodzimy:

    01.10 Światowy Dzień Wegetarian

    02.10 Dzień Zwierząt Hodowlanych

    04.10 Światowy Dzień Zwierząt

    25.10 Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt oraz Dzień Kundelka

    Pamiętajmy o naszych braciach mniejszych i wspomóżmy bezdomne zwierzęta.

    W szkole trwa zbiórka na potrzeby schroniska w Łęczycy. Prosimy-przyłącz się!

    Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu-Katarzyna Rogaczewska

  • Do młodych dziennikarzy.

    Do młodych dziennikarzy.
    08.10.2018

    Jodełka- gazetka szkolna I LO w Ozorkowie zaprasza do współpracy

    Niezależne pismo szkolne Jodełka ogłasza nabór nowych dziennikarzy. Uczniów z ciekawymi pomysłami, twórczych, dociekliwych, zainteresowanych sprawami naszej szkolnej Społeczności zapraszamy do redakcji pisma w bibliotece szkolnej Przedwiośnie.

    Przyjdź, podziel się pomysłami, napisz ciekawy artykuł.

    DWOJE  UCZNIÓW Z OSTATNIEGO SKŁADU REDAKCYJNEGO TO JUŻ STUDENCI DZIENNIKARSTWA UŁ

    Zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek  9 października 2018 r. o godz. 13.30

                                                              Opiekunowie: Ewa Krasnopolska i Małgorzata Czotyrbok

strona:

Kontakt

  • I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
    95-035 Ozorków, ul. Romualda Traugutta nr 1
    e-mial: zsosekretariat@lo-ozorkow.pl

    Harmonogram przyjęć interesantów przez dyrektora szkoły:
    poniedziałek 12.00-14.00
    wtorek 12.00-14.00
    piątek 12.00-14.00


    Termin przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków Rodziców:
    poniedziałek 14.00-15.00

    Sekretariat czynny:
    poniedziałek-piątek : 7.00-16.00
  • (+42) 718-93-50 fax (+42) 718-93-50

Galeria zdjęć