Organ prowadzący szkołę Powiat Zgierski.
Dąb Pamięci Posterunkowego Policji Państwowej Mieczysław Guzendy, który służył w Ozorkowie, zginął w Ostaszkowie.
Pani dr hab. Agnieszka Kobrzycka z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu
Łódzkiego poprowadziła dla humanistów( i nie tylko) warsztaty zatytułowane Świat przedstawiony "Władcy Pierścieni". Poznaliśmy na nich bogatą symbolikę cyklu, przekonaliśmy się, jak liczne są jego powinowactwa gatunkowe, a także upewniliśmy się, że dobro zawsze zwycięża nad tchórzostwem i nienawiścią.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy Ic pod opieką p. Małgorzaty Czotyrbok i p. Agaty Kokot Brygier przygotowali uroczystą akademię, na którą zaprosili nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz całą społeczność uczniowską.
„Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania”. Te piękne słowa zadedykowali wszystkim nauczycielom prowadzący akademię: Aleksandra Pawlak (Ic) i Kamil Byczkowski (Ic).
Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów i podziękowań skierowanych do wszystkich osób, którzy na co dzień pracują z uczniami. Cieszymy się, że odwiedzili nas także emerytowani nauczyciele, którzy nie zapominają o swoich uczniach, kolegach i mile wspominają pracę w naszej szkole.
Święto Edukacji Narodowej było okazją do wyróżnień za pracę i osiągnięcia zawodowe. Nagrodę dyrektora szkoły otrzymali z rąk p. Anny Plaskoty nauczyciele p. Janusz Czapliński, p. Anna Czarnowska – Matusiak, p. Maja Fabiańska, p. Aneta Geraga, p. Agata Kokot – Brygier, p. Katarzyna Kulesza, p. Emilia Lipiec-Kuzańska oraz pracownicy administracji i obsługi – p. Jolanta Królewiak, p. Elżbieta Nolbrzak i p. Halina Pięta. Pani Kamila Łuczak została wyróżniona nagrodą Starosty Powiatu Zgierskiego.
Oprócz piosenek i wierszy obejrzeliśmy montaż zdjęć i wywiadów z nauczycielami, które dostarczyły wszystkim wiele emocji. Kwiaty i słodkości wręczane pedagogom były dopełnieniem tego miłego dnia.
4 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowym spektaklu „Tajemnice iluzji” Aleksandra Tkacza.
Aleksander Tkacz jest autorem książki „Tajemnice iluzji” i laureatem wielu międzynarodowych Festiwali Sztuki Iluzji. Spektakl był mozaiką z muzyki, iluzji, fantazji i elementów dydaktyki. Dzięki naukowemu podejściu do sztuki iluzji uczniowie odkryli rąbek tajemnicy – od magnetyzmu przez matematykę do czytania w myślach. Doświadczyliśmy jak działa nasz mózg i dowiedzieliśmy się na czym polega złudzenie optyczne. Poznaliśmy sekrety zabawnych iluzji i zgłębialiśmy naukowe zasady, dzięki którym ona istnieje. Znikająca głowa, czytanie w myślach czy przecinanie osoby nie są już dla nas owiane tajemnicą.
30 września gościliśmy Absolwentów rocznika „Matura 1997”, którzy w murach naszej szkoły rozpoczęli oficjalną część uroczystości z okazji 20-lecia matury.
Naszych gości przywitała p. dyrektor Anna Plaskota, dziękując za pamięć o szkole i nauczycielach oraz gratulując realizacji planów życiowych i osobistych sukcesów, które dla każdego mogą mieć inny wymiar.
Absolwenci spotkali się ze swoimi nauczycielami i wychowawcami – m.in. p. dyrektor Eugenią Rosiak p. Anną Kasieczką, p. Niną Pogorzelską, p. Anetą Wajer i p. Januszem Przybylakiem.
Nasi byli uczniowie powrócili na chwilę do przeszłości odwiedzając sale lekcyjne i zasiadając w szkolnych ławkach. Usłyszeliśmy zarówno wiele serdecznych słów jak i zabawnych historyjek o latach spędzonych w naszym liceum.
Wiele emocji i wzruszeń dostarczyła wszystkim projekcja zdjęć i filmów z uroczystości szkolnych z tamtych lat, na których zobaczyliśmy nie tylko uczniów, ale i nauczycieli występujących w przygotowanych przez siebie wesołych inscenizacjach z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.
Atmosfera naszego spotkania była wyjątkowa, bo i wyjątkowi są Absolwenci, którzy tę uroczystość przygotowali i odwiedzili swoją dawną szkołę oraz nauczycieli.
12 pażdziernika 2017r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Zgierzu uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu otrzymali z rąk Starosty Zgierskiego –p.Bogdana Jaroty stypendia przyznawane w ramach programu stypendialnego „Nasz Prymus” i „Nasz Talent”.
Wśród najlepszych znalazło się jedenaścioro uczniów I LO.
Stypendium „Nasz Prymus” za wybitne wyniki w nauce, reprezentowanie szkoły i sukcesy w wiedzowych konkursach na szczeblu miejskim i powiatowym oraz wyróżniającą się postawę
i zaangażowanie w życie szkoły otrzymali:
Aleksandra Rutkowska (kl.II c)
Marta Michalska (kl.II c)
Emilia Sobczak (kl.II c)
Wiktor Gieraga (kl.III b).
Wśród stypendystów programu „Nasz Talent” znaleźli się znakomici sportowcy – zdobywcy III miejsca w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Piłce Siatkowej Chłopców (Licealiada 2016/2017) :
Adrian Kręcikowski (kl.III a)
Nikodem Nowak (kl.III a)
Bartosz Zawierucha (kl.III a)
Albert Krzewiński (kl.III a)
oraz wicemistrzynie na szczeblu wojewódzkim XXV Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK:
Agata Tomczyk (kl.III a)
Renata Pawlak (kl.III c)
i Patrycja Pakulska.
Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !
Na ostatnich zajęciach edukacji teatralno- filmowej prowadzonych przez Pania Emilię Lipiec- Kuzańską klasa II b przeszła niesamowitą transformację. Podczas rozgrzewki teatralnej mieliśmy możliwość sprawdzić swoje zdolności aktorskie i improwizacyjne. Przemieniliśmy się w samolot,, szałas i huśtawkę, spacerowaliśmy z parasolem nad przepaścią, a nawet wygraliśmy "szóstkę"w totolotka;)
Uczniowie klasy Ic wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”, organizowanej corocznie przez Urząd Miasta w Ozorkowie.
Działania te wpisują się w ogólnopolską akcję, której celem jest rozwijanie świadomości ekologicznej mieszkańców oraz budowanie odpowiedzialności za środowisko naturalne. Uczniowie klasy Ic otrzymawszy mapkę z wyznaczoną trasą, worki na śmieci oraz rękawice ruszyli w teren, pokazując w działaniu swoje zaangażowanie na rzecz środowiska.
We wtorek 26 września 2017 r. w sali nr 11 odbyła się pierwsza w tym
roku akcja pobierania krwi w naszej szkole. Na naszych odważnych
dorosłych czekała miła załoga z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i
Krwiolecznictwa w Łodzi. Do akcji zgłosiło się 25 osób w tym 17
dziewcząt i 8 chłopców, w tym 3 absolwentów naszej szkoły. W tym dniu
oddało krew 6 osób (3 dziewczęta i 3 chłopców). Pozostałe osoby nie
mogły oddać krwi, w związku z niedawno przebytymi chorobami, operacjami,
braniem leków, brakiem dowodu osobistego lub słabym nawodnieniem
organizmu. Gratuluję osobom, które odważyły się pomóc innym, wszak krew
jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Zapraszam
zainteresowanych na kolejną akcję w naszej szkole, która
najprawdopodobniej odbędzie się 22 listopada 2017 r. w godzinach
11:00-13:00 (informacje o akcji będą umieszczone na plakatach, tablicy
SK PCK, facebook-u Szkolnego Koła PCK w ILO w Ozorkowie i facebook-u
naszej szkoły.
Drodzy krwiodawcy pamiętajcie dobrze przygotować się do oddawania
krwi ( wypić 1 litr płynu do kolacji dzień przed oddaniem krwi i ok 1,5
litra od rana, zjeść lekki posiłek, zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem
i peselem (np: dowód osobisty, paszport itp.)
Uwaga w przypadku przeziębienia ew. grypy musi upłynąć min. 2 tygodnie
od ustąpienia objawów.
19 września 2017 roku w Starostwie Powiatowym w Zgierzu odbyło się podsumowanie roku sportowego 2016/2017. Nasi uczniowie w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej- Licealiady w powiecie zgierskim w roku szkolny 2016/2017 zdobyli V-ce Mistrzostwo Powiatu.
Pani dyrektor Anna Plaskotą wraz z przedstawicielami młodzieży z rąk Starosty Zgierskiego odebrała wspaniały puchar, pamiątkowy dyplom a także cenne nagrody. Warto dodać, że nasi uczniowie ustąpili miejsca tylko Liceum- SMS w Aleksandrowie Łódzkim.
Pragniemy przypomnieć również, że od roku 2013 do 2016 , tj przez 4. lata z rzędu nasza szkoła była Mistrzem Powiatu w Licealiadzie Mistrzostw Młodzieży Szkolnej .
Uczniowie I LO w Ozorkowie wzięli udział w Dożynkach Powiatowo-Gminnych w Parzęczewie w dniu 3 września 2017 r.
12 września 2017 r. w miejscowości Orła odbyły się uroczystości
związane z obchodami 78 rocznicy Bitwy w Orłej. Naszą szkołę
reprezentował poczet sztandarowy w składzie Paulina Augustyniak,
Aleksandra Młodak i Wiktor Gieraga oraz opiekun Witold Polak.
Uroczystości rozpoczęły się mszą polową, następnie odczytano Apel
Poległych i złożono kwiaty pod pomnikiem bohaterów walk w Orłej. Ważną
częścią uroczystości było spotkanie z 98 letnim Bohaterem Bitwy w Orłej
Panem Maksymilianem Kasprzakiem, który przypomniał wydarzenia z 1939
roku. Uroczystości zakończyły się występami uczniów Gimnazjum w
Parzęczewie.
Uwaga!!
W bibliotece szkolnej „Przedwiośnie” trwa kiermasz książek – podręczników szkolnych.
Uczniów klas II i III , oraz absolwentów bardzo proszę o przynoszenie podręczników na kiermasz , aby młodsi koledzy mogli skorzystać z nich ……
Kiermasz trwa od 05 września do 25 września…….
N-l bibliotekarz E. Krasnopolska
4 września 2017 roku uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Ozorkowie rozpoczęli nowy rok szkolny.
Na uroczystości gościliśmy p. Wiesława Stankowskiego – Sekretarza Powiatu, p. Krzysztofa Jurka - Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Powiatu Zgierskiego oraz p. Jacka Sochę – Burmistrza Miasta Ozorkowa.
Pani Dyrektor Anna Plaskota powitała uczniów, nauczycieli oraz przybyłych gości oraz przedstawiła nowym uczniom ich wychowawców i grono pedagogiczne.
Dyrektor Anna Plaskota życzyła wszystkim sukcesów, zadowolenia, miłych chwil spędzonych w murach naszej szkoły oraz wytrwałości w realizacji wytyczonych celów.
Głos zabrali także p. Wiesław Stankowski i p. Krzysztof Jurek, którzy życzyli zgromadzonej młodzieży zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom wielu sukcesów zawodowych.
Burmistrz p. Jacek Socha podkreślił, że I LO w Ozorkowie może poszczycić się bardzo dobrymi wynikami egzaminu maturalnego w powiecie zgierskim oraz życzył tegorocznym maturzystom, aby kontynuowali tę chlubną tradycję.
Następnie dyrektor I LO Anna Plaskota odebrała ślubowanie uczniów, którzy rozpoczynają naukę w klasach pierwszych. W ich imieniu ślubowanie złożyli uczniowie, którzy mogą poszczycić się najwyższą średnią na świadectwie gimnazjalnym: Weronika Łaczkowska (kl. Ia), Szymon Pięta (kl. Ia), Marta Kawecka (kl. Ib), Kacper Zakrzewski (kl. Ib), Zofia Włodarczyk (kl. Ic), Kacper Kmieciak (kl. Ic).
Pani Dyrektor w swoim przemówieniu przypomniała, że 1 września to nie tylko data kojarząca się z nowym rokiem szkolnym, ale także z wydarzeniami sprzed 78 lat, kiedy nie zabrzmiał pierwszy dzwonek – rozpoczęła się II wojna światowa. Do wydarzeń tamtych dni odnieśli się również uczniowie. Podczas słowno-muzycznego montażu wysłuchaliśmy wspomnień ich rówieśników, którym przyszło żyć w czasach wojennej zawieruchy.
Po oficjalnej części uroczystości, młodzież spotkała się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych.
Do zobaczenia we wrześniu- zakończenie roku szkolnego 2016/2017
23 czerwca 2017 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. S. Żeromskiego w Ozorkowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 dla uczniów klas pierwszych
i drugich. Ostatnie spotkanie w bieżącym roku szkolnym licealistów z dyrektorem szkoły,
p. Anną Plaskotą i gronem pedagogicznym zaszczycili obecnością goście:
p. Wiesław Stankowski- sekretarz powiatu zgierskiego oraz p. Jacek Socha- burmistrz Miasta Ozorkowa.
Dyrektor szkoły podsumowała mijający rok szkolny jako bardzo udany, obfitujący w liczne sukcesy naukowe i sportowe dla uczniów oraz ich nauczycieli. Wyrazem tego było wręczenie licznej grupie licealistów świadectw z wyróżnieniem, nagród książkowych i dyplomów. Wśród nagrodzonych znaleźli się również najlepsi sportowcy oraz uczniowie ze 100% frekwencją. Zaproszeni goście, dyrektor szkoły oraz wychowawcy gratulowali wszystkim nagrodzonym wspaniałych sukcesów.
Następnie jako pierwszy z zaproszonych gości, p. Wiesław Stankowski złożył gratulacje
i życzenia dla grona pedagogicznego, wszystkich pracowników szkoły oraz młodzieży, której życzył wspaniałych wakacji. Do tych życzeń przyłączył się także p. Jacek Socha, podkreślając rangę i znaczenie sukcesów szkoły dla miasta Ozorkowa.
Radosny, już wakacyjny nastrój towarzyszył części artystycznej uroczystości, przygotowanej przez klasę I A z wychowawczynią, p. Blanką Kochańską. W dobry humor wprowadziły słuchaczy muzyczne rytmy piosenek w wykonaniu Agaty Kopki z towarzyszeniem Filipa Kochańskiego i zespołu muzycznego chłopców z klas: I B, II A.
Zasłużone wakacje rozpoczynamy z życzeniami słońca oraz udanego, bezpiecznego wypoczynku.
Uwaga Maturzysci.
Odbiór Świadectw maturalnych w dniu 30.06.2017r. (piątek) od godziny 12 w sekretariacie szkoły.
Lista podręczników
rok szkolny 2017/2018
Zajęcia edukacyjne Przedmiot |
Klasa |
Autor |
Tytuł |
Wydawnictwo |
Numer dopuszczenia |
|
JĘZYK POLSKI |
klasy I |
Chemperek Dariusz Kalbarczyk Adam |
NOWE Zrozumieć tekst - zrozumieć człowieka. Starożytność-średniowiecze. Część 1. Renesans-preromantyzm. Część 2. Podręcznik do języka polskiego. Liceum i technikum. Klasa 1. Zakres podstawowy i rozszerzony |
WSiP |
703/1/2014/2014 703/2/2015/z1 |
|
klasy II |
Ewa Paczoska
Jacek Kopciński |
„Przeszłość to dziś Literatura. Język, kultura. Klasa 2” cz. 1
„Przeszłość to dziś Literatura. Język, kultura. Klasa 2” cz. 2
|
Stentor |
498/3/2013
498/4/2013
|
||
klasy III |
Jacek Kopciński |
„Przeszłość to dziś Literatura. Język, kultura. Klasa 3”
|
Stentor |
498/5/2014
|
||
JĘZYK ANGIELSKI |
klasy I |
S.Kay, V.Jones, D. Brayshaw, B.Michałowski
S.Kay, V.Jones, D.Brayshaw, B.Michałowski |
1.Matura Focus 2 (wieloletni) + zeszyt ćwiczeń lub 2. Matura Focus 3 (wieloletni) + zeszyt ćwiczeń |
Pearson
Pearson |
672/2/2013/2015
672/3/2014/2015
|
|
klasy II |
M.Umińska, B.Hastings, D.Chandler, R.Fricker, A.Bandis, B.Trapnell Michael Harris, Anna |
Longman Repetytorium maturalne. Poziom podstawowy |
Pearson
|
696/2014 |
||
klasy III |
M.Umińska, B.Hastings, D.Chandler, R.Fricker, A.Bandis, B.Trapnell
M.Umińska, B.Hastings, D.Chandler, R.Fricker, B.Trapnell
Virginia Evans, Jenny Dooley
|
Longman Repetytorium maturalne. Poziom podstawowy (kontynuacja z kl. II dla grup 3 godz.) Longman Repetytorium maturalne. Poziom rozszerzony(w zależności od decyzji nauczyciela) Matura. Repetytorium. Poziom Rozszerzony. (w zależności od decyzji nauczyciela) |
Pearson
Pearson
Express Publishing |
696/2014
723/2014 843/2017
715/2/2014 |
||
Prosimy o wstrzymanie się z zakupem podręczników do języków obcych w klasach I i III. Decyzja o wyborze podręcznika zostanie podjęta na początku roku szkolnego po konsultacji z nauczycielem uczącym. |
||||||
JĘZYK NIEMIECKI |
klasy I |
Sylwia Mróz-Dwornikowska, Urszula Górecka |
„MeineWelttour2” Język niemiecki dla szkół ponadgimnazjalnych |
Nowa Era |
753/2/2015 |
|
klasy II |
Sylwia Mróz-Dwornikowska, Urszula Górecka
Sylwia Mróz-Dwornikowska, Urszula Górecka |
„MeineWelttour2” Język niemiecki dla szkół ponadgimnazjalnych
„MeineWelttour3” Język niemiecki dla szkół ponadgimnazjalnych |
Nowa Era
Nowa Era |
753/2/2015
753/3/2016 |
||
klasy III |
Sylwia Mróz-Dwornikowska, Urszula Górecka
|
„MeineWelttour3” Język niemiecki dla szkół ponadgimnazjalnych
„Abitur” Język niemiecki. Repetytorium maturalne |
Nowa Era
WSiP
|
753/3/2016 676/2014 |
||
JĘZYK FRANCUSKI |
klasy I |
Céline Himber, Fabienne Gallon |
En Action 1 podręcznik z CD, En Action 1 zeszyt ćwiczeń z CD |
Hachette FLE |
745/1/2015 |
|
klasy II |
Céline Himber, Fabienne Gallon
Céline Himber, Fabienne Gallon |
En Action 1 podręcznik z CD, En Action 1 zeszyt ćwiczeń z CD ( I półrocze)
En Action 2 podręcznik z CD, En Action 2 zeszyt ćwiczeń z CD ( II półrocze) |
Hachette FLE
Hachette FLE |
745/1/2015
745/2/2016 |
||
klasy III |
R. Boutegege, M. Supryn-Klepacz |
FRANCOFOLIE EXPRESSE 2 Podręcznik z CD |
WSZPWN |
382/2/2013/2016 |
||
HISTORIA |
klasy I |
S. Roszka, J. Kłaczkow |
Poznać przeszłość. Wiek XX. Podręcznik do historii dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres podstawowy
|
Nowa Era |
525/2012 |
|
II b |
Ryszard Kulesza, Krzysztof Kowalewski
P. Klint, P. Galik
P. Galik
|
ZROZUMIEĆ PRZESZŁOŚĆ-STAROZYTNOŚĆ I ŚREDNIOWIECZE. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony.
Zrozumieć przeszłość. Dzieje nowożytne. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum.
Zrozumieć przeszłość. Lata 1815 – 1939. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. |
Nowa Era
Nowa Era
Nowa Era
|
642/1/2013
642/2/2013
642/3/2014
|
||
III b |
P. Galik
Jarosław Kłaczkow, Agnieszka Zielińska |
Zrozumieć przeszłość. Lata 1815 – 1939. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum.
Zrozumieć przeszłość. Dzieje najnowsze po 1939. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum.
|
Nowa Era
Nowa Era |
642/3/2014
642/4/2015 |
||
HISTORIA I SPOŁECZEŃSTWO |
II a, II c |
Tomasz Maćkowski
Iwona Janicka
Jarosław Centek |
„Poznać przeszłość. Ojczysty panteon i ojczyste spory. Podręcznik do historii i społeczeństwa dla liceum ogólnokształcącego i technikum.” „Poznać przeszłość. Rządzący i rządzeni. Podręcznik do historii i społeczeństwa dla liceum ogólnokształcącego i technikum” „Poznać przeszłość. Wojna i wojskowość. Podręcznik do historii i społeczeństwa dla liceum ogólnokształcącego i technikum.” |
Nowa Era
Nowa Era
Nowa Era |
659/1/2013
659/2/2014
659/3/2014 |
|
III a , III c |
Karol Kłodziński Tomasz Krzemiński |
„Europa i Świat Podręcznik do historii i społeczeństwa dla liceum ogólnokształcącego i technikum” |
Nowa Era |
659/4/2015 |
||
WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE |
klasy I |
M. Grondas, J. Żmijski
|
Po prostu wiedza o społeczeństwie. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum i technikum. |
WSiP |
531/2012 |
|
II b |
Arkadiusz Janicki, Justyna Kięczkowska, Mariusz Menz |
W centrum uwagi .Podręcznik do wiedzy o społeczeństwie dla Liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Część 1 |
Nowa Era |
630/1/2012 |
||
III b |
L. Czechowska, A. Janicki, K. Święcicki |
W centrum uwagi .Podręcznik do wiedzy o społeczeństwie dla Liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Część 2 |
Nowa Era |
630/2/2014 |
||
WIEDZA O KULTURZE |
klasy I |
M. Bokiniec, B. Forysiewicz |
Spotkanie z kulturą. Podręcznik do wiedzy o kulturze |
Nowa Era |
449/2012 |
|
RELIGIA |
klasy I |
(red.) ks. prof. Jan Szpet i Danuta Jackowiak |
Religia pgim kl.1 karty pracy - Moje miejsce w Kościele |
wyd. św. Wojciech |
AZ-41-01/10/P0-1/11 |
|
klasy II |
(red.) ks. prof. Jan Szpet i Danuta Jackowiak |
Religia pgim kl.2 karty pracy - Moje miejsce w świecie |
wyd. św. Wojciech |
AZ-42-01/10/P0-1/12 |
||
klasy III |
(red.) ks. prof. Jan Szpet i Danuta Jackowiak |
Religia pgim kl.3 podr. dla ucznia - Moje miejsce w rodzinie |
wyd. św. Wojciech |
AZ-43-01/10-P0-1/14 |
||
ETYKA |
klasy I - III |
P. Kołodziński, J. Kapiszewski |
Odkrywamy na nowo. Etyka. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoły ponadgimnazjalne |
Operon
|
408/2011 |
|
EDUKACJA TEATRALNO FILMOWA |
klasy II i III |
Brak podręcznika |
||||
MATEMATYKA |
I a, I c |
M. Kurczab, E. Kurczab, E. Świda |
Matematyka. Podręcznik do liceów i techników. Zakres podstawowy i rozszerzony. Klasa 1. + zbiór zadań |
Oficyna Edukacyjna K. Pazdro |
563/1/2012 |
|
I b |
M. Kurczab, E. Kurczab, E. Świda |
Matematyka. Podręcznik do liceów i techników. Zakres podstawowy. Klasa 1. + zbiór zadań |
Oficyna Edukacyjna K. Pazdro |
412/1/2012 |
||
II a, II c |
M. Kurczab, E. Kurczab, E. Świda |
Matematyka. Podręcznik do liceów i techników. Zakres rozszerzony. Klasa 2. + zbiór zadań |
Oficyna Edukacyjna K. Pazdro |
563/2/2013 |
||
II b |
M. Kurczab, E. Kurczab, E. Świda |
Matematyka. Podręcznik do liceów i techników. Zakres podstawowy. Klasa 2. + zbiór zadań |
Oficyna Edukacyjna K. Pazdro |
412/2/2012 |
||
III a, III c |
M. Kurczab, E. Kurczab, E. Świda |
Matematyka. Podręcznik do liceów i techników. Zakres rozszerzony. Klasa 3. + zbiór zadań |
Oficyna Edukacyjna K. Pazdro |
563/3/2014 |
||
III b |
M. Kurczab, E. Kurczab, E. Świda |
Matematyka. Podręcznik do liceów i techników. Zakres podstawowy. Klasa 3 + zbiór zadań |
Oficyna Edukacyjna K. Pazdro |
412/3/2012 |
||
FIZYKA |
I a, I b I c |
G. Kornaś |
Fizyka. Zakres podstawowy. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych, seria ,,Ciekawi świata” |
Operon |
621/2012 |
|
II a |
G. Kornaś |
Fizyka 1. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych, seria ,,Ciekawi świata” |
Operon |
593/1/2012 |
||
III a |
G. Kornaś |
Fizyka 2. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Część 1 i Część 2. , seria ,,Ciekawi świata” |
Operon |
593/2/2013 593/3/2013 |
||
Przyroda FIZYKA |
II b |
Grzegorz F. Wojewoda |
Przyroda. Przedmiot uzupełniający. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Fizyka. |
Operon |
637/1/2013/2015 |
|
CHEMIA
|
I a, I b, I c |
R. Hassa, J. Mrzigod, A. Mrzigod |
To jest chemia. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres podstawowy |
Nowa Era |
438/2012/ 2015 |
|
II c |
Maria Litwin, Szarota Styka-Wlazło, Joanna Szymońska |
To jest chemia. Część 1. Chemia ogólna i nieorganiczna. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony |
Nowa Era |
528/1/2012 /2015 |
||
III c |
Maria Litwin, Szarota Styka-Wlazło, Joanna Szymońska |
To jest chemia. Część 2. Chemia organiczna. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres rozszerzony |
Nowa Era |
528/2/2012 /2015 |
||
Przyroda CHEMIA |
II b |
Agata Sawicka |
Przyroda. Przedmiot uzupełniający. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Część 2. Chemia |
Operon |
637/2/2015 |
|
BIOLOGIA
|
I a, I b, I c |
B. Jakubik, R Szymańska |
Seria Odkrywamy na nowo. Biologia. Zakres podstawowy. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych |
Operon |
436/2012 |
|
II c |
|
Seria Odkrywamy na nowo. Biologia 1. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych Seria Odkrywamy na nowo. Biologia 2. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych |
Operon Operon |
446/1/2012 446/2/2013 |
||
III c |
A. Michalik, D. Kaczmarek, T.Falkowski |
Seria Odkrywamy na nowo. Biologia 3. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych |
Operon |
446/3/2014 |
||
Przyroda BIOLOGIA |
III b |
A.Duda, J. Holeczek |
Ciekawi Świata. Przyroda. Przedmiot uzupełniający. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Część 3. Biologia |
Operon |
637/3/2013 |
|
GEOGRAFIA |
I a, I b I c |
J. Kop, M. Kucharska, E. Szkurłat |
Tylko geografia. Podręcznik. Zakres podstawowy. |
Wyd. Szk. PWN |
363/2011 |
|
II c |
P. Czubla, E. Papińska
J. Kop, M. Kucharska, E. Szkurłat |
Geografia dla maturzysty. Podręcznik. Część 1. Zakres rozszerzony. Geografia dla maturzysty. Geografia społeczno-ekonomiczna świata. Podręcznik. Część 2. Zakres rozszerzony. |
Wyd. Szk. PWN
Wyd. Szk. PWN |
610/1/2012
610/2/2013 |
||
III c |
B.Lenartowicz, E.Wilczyńska, M.Wójcik |
Geografia dla maturzysty cz.3. Zakres rozszerzony |
Wyd. Szk. PWN |
610/3/2014 |
||
Przyroda GEOGRAFIA |
II b |
A. Łazarz, A. Szczepańska, S. Sobotka |
Przyroda. Przedmiot uzupełniajacy. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Część 4. Geografia |
Operon |
637/4/2013 |
|
PODSTAWY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI |
I a, I b I c |
K. Garbacik, M. Żmiejko |
Przedsiębiorczość na czasie. Podręcznik. Zakres podstawowy |
Wyd. Szk. PWN |
427/2012 |
|
EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA |
I a, I b, 1c |
Jarosław Słoma |
Żyję i działam bezpiecznie. Podręcznik do edukacji dla bezpieczeństwa dla szkół ponadgimnazjalnych |
Nowa Era |
426/2012/ 2015 |
|
INFORMATYKA |
I a, I b , I c |
G. Hermanowska W. Hermanowski |
Ciekawi świata. Informatyka. Zakres podstawowy. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. |
Operon |
520/2012/ 2015 |
|
II a
|
W. Hermanowski
|
Ciekawi świata Informatyka 1. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych Ciekawi świata. Informatyka 2. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. |
Operon
Operon |
474/1/2012
474/2/2016 |
||
III a
|
E. Mikołajewicz |
Ciekawi świata. Informatyka 3. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. |
Operon |
474/3/2014 |
Tylko w nowym numerze Jodełki: Magda Michalska, Milan Chyliński, Filip Piechocki w ciekawych wywiadach mówią o swoich pasjach, podsumowanie Żerom Cup oraz angielskie szkoły oczami p. Mai Fabiańskiej. Zapraszamy - nowy numer na stronie w zakładce GAZETKA SZKOLNA.
Tradycyjnie już, w przedwakacjnym tygodniu, Koło Teatralne zaprosiło na swoje przedstawienie dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 4 oraz z Przedszkola Miejskiego nr 5. Po spektaklach O smoku Marku i Przygodach piratuff przyszedł czas na Baśń o dzielnym Alabimie. Widzowie wzięli udział w misji uwolnienia księżniczki (Aleksandra Jurkiewicz) z rąk złego sułtana Szehedana (Michał Zuchniewicz). Wyprawę prowadził były sługa sułtana- Omar( Tomasz Wojtkiewicz), a brali w niej udział pasterz kóz Alabim (Dawid Meresiński) oraz dżin (Miłosz Graczyk). Wędrowcy musieli pokonać wiele przeciwności, między innymi stoczyć walkę z pustynnym potworem(Angela Fliszewska) i rozwiązać zagadkę strażnika Sezamu (Kaja Hefczyńska).W wykonaniu wszystkich zdań pomagali im mali widzowie i oczywiście tylko dzięki nim wyprawa zakończyła się sukcesem.
Akompaniament na instrumentach perkusyjnych przygotował Daniel Mikołajewski z klasy Ib, jednocześnie uczeń Szkoły Muzycznej II stopnia w Kutnie. Scenariusz napisała Aleksandra Jurkiewicz, a spektakl wyreżyserowała Emilia Lipiec- Kuzańska przy udziale całego Zespołu.
Za pomoc scenograficzną dziękujemy klasie Ia i wychowawczni Pani Blance Kochańskiej, zaś za piękne kostiumy: Paniom Zofii Wojtkiewicz i Ewie Bagińskiej.
Emilia Lipiec- Kuzańska
Zdjęcia z przedstawienia w Galerii zdjęć
Uczniowie naszego liceum oraz Klubu Sportowego „Merlin” Ozorków reprezentowali Klub Sportowy Budowlani Łódź uczestnicząc w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Juniorów w Rugby 7 w Lublinie.
Zawody odbyły się 17 czerwca 2017 roku.
Nasi rugbyści: Michał Kafarski, Hubert Lewandowski, Jakub Szmajewski, Tomasz Wyderka i Patryk Zylak pokazali wspaniałą formę.
Drużyna zajęła II miejsce w turnieju zdobywając tytuł V-ce Mistrza Polski i srebrne medale.
Gratulujemy !!! Jesteśmy z WAS dumni!