Organ prowadzący szkołę Powiat Zgierski.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Akademii Fact-Checkingu..
W V „Wyrypie Łęczyckiej – Na Szlakach Niepodległości” wzięła udział drużyna z I LO w składzie: Paulina Pilarska, Agata Kopka, Weronika Banaś i Maurycy Dobosiak.. Rajd rozpoczął się w piątek 2 listopada o godz. 17.00- zakończył w sobotę o tej samej porze.
Młodzież wraz z opiekunami wyruszyła w piątkowy wieczór na szlak pieszy w celu uczczenia wielkiej rocznicy narodowej – 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Ze Starego Gostkowa ,wzdłuż Neru, po szesnastokilometrowej trasie piechurzy dotarli na nocleg do szkoły podstawowej w Świnicach Warckich, gdzie zaplanowano wspólne patriotyczne śpiewanie. Po drodze odbył się konkurs wiedzy o Polsce. Rankiem następnego dnia po śniadaniu, zabawie i zmaganiach konkursowych rozpoczęła się dalsza wędrówka, która wiodła ze Świnic Warckich do Kosewa. Sobotni, piętnastokilometrowy etap wędrówki zakończył się ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami i wręczeniem pamiątkowych dyplomów oraz nagród. W łącznej klasyfikacji konkursów nasza drużyna zajęła I miejsce i zdeklasowała pozostałe drużyny.
Październik upłynął pod znakiem pomocy dla psów przebywających w schronisku w Łęczycy.
Zebraliśmy pokaźną ilość darów dla schroniska, a za pieniądze pozyskane z kiermaszu ciast zakupione zostało 30 kg suchej karmy oraz 30 puszek z jedzeniem dla psów.
Dzięki uczniom i nauczycielom z naszej szkoły ta zima na pewno będzie znacznie lżejsza dla podopiecznych schroniska.
Katarzyna Rogaczewska
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 11.11.2018 Setna Rocznica Odzyskania Niepodległości.
Z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej w I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Żeromskiego w Ozorkowie odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów kl. II A i II C pod opieką wychowawczyń – p. A. Wajer i p. A. Kokot – Brygier.
Włączając się do okolicznościowej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej, o godz.11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy. W podniosłej atmosferze uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia z historii Polski, które doprowadziły do odzyskania przez nasz kraj niepodległości po 123 latach niewoli.
Niezwykle uroczyście zabrzmiały wykonane przez uczniów patriotyczne pieśni, w których została utrwalona historia i emocje twórców.
Dyrektor szkoły p. A. Plaskota ,mówiąc o znaczeniu tego wyjątkowego święta państwowego, przypomniała przełomowe daty w historii Polski oraz nazwiska Polaków związanych z działalnością polityczną i artystyczną- postaci ważnych w dziele odzyskania niepodległości.
Dyrektor A. Plaskota, podkreślając szczególny, jubileuszowy charakter uroczystości , podziękowała organizatorom oraz uczestnikom apelu – młodzieży i gronu pedagogicznemu.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rajd dla Niepodległej.
W środę 7 listopada, setka uczniów i nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie reprezentowała naszą szkołę w wyjątkowym rajdzie „Dla Niepodległej”, zorganizowanym przez Oddział PTTK „Ziemi Łęczyckiej”. Jest to jedna z cyklu imprez pieszych pod hasłem „100 km na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”. Trasa rajdu wiodła przez tereny gminy Wartkowice, z miejscowości Plewnik Pierwszy przez las Gostkowski do Starego Gostkowa. Około 570 uczniów i nauczycieli z okolicznych szkół maszerowało razem w pięknym biało-czerwonym marszu. W trakcie wędrówki zorganizowano konkurs wiedzy historycznej, w którym nasz uczeń Mateusz Kubus zajął trzecie miejsce. Organizatorzy zadbali także o wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz upamiętnienie żołnierzy II Batalionu 1. Pułku Strzelców Legionów walczących w bitwie pod Gostkowem.
Dziękujemy organizatorom za wspaniałe chwile, pełne radości ze wspólnego przeżywania tej niezwykłej rocznicy.
Łatwo jest mówić o Polsce
trudniej dla niej pracować,
jeszcze trudniej umrzeć,
a najtrudniej cierpieć.
(słowa nieznanego więźnia hitlerowskiej katowni w Alei Szucha w Warszawie)
27 października uczennice klasy II b Paulina Krzewińska i Paulina Kowalczyk pod opieką p. Katarzyny Ogonowskiej uczestniczyły w 58. Centralnym Zlocie Młodzieży PTTK „Palmiry 2018”. Celem imprezy, która rokrocznie przyciąga turystów pieszych i rowerowych, jest uczczenie pamięci Polaków pomordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej w masowych egzekucjach na terenie Puszczy Kampinoskiej. Te zbrodnie miały miejsce m.in. w Palmirach, Laskach, Wólce Węglowej czy Wydmach Łuże, a ekshumowane po wojnie ciała złożono na Cmentarzu – Mauzoleum w Palmirach.
Trasa piesza, którą wędrowali turyści z Ziemi Łęczyckiej rozpoczęła się w Dziekanowie Leśnym. Dalej wiodła przez Mogilny Mostek i Długie Bagno aż do Cmentarza w Palmirach. Tam młodzież zwiedziła Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry, w którym ukazana jest straszliwa historia martyrologii narodu polskiego. Następnie wszyscy udali się na Polanę Pociecha, gdzie przy Krzyżu Powstańczych Oddziałów Specjalnych „Jerzyki” zostały złożone kwiaty i zapalone znicze. Już po zmroku kolumna piesza ruszyła Palmirską Drogą Śmierci na Cmentarz w Palmirach, gdzie przy blasku setek świec i pochodni odbyły się oficjalne uroczystości w oprawie wojskowej. Po odśpiewaniu hymnu państwowego odczytano apel pamięci, po którym nastąpiła salwa honorowa oraz złożenie wiązanek.
Tegoroczny Zlot w Palmirach odbył się w przededniu obchodów rocznicy 100–lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Edukacji Narodowej.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty robienia zakładek do książek.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii "Czytajmy bajki dzieciom".
Październik 2018 - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
„Międzynarodowy miesiąc bibliotek „ to czas kiedy w szkołach odbywają się różnorodne akcje promujące czytelnictwo. Tradycyjnie już, uczennice naszej szkoły pod opieką n-la bibliotekarza zaangażowały się w cykliczną akcję „ Czytamy bajki dzieciom”.
Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej świętowaliśmy w naszej szkole wyjątkowo. Oprócz przemówienia p. Dyrektor Anny Plaskoty, która przypomniała historyczne okoliczności powołania KEN, jej ważną funkcję związaną z nowoczesną wizją oświaty, nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły usłyszeli od uczniów wiele dobrych życzeń i ciepłych słów. Ten szczególny dzień stał się także okazją do wyróżnienia nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.
Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali: p. Emilia Lipiec – Kuzańska, p. Aneta Wajer, p. Jolanta Antczak, p. Witold Polak, p. Maria Szałapska, p. Sylwia Jon, p. Lucjan Redlicki.
Nagrody Starosty otrzymały: p. Agata Kokot – Brygier i p. Grażyna Kowalczyk.
Dopełnieniem oficjalnej części uroczystości była prezentacja uczniowskich talentów, które nie zawsze można dostrzec w szkolnej codzienności.
Profesjonalizm recytatorów, brawurowe popisy taneczne i wokalne solistów oraz zespołów, fantastyczne głosy, muzykalność, żywiołowość i charyzma naszych Artystów wprawiły widzów w niekłamany zachwyt.
Z niedowierzaniem wszyscy przyglądali się występowi Natalii Łebedowskiej, która dała niezwykły popis układania kostki Rubika.
Cała uroczystość przygotowana przez uczniów klas pierwszych i drugich oraz Samorząd Szkolny pod opieką p. Ewy Niteckiej – Zientarskiej, prowadzona z wielkim obyciem scenicznym i wdziękiem przez Wiktorię Łebedowską i Damiana Świątkiewicza, była piękną i wzruszającą formą podziękowań dla grona pedagogicznego i wszystkich pracowników szkoły.
Październik jest wyjątkowym miesiącem dla zwierząt. W tym miesiącu obchodzimy:
01.10 Światowy Dzień Wegetarian
02.10 Dzień Zwierząt Hodowlanych
04.10 Światowy Dzień Zwierząt
25.10 Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt oraz Dzień Kundelka
Pamiętajmy o naszych braciach mniejszych i wspomóżmy bezdomne zwierzęta.
W szkole trwa zbiórka na potrzeby schroniska w Łęczycy. Prosimy-przyłącz się!
Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu-Katarzyna Rogaczewska
Jodełka- gazetka szkolna I LO w Ozorkowie zaprasza do współpracy
Niezależne pismo szkolne Jodełka ogłasza nabór nowych dziennikarzy. Uczniów z ciekawymi pomysłami, twórczych, dociekliwych, zainteresowanych sprawami naszej szkolnej Społeczności zapraszamy do redakcji pisma w bibliotece szkolnej Przedwiośnie.
Przyjdź, podziel się pomysłami, napisz ciekawy artykuł.
DWOJE UCZNIÓW Z OSTATNIEGO SKŁADU REDAKCYJNEGO TO JUŻ STUDENCI DZIENNIKARSTWA UŁ
Zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek 9 października 2018 r. o godz. 13.30
Opiekunowie: Ewa Krasnopolska i Małgorzata Czotyrbok