KONKURS RECYTATORSKI | Wypożycz książkę na święta | Kiermasz bożonarodzeniowy | Wariacje na temat Reymonta | „ Biblioteka Przyjazna Uczniowi” | Sztafeta czytelnicza | Statystyki czytelnictwa | UWAGA!!! | SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI MIŁOSNEJ | Polecamy | Wybierz lekturę Narodowego Czytania 2017 | Ankieta | Dla rodziców | Uwolnij książkę!!!  Bookcrossing w naszej szkole ! | Promowanie czytelnictwa zaczyna się  od  najmłodszych….. | Kiermasz podręczników | Śladami naszych przodków | Lista lektur | Przyłapani na czytaniu… | Regulamin Multimedialnego Centrum Informacji | Regulamin biblioteki szkolnej | Czytanie łączy pokolenia!!!! | Wielkanoc naszych pradziadków | Życzenia świąteczne | Ogólnopolski dzień głośnego czytania | Godziny pracy | Spotkanie autorskie z Melissą Darwood!! | Konkurs | Ferie w Bibliotece | Warto przeczytać | Happening czytelniczy "Jak nie czytam, jak czytam" | Kiermasz podręczników zakończony! | Październik miesiącem czytania książek… | „Książka to przyszłość”

Promowanie czytelnictwa zaczyna się od najmłodszych…..

Z okazji  przypadającego w październiku Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek  nasza biblioteka szkolna „Przedwiośnie” zorganizowała  akcję „Czytamy bajki dzieciom”.

Uczennice  z klasy II C: Sylwia Dośpiał,  Paulina Pałczyńska, Zuzanna Pisera, Natalia Kujawska wraz z nauczycielem bibliotekarzem, p. Ewą Krasnopolską wybrały się do   Przedszkola „ Plastuś ” w Ozorkowie, aby poczytać bajki maluchom i przybliżyć im  świat książek.

Starsze koleżanki przygotowały dla dzieciaków  bajki, takie jak:  „Pinokio” Carlo Collodiego ,  „Paweł i Gaweł”  Aleksandra Fredry,  „O rybaku i złotej rybce” braci Grimm, „Calineczka” Hansa Christiana Andersena. Przeczytane utwory   bardzo się dzieciom  podobały. Kolorowe ilustracje dodatkowo działały na wyobraźnię małych słuchaczy .Przedszkolaki   chętnie odpowiadały na zadawane pytania i domagały się  więcej i jeszcze  więcej…. Czytając bajki dzieciom ich starsze koleżanki wczuwały się w postacie, odgrywając role bajkowych bohaterów . Promocja czytelnictwa wśród najmłodszych wypadła znakomicie, wszyscy  doskonale  się  bawili, jednocześnie ucząc  i poznając nieznany, a jednocześnie jakże ciekawy świat. W nagrodę przedszkolaki zaśpiewały licealistkom piosenkę i zaprosiły do kolejnych odwiedzin. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas…..

Więcej zdjęć mozna obejrzeć w galerii zdjęć