Czwartek 28.03.2024
KONKURS RECYTATORSKI | Wypożycz książkę na święta | Kiermasz bożonarodzeniowy | Wariacje na temat Reymonta | „ Biblioteka Przyjazna Uczniowi” | Sztafeta czytelnicza | Statystyki czytelnictwa | UWAGA!!! | SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI MIŁOSNEJ | Polecamy | Wybierz lekturę Narodowego Czytania 2017 | Ankieta | Dla rodziców | Uwolnij książkę!!!  Bookcrossing w naszej szkole ! | Promowanie czytelnictwa zaczyna się  od  najmłodszych….. | Kiermasz podręczników | Śladami naszych przodków | Lista lektur | Przyłapani na czytaniu… | Regulamin Multimedialnego Centrum Informacji | Regulamin biblioteki szkolnej | Czytanie łączy pokolenia!!!! | Wielkanoc naszych pradziadków | Życzenia świąteczne | Ogólnopolski dzień głośnego czytania | Godziny pracy | Spotkanie autorskie z Melissą Darwood!! | Konkurs | Ferie w Bibliotece | Warto przeczytać | Happening czytelniczy "Jak nie czytam, jak czytam" | Kiermasz podręczników zakończony! | Październik miesiącem czytania książek… | „Książka to przyszłość”

„Książka to przyszłość”

Październik 2018 - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca

Bibliotek Szkolnych brzmi:

„Książka to przyszłość”

Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999r. Najpierw był to jeden dzień, a od 2018r. – cały październik.

Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromna  rolę  biblioteki w  życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Idąc za tym hasłem budzącym wątpliwości wielu fanów nowoczesnych technologii, w  bibliotece szkolnej „Przedwiośnie” odbyły się  warsztaty robienia  zakładek do książek. Chętni uczniowie, a właściwie uczennice spotkały się  i z radością i zapałem wzajemnie się  inspirując wykonały takie to oto  zakładki do  książek. Sami oceńcie czy nie macie ochoty sięgnąć  po książkę z  taką  barwną i oryginalną  zakładką???

Bibliotekarz zaprasza, a książki czekają….