KONKURS RECYTATORSKI | Wypożycz książkę na święta | Kiermasz bożonarodzeniowy | Wariacje na temat Reymonta | „ Biblioteka Przyjazna Uczniowi” | Sztafeta czytelnicza | Statystyki czytelnictwa | UWAGA!!! | SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI MIŁOSNEJ | Polecamy | Wybierz lekturę Narodowego Czytania 2017 | Ankieta | Dla rodziców | Uwolnij książkę!!!  Bookcrossing w naszej szkole ! | Promowanie czytelnictwa zaczyna się  od  najmłodszych….. | Kiermasz podręczników | Śladami naszych przodków | Lista lektur | Przyłapani na czytaniu… | Regulamin Multimedialnego Centrum Informacji | Regulamin biblioteki szkolnej | Czytanie łączy pokolenia!!!! | Wielkanoc naszych pradziadków | Życzenia świąteczne | Ogólnopolski dzień głośnego czytania | Godziny pracy | Spotkanie autorskie z Melissą Darwood!! | Konkurs | Ferie w Bibliotece | Warto przeczytać | Happening czytelniczy "Jak nie czytam, jak czytam" | Kiermasz podręczników zakończony! | Październik miesiącem czytania książek… | „Książka to przyszłość”

Czytanie łączy pokolenia!!!!

Problem starości jest ważnym i trudnym  tematem. Społeczeństwo starzeje się i dostrzegamy   coraz więcej starych, samotnych ludzi. Szkoła stara się uwrażliwić  uczniów  właśnie na ten problem, na drugiego człowieka. Kształtuje wśród młodzieży postawy prospołeczne, podejmuje tematy takie jak bezdomność, ubóstwo i starość. Od którego tak naprawdę uciekają  ludzie, ponieważ chcą i wolą rozmawiać o rzeczach przyjemnych i lekkich. Obserwując rzeczywistość już od wielu lat, stwierdzam że kiedy jesteśmy młodzi, pełni zewnętrznych walorów otoczeni jesteśmy przyjaciółmi i znajomymi. Kiedy pojawiają  się choroby, kiedy nie  można samodzielnie opuścić mieszkania samotność staje się codziennością.         Nie można jednak być obojętnym….. .

I taką inicjatywę pod opieką n-a Bibliotekarza podjęli również uczniowie naszej szkoły Michał  i Olga  z klasy IIb. W umówionym dniu odwiedzili chorą na stwardnienie rozsiane panią Bożennę, która nie opuszcza  swojego mieszkania. Aby miło spędzić czas i umilić wspólne chwile  zabrali ze sobą powieść  Henryka Sienkiewicza Quo Vadis. Wizyta młodych ludzi spotkała się z serdecznym przyjęciem przez p. Bożennę u niej w domu. A jak powiedziała Maria Konopnicka „Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji „ Ozorków jest małym miasteczkiem i każda tego typu inicjatywa ma ogromne znaczenie dla środowiska, integruje młodzież, wytycza kierunki działania, a jednocześnie propaguje bibliotekę, książkę i czytelnictwo. Nie da się tu nie  zauważyć również wpływu biblioteki na rozwój umysłowy i kulturalny miasta, a tym samym na poprawę jakości życia.

Brawo dla Olgi i Michała i oby więcej uczniów angażowało się w tego typy akcje!!!!!