Organ prowadzący szkołę Powiat Zgierski.
20 czerwca odbył się kolejny szkolny turniej w piłkę nożną.
Zwycięstwo w tym roku powędrowało do klasy II A,
II miejsce zajęła klasa I A,
III miejsce - tegoroczni absolwenci klas III,
IV miejsce klasa I C,
V miejsce klasa I B.
Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali:
Emil Karolak - I A,
Patryk Bocian- I A,
Nikodem Nowak - II A.
Organizatorami turnieju byli nauczyciele wych. fizycznego i Samorząd Uczniowski.
Było mnóstwo emocji, dobra zabawa i świetny doping naszych kibiców.
Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym na kolejnym turnieju
Kamila Łuczak
więcej zdjęć w Galerii Zdjęć
Szkolne Koło Chemiczne prowadzone przez p. M. Winter-Ciesielską prowadziło w tym roku szkolnym cykl spotkań promujących świat chemii wśród najmłodszych.
Po raz kolejny uczennice I LO z kl. Ic przygotowały kilka eksperymentów dla przedszkolaków.
W przystępny sposób przybliżyliśmy młodszym kolegom świat chemii codziennej, chemii kolorowej, chemii ciekawej i niezwykle widowiskowej.
Nasze prowadzące są pasjonatkami chemii i prawdziwymi profesjonalistkami w zakresie przeprowadzania doświadczeń. Swoją pasję mogą realizować nie tylko w szkole, lecz również podczas cyklu warsztatów na Uniwersytecie Łódzkim, w których biorą udział członkowie Szkolnego Koła Chemicznego.
Przedszkolaki były zachwycone pokazami doświadczeń chemicznych. Żegnały nas gorącymi brawami i prosiły o ponowne przybycie w przyszłym roku. Najlepsze wyróżnienie ever!
Marta Winter - Ciesielska
Więcej zdjęć w Galerii zdjęć
Środę, przed zakończeniem roku szkolnego, uczniowie klasy II B wraz z pp. Małgorzatą Czotyrbok i Mają Fabiańską spędzili, odkrywając fabrykanckie i filmowe oblicze Łodzi.
Na początek licealiści z humana odwiedzili Muzeum Pałac Herbsta w Łodzi, gdzie uczestniczyli w warsztatach Maturalnie, że sztuka. Po części teoretycznej, kiedy pojęcia, takie jak perspektywa powietrzna czy kompozycja statyczna przestały być tajemnicą, młodzież przystąpiła do analizy dzieł plastycznych. Zadanie było o tyle fascynujące, że dokonywało się na obrazach wiszących w Galerii Sztuki Dawnej, dawało więc przyjemność bezpośredniego obcowania z dziełami sztuki. Później przyszedł czas na zwiedzanie XIX- wiecznej rezydencji fabrykanta Edwarda Herbsta, zięcia Karola Scheiblera. Nie tylko udało sie poznać losy tych ważnych dla rozwoju Łodzi rodzin, ale wręcz "dotknąć" ich życia codziennego, przemierzając kolejne pokoje w pałacu. Wygląd westybula ( reprezentacyjnego holu), salonu lustrzanego, biblioteki czy sali balowej zrobił na wszystkich duże wrażenie, dzięki odtworzeniu wielu detali i elementów wyposażenia. Przyjemnością okazał się także krótki odpoczynek w pałacowych ogrodach. Następnie spacer Księżym Młynem i uczniowie zawitali do Muzeum Kinematografii w Łodzi, czyli dawnego pałacu Karola Scheiblera. Obejrzeli tutaj wystawy stałe, m.in. Od negatywu do kopii, Sekrety filmu. Młodzieży najbardziej spodobały się bez wątpienia dwie wystawy: Latająca maszyna i Pałac pełen bajek. Spotkanie z bohaterami bajek z dzieciństwa wzbudziło u drugoklasistów nieukrywany zachwyt i wyzwoliło mnóstwo pozytywnych emocji. Dobrze znowu poczuć się dzieckiem!
W ostatni wtorek bieżącego roku szkolnego nasze liceum odwiedziła p. Barbara Michalska- Edukator Bezpieczeństwa Cyfrowego.
Spędziła z uczniami i nauczycielami cały dzień, prowadząc prelekcje i warsztaty dla licealistów oraz spotkanie informacyjne dla kadry. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jak skutecznie radzić sobie z zagrożeniami cyfrowego świata, natomiast nauczyciele zdobyli wiele nowych informacji nt. bezpieczeństwa w sieci.
Odpowiedzi na to pytanie szukali uczniowie klas: II B i II C, którzy wraz z pp. Małgorzatą Czotyrbok i Ewą Krasnopolską odwiedzili Wydział Filologiczny UŁ. Nasi licealiści uczestniczyli w niezwykle interesującym wykładzie dr hab. Agnieszki Kobrzyckiej Tajemnice Harry`ego Pottera. Biblia oraz mity grecko-rzymskie, celtyckie i germańskie jako inspiracja dla cyklu powieściowego J. K. Rowling, który pozwolił im w zupełnie inny sposób spojrzeć na tę kultową serię książek. Następnie drugoklasiści zwiedzili budynek wydziału, zaglądając niemal we wszystkie jego najważniejsze "zakamarki"- byli m. in. w studiu radiowym- ulubionym miejscu studentów dziennikarstwa, sali kinowej- gdzie zazwyczaj gromadzą się filmoznawcy czy aulach wydziałowych. Uczniowie dużo dowiedzieli się
o samym Wydziale Filologicznym i chociaż przez chwilę mogli poczuć panującą tu atmosferę...
3 - DNIOWE WARSZTATY CHEMICZNE na Wydziale Chemii Uniwersytetu Łódzkiego.
Uczennice z kl Ic brały udział w cyklu wykładów Akademii Ciekawej Chemii na UŁ.
Na ostatnim wykładzie zorganizowany został konkurs chemiczny dla wszystkich uczestników.
Emilia Fajer, Marta Michalska, Aleksandra Rutkowska i Emilia Sobczak zakwalifikowały się do uzyskania nagrody, czyli 3-dniowych warsztatów chemicznych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Łódzkiego.
W ciągu 3-dniowych warsztatów uczennice mogły zobaczyć jak wygląda praca w profesjonalnym laboratorium.
Dziewczęta wykonywały samodzielnie różne doświadczenia np.: badały twardość wody Warty, przeprowadzały analizę jakościową jonów zawartych w probówkach, przeprowadzały syntezę otrzymywania 4-acetamidofenolu (paracetamolu) oraz badały stan jego czystości metodą chromatografii cienkowarstwowej, badały aktywność optyczną sacharozy, glukozy i fruktozy, oznaczały zawartość kwasu fosforowego w coca-coli metodą miareczkowania konduktometrycznego oraz oznaczały ilość kwasu solnego metodą miareczkowania alkacymetrycznego.
Marta, Ola i obie Emilie wykazały się ogromnym zapałem i godną podziwu wiedzą.
Czy ktoś w naszej szkole im dorówna?
Marta Winter-Ciesielska
26 maja nasza szkoła otworzyła drzwi dla gimnazjalistów i ich rodziców.
Wzorem ubiegłych lat postawiliśmy na zajęcia warsztatowe. Grupy oprowadzane przez przewodników z klas pierwszych miały okazję uczestniczyć m.in. pokazach, quizach, doświadczeniach i zabawach przedmiotowych. Młodzież zainteresowana nauką przedmiotów humanistycznych mogła wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez naszych gości z Uniwersytetu Łódzkiego: do kreatywności językowej zachęcała pani dr hab. Alicja Mazan- Mazurkiewicz, a warsztaty z języka niemieckiego prowadziły studentki germanistyki.
Akcja Drzwi Otwarte w I LO upłynęła w miłej atmosferze i przyniosła wszystkim wiele pozytywnych wrażeń. Cennymi okazały się jak zwykle informacje przekazywane przez licealistów dotyczące poszczególnych profili klas, nauczycieli i atmosfery w szkole.
Dziękujemy wszystkim, którzy postanowili spędzić z nami piątkowe popołudnie i zapraszamy do podjęcia nauki w naszej szkole!
26 maja, podczas Międzyszkolnego Konkursu "Języki (nie)obce" odbył się również finał szkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej "Feel the Force – Poczuj moc", w którym uczniowie I LO zaprezentowali utwory w języku angielskim, francuskim i niemieckim.
Jury oceniało występujących pod względem oryginalności występu i aranżacji utworu, doboru repertuaru, stopnia opanowania języka oraz wartości artystycznej występu (ruch sceniczny, interpretacja, wykonanie muzyczne).
Wszystkim tym wymaganiom sprostała w najwyższym stopniu uczennica kl. Ic - Marcelina Brygier, która przy akompaniamencie gitarowym Kacpra Chałagusa (kl. Ib) zaśpiewała francuską piosenkę Pomme „Sans Toi” i zdobyła I miejsce w konkursie.
II miejsce ex aequo zajęły: Katarzyna Kołodziejczak (kl. IIb) z własnym akompaniamentem do piosenki Rihanny „Love on The Brain” oraz Justyna Sobczak przy akompaniamencie Tomasza Wojtkiewicza (kl. IIa) w utworze Louane „Emery Jour 1”.
III miejsce od jury oraz serca naszej publiczności zdobyli Bartosz Zawierucha i Adrian Kręcikowski z kl. IIa w piosence „Alles aus Liebe” niemieckiego zespołu Die Toten Hosen, której cover „ A wszystko to, bo Ciebie kocham” zespołu Ich Troje jest wszystkim bardzo dobrze znany.
Wyróżnienie powędrowało do rąk duetu: Klaudia Kusztelak (kl. IIb) i Ewelina Sobczak (kl. IIc) za piosenkę Birdy „People Help the People”.
Nasi wykonawcy oprócz satysfakcji i uznania publiczności mogą cieszyć się nagrodami: za zajęcie I miejsca jury wręczyło zestaw odtwarzacz MP4 z słuchawkami, a za pozostałe miejsca karty upominkowe Empik różnej wartości.
Wszystkim wykonawcom gratulujemy talentu muzycznego oraz zdolności językowych i cieszymy się, że chcieliście się nimi z nami podzielić.
Czekamy na Was i innych uczniów w następnych edycjach naszego konkursu.
Ewa Nitecka-Zientarska
26 maja 2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Ozorkowie po raz kolejny zrobiło się gwarno, kolorowo i wielojęzycznie. W tym dniu odbył się, już po raz trzeci, finał konkursu „Języki (nie)obce” adresowany do uczniów gimnazjów z miasta i okolicznych gmin.
Jego celem było pokazanie bogactwa i różnorodności kulturowej wybranych krajów Unii Europejskiej, w tym Polski.
Konkurs został objęty patronatem przez Starostę Powiatu Zgierskiego oraz Burmistrza Miasta Ozorkowa. Zaproszenie do jury przyjęli: dr hab. Alicja Mazan Mazurkiewicz z Katedry Informatologii i Bibliologii Uniwersytetu Łódzkiego oraz dr Dariusz Prasalski z Zakładu Językoznawstwa Niemieckiego i Stosowanego Uniwersytetu Łódzkiego.
Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Do etapu szkolnego, w którym wzięło udział 81 uczniów, zgłosiły się gimnazja z Ozorkowa, Parzęczewa, Solcy Wielkiej oraz Słowiku. Uczestnicy musieli zmierzyć się z testem sprawdzającym ogólną wiedzę na temat krajów europejskich oraz wykazać się podstawowymi umiejętnościami językowymi.
W finale rywalizowały zespoły wyłonione spośród uczniów, którzy osiągnęli najlepszy wynik w etapie szkolnym. Miał on formę quizu, w którym drużyny naprzemiennie losowała pytania. W przerwach między kolejnymi pytaniami nasi goście mogli wysłuchać finalistów szkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej "Feel the Force – Poczuj moc", w którym uczniowie I LO zaprezentowali utwory w języku angielskim, francuskim i niemieckim.
Na zakończenie konkursu emocje podgrzała grupa taneczna z kl. I C, która zachwyciła perfekcyjnym i dowcipnie zaaranżowanym układem.
Nie można również nie wspomnieć o naszych wspaniałych konferansjerach: Filipie Kochańskim oraz Tomaszu Wojtkiewiczu, którzy dzięki wrodzonemu talentowi zadbali o sprawny przebieg konkursu i dobrą atmosferę na sali.
Ostatecznie w konkursie „Języki (nie)obce” zwyciężyli uczniowie z Gimnazjum w Parzęczewie: Weronika Czwońda, Agata Kołodziejczyk i Dawid Wymysłowski, którzy wyróżnili się nie tylko szeroką wiedzą kulturoznawczą i językową, lecz także mocnym wsparciem i kreatywnością kibicujących im kolegów ze swojego gimnazjum.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom imponującej wiedzy, znajomości kultury krajów europejskich oraz znakomitych umiejętności językowych. Warto kontynuować tak szlachetną pasję – oczywiście najlepiej w naszej szkole, w której kadra i przyjazna atmosfera motywują do dalszego rozwoju.
Dzięki hojności naszych sponsorów wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni za rozwijanie swoich pasji.
Serdecznie dziękujemy urzędom, które zawsze wspierają nasze inicjatywy, promujące edukację i wszechstronny rozwój uczniów:
• Starostwu Powiatowemu w Zgierzu,
• Burmistrzowi Miasta Ozorkowa,
• Wójtowi Gminy Ozorków,
• Ozorkowskiemu Przedsiębiorstwu Komunalnemu,
• Ozorkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
Słodki poczęstunek naszym Gościom zapewnił Zakład Cukierniczy „Piotruś”.
Uczestnicy konkursów otrzymali nagrody, które z pewnością przydadzą się każdemu uczniowi, m.in. powerbanki o dużej mocy, pendrivy od 8 GB do 32 GB, odtwarzacze MP4, słuchawki nauszne, eleganckie zestawy długopisów, karty upominkowe Empik.
Cieszy fakt, że konkurs „Języki (nie)obce spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. Wszyscy świetnie się bawili i pytali już o kolejne edycje konkursu.
Za udział i zaangażowanie dziękują organizatorzy konkursu : nauczycieli i uczniowie I Liceum w Ozorkowie.
Faza grupowa turnieju "Żerom Cup" wciąż trwa.
Do fazy offline Counter-Strike dostały sie już drużyny ELO Ozorków, Ozorkowskie Plejsy, Rak Ronk, .ABSINTH oraz ZSZ Ozorków.
Do fazy offline Leauge of Legends zakwalifikowały się natomiast drużyny: ŻEROM, TEAM WARECKA, ZSZ OZORKÓW oraz PentaStealGaming.
Zacięta walka o kolejne miejsca w finałach nadal trwa, życzymy powodzenia wszystkim drużynom! Wszystkie informacje o turnieju na stronie http://zeromcup.pl/ oraz https://www.facebook.com/zeromcup/
Jonasz Zasowski (II b)
Ola Jurkiewicz (Hermia),
Kasia Szadkowska (Helena),
Aga Mroziak (Kloc)
i Dawid Meresiński (Lizander)
po raz ostatni wystąpili w Kole Teatralnym.
Tym razem zagrali, jak zwykle brawurowo, "Sen nocy letniej" Wiliama Szekspira.
Obok nich wystąpili godni następcy:
Angela Fliszewska (Puk),
Michał Zuchniewicz (Piszczała),
Filip Kochański(Demetriusz)
i debiutujący na naszej szkolnej scenie Miłosz Graczyk(Podszewka).
Dla wszystkich wielkie brawa!
Gratulacje dla prawdziwie teatralnego Zespołu!
Będzie Was nam bardzo brakowało...
Emilia Lipiec-Kuzańska
27 kwietnia 2017 r. podczas uroczystej akademii przygotowanej przez klasę II c i II b wraz z opiekunami panią Mają Fabiańską oraz panem Januszem Czaplińskim świadectwa ukończenia szkoły odebrali uczniowie klas trzecich:
klasy IIIa – z rozszerzonym programem nauczania matematyki, fizyki i informatyki,
klasy IIIb, z rozszerzonym programem nauczania języka polskiego, historii i języka angielskiego,
klasy IIIc – z rozszerzonym programem nauczania matematyki, biologii i chemii.
W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście p. Wojciech Brzeski -Członek Zarzadu Powiatu Zgierskiego oraz p. Krzysztof Jurek-Przewodniczacy Komisji Oświarty, Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Powiatu Zgierskiego.
Podczas części oficjalnej Pani Dyrektor Anna Plaskota wspólnie z Członkiem Zarzadu Powiatu Zgierskiego p. Brzeskim oraz wychowawcami wręczyła świadectwa, nagrody i wyróżnienia dla uczniów klas maturalnych.
Najlepsze wyniki w ciągu trzech lat nauki osiągnęli: Julian Augustyniak, kl. IIIa i Aleksandra Jurkiewicz, kl. IIIb zostali wytypowani do stypendium „Nasz Prymus”, przyznawanego przez starostę zgierskiego uczniom szkół powiatowych za najlepsze wyniki w nauce.
Bardzo dobrymi wynikami w nauce, czyli średnią powyżej 4,5 na zakończenie szkoły, mogą poszczycić się ponadto uczniowie:
Bartłomiej Graczyk, kl. IIIa
Dominika Król, kl. IIIc
Bartłomiej Grzelak, kl. IIIa
Wiktoria Jarosik, kl. IIIc
Izabela Raczyńska, kl. IIIa
Marcin Michałowski, kl. IIIa
Dawid Meresinski, kl. IIIb
Rodzicom najlepszych uczniów Dyrektor szkoły, p. Anna Plaskota wręczyła listy gratulacyjne.
Podziękowania za wkład pracy i odniesione sukcesy otrzymali od p. Emilii Lipiec-Kuzańskiej, za pasję okazaną w Teatrze Szkolnym - Aleksandra Jurkiewicz, Agnieszka Mroziak, Katarzyna Szadkowska i Dawid Meresiński, a od p. Witolda Polaka, za szczególne zaangażowanie w pracę w Szkolnym Kole PCK - Dominika Król i Patrycja Pakulska.
Dyplomy dla finalistów Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Matematyka Moja Pasja” odebrali Marcin Michałowski, kl. IIIa i Dominika Król, kl. IIIc.
Jak co roku duża grupa uczniów została wyróżniona za sukcesy sportowe. Dzięki nim oraz absolwentom z ubiegłych lat, nasza szkoła już po raz IV została Mistrzem Powiatu Zgierskiego w Licealiadzie.
Dyplomy dla najlepszych sportowców otrzymali Natalia Szmigiel, kl. IIIa i Dawid Meresinski, kl. IIIb.
Wszystkim absolwentom gratulujemy osiągniętych wyników i dziękujemy za aktywny udział w życiu szkoły. Wasze sukcesy na trwałe wpisały się w karty historii naszej szkoły.
Więcej informacji o uroczystości zakończenia roku szkolnego klas III I LIceum Ogólnokształcacego im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie znajda Państwo pod linkiem http://www.lo-ozorkow.pl/news/#208 lub na stonie www Starostwa Powiatowego w Zgierzu http://www.powiat.zgierz.pl/aktualnosci/kwiecien-2017/juz-za-tydzien-matura#cnt.
Wizyta uczniów na UMEDzie, w SAN, na PŁ
i spotkania z doradcami zawodowymi z MCIZ
W ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie I LO wzięli udział w warsztatach z doradcami zawodowymi, a także spotkaniach organizowanych przez uczelnie wyższe.
Dnia 8 marca br młodzież I LO mogła zapoznać się ofertą Uniwersytetu Medycznego w Łodzi podczas Dni Otwartych organizowanych przez uczelnię. Dnia 15 marca uczniowie odwiedzili Społeczną Akademię Nauk w Łodzi, a 6 kwietnia wzięli udział w Festiwalu Nauki na Politechnice Łódzkiej. W dniach 14 marca i 21 marca uczniowie klas trzecich wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez doradców zawodowych z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Łodzi p. Anną Przewoźniak i p. Piotrem Łosiem.
Wszystkie powyższe działania umożliwiły naszym uczniom bliższe zapoznanie się z uczelniami wyższymi, a także pomogły dokonywać właściwego wyboru dalszej ścieżki kariery zawodowej.
Na tydzień przed maturą, pierwszych absolwentów powiatowych szkół z rocznika 2016/2017, pożegnała społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie. – Jak to w życiu bywa, wszystko ma swój początek i koniec – mówiła Anna Plaskota - dyrektor szkoły. – Dzisiaj świadectwa ukończenia szkoły otrzyma 84 uczniów, którzy 1 września 2014 r. rozpoczęli naukę w naszym liceum.
Aż 9 osób otrzymało świadectwa z tzw. czerwonym paskiem. Najlepsze wyniki w nauce osiągnęli: Julian Augustyniak ze średnią 5.06, Aleksandra Jurkiewicz – 5.0 oraz Dominika Król – 4,94. Tym samym Julian i Aleksandra zostali nominowani, przez Radę Pedagogiczną, do nagrody starosty zgierskiego „Nasz Prymus”.
Uroczyste wręczenie świadectw, podziękowań i dyplomów dla absolwentów ozorkowskiego LO odbyło się w auli szkolnej, w obecności Rady Pedagogicznej, uczniów, rodziców oraz zaproszonych gości. Organ prowadzący powiatową szkołę reprezentowali: Wojciech Brzeski – członek Zarządu Powiatu Zgierskiego oraz Krzysztof Jurek – przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Powiatu Zgierskiego, którzy absolwentom życzyli wysokich wyników z matury, dostania się na wymarzone kierunki studiów oraz podejmowania właściwych życiowych decyzji.
Koło teatralne działające w szkole przygotowało przedstawienie oparte na motywach „Snu nocy letniej”. Następnie goście zostali przeniesieni do „Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Ozorkowie”, w której z okazji zakończenia roku, zostały przyznane magiczne tytuły m. in. „za niezwykłe wnętrze” Konradowi Przygońskiemu, „za bycie typową blondynką” Martynie Wiktorowskiej, „dla najbardziej denerwującego maturzysty tego roku” Milanowi Chylińskiemu, „dla najprzystojniejszego maturzysty” Arturowi Sadokowi, czy „dla najsympatyczniejszego maturzysty” Izabeli Raczyńskiej. Niezwykłe tytuły tegoroczni absolwenci otrzymali z rąk przybyłych na uroczystość specjalnych gości z Hogwardu – Harrego Pottera, profesora Severus’a Snape’a, gajowego Hagrida, czy Gabrielli Delacour. Dyplomy nominowanym wręczała Jęcząca Marta.
.
Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości p. Jolanty Łęczewskiej -Starostwo Powiatowe w Zgierzu
Każdego dnia egzaminu maturalnego przychodzicie do szkoły najpóźniej o godz. 8.30, przynosicie ze sobą na każdy egzamin dowód osobisty(PESEL) i czarny długopis. Na egzamin z geografii, fizyki, historii, biologii, wos-u powinniście dostarczyć materiały i przybory pomocnicze zgodnie z komunikatem Dyrektora CKE do 28 kwietnia 2017r. Szkoła zapewnia następujące pomoce: słowniki ortograficzne i poprawnej polszczyzny oraz wybrane wzory z matematyki, chemii biologii, fizyki (formuła nowej matury).
Na egzamin oczekujecie przed pracowniami wskazanymi w harmonogramie, który znajduje się w gablocie przy bibliotece szkolnej.
Maturzyści, miesiąc maj bywa bardzo kapryśny, dlatego proszę obserwujcie prognozę pogody na każdy dzień egzaminu pisemnego i ubierajcie się stosownie do temperatury.W szczególności osoby zdające na sali gimnastycznej (nr 31) powinny ubierać się cieplej.
W maju, w trakcie trwania egzaminów maturalnych szkoła nie korzysta z ogrzewania miejskiego.
Anna Plaskota
Dyrektor szkoły
Ocalić od zapomnienia.
W dniu 11 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbyły się obchody 77 rocznicy zbrodni katyńskiej. Uroczystość uświetniło zapalenie zniczy i złożenie kwiatów przy pomniku- „Dębie Pamięci” dla uhonorowania pamięci Posterunkowego Policji Państwowej Mieczysławowi Guzendzie, zmarłego w obozie zagłady w Ostaszkowie. Pomnik jest symbolem zbrodni dokonanych przez okupanta sowieckiego i świadectwa dla przyszłych pokoleń.
Dyrektor wraz z nauczycielami i uczniami klas pierwszych w obecności przedstawicieli Szwadronu im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitiańskich w Ozorkowie- Pana Stanisława Frątczaka i Pana Stanisława Szamałka złożył kwiaty i zapalił znicz.
Mamy zaszczyt oznajmić, że uczennica drugiej klasy naszego Liceum, Kasia Kołodziejczak zaśpiewała piosenkę Carli Bruni pt. L’excessive i zajęła drugie miejsce w konkursie piosenki francuskiej Plein Chant w Łodzi. Tym samym zdobyła tytuł Voix d’argent (Srebrny głos). Organizatorami konkursu są XIII Liceum Ogólnokształcące w Łodzi, Politechnika Łódzka, Institut Français i Alliance Française w Łodzi.
Spośród 35 uczestników konkursu, pochodzących ze szkół z całego województwa łódzkiego, we wtorek 4 kwietnia jury konkursu wyłoniło w kategorii wiekowej 17-22 lata siedmioro finalistów, którzy w sobotni wieczór w koncercie finałowym walczyli o Grand Prix festiwalu. W eliminacjach wzięli udział również Marcelina Brygier w piosence Pomme „Sans toi” oraz Angela Fliszewska w duecie z Justyną Sobczak w piosence Louane „Jour 1” z akompaniamentem Tomasza Wojtkiewicza.
Laureatce i pozostałym uczestnikom konkursu Plein Chant z I LO w Ozorkowie serdecznie gratulujemy!!!
Maja Fabiańska
21 marca uczniowie z klas IIc i IIIc odwiedzili Wydział Chemii Uniwersytetu Łódzkiego.
Młodzi miłośnicy chemii wysłuchali najpierw wykładu dr L. Leszczyńskiego na temat miareczkowania alkacymetrycznego, a zaraz po wykładzie przystąpili do ćwiczeń praktycznych w laboratorium, pod czujnym okiem pracowników katedry.
W grupach dwuosobowych uczniowie przeprowadzali eksperymenty związane z miareczkowaniem - poradzili sobie z nimi świetnie. Dzięki takim zajęciom świat chemii staje się bliższy, ciekawszy i bardziej zrozumiały.
MM
28.03.2017 r. nasza szkoła wzięła udział w X Targach Edukacyjnych Szkół Ponadgimnazjalnych, które odbyły się w hali sportowej MOSIR w Zgierzu.
W uroczystym otwarciu wzięli udział m.in. starosta zgierski Bogdan Jarota, członek Zarządu Powiatu Zgierskiego – Adam Świniuch oraz Jacek Brzeziński – naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki.
Reprezentanci szkół przedstawiali oferty edukacyjne swoich placówek, starając się przekonać gimnazjalistów do kontynuowania nauki właśnie w ich szkole.
Podczas indywidualnych konsultacji przedstawialiśmy atuty naszej szkoły udowadniając każdemu, że nauka w I LO to przyjemność i satysfakcja z dokonanego wyboru.
Wśród 22 wystawców oferta I LO w Ozorkowie spotkała się z dużym zainteresowaniem zwiedzających. Przyciągnęliśmy uwagę gimnazjalistów naszym stanowiskiem promocyjnym oraz mistrzowskim popisem aktorskim w spektaklu „Galeria” .
Zespół I LO spisał się na medal zdobywając ex aequo II miejsce i nagrodę rzeczową – mini wieżę Blaupunkt.
BRAWO!!!
Szanowni Rodzice i Uczniowie
Zgodnie z 10 Rozporządzenia MEN z dnia 14 kwietnia 1992r w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w szkołach, komunikatem MEN z 17 lutego 2016r. oraz w porozumieniu z organizatorem rekolekcji Proboszczem Rzymskokatolickiej Parafii św. Józefa, dyrektor szkoły informuje:
I. Uczniowie uczęszczający na zajęcia z religii rzymsko katolickiej w szkole w dniach 3, 4, 5, kwietnia 2017r. uzyskują częściowe zwolnienie z zajęć szkolnych w celu odbycia rekolekcji. W pozostałym czasie uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach, zgodnie z planem zajęć szkolnych:
1.godzina lekcyjna- zgodnie z planem
po pierwszej godzinie lekcyjnej /8.45/ wyjście do kościoła.
2. godzina lekcyjna- nauka rekolekcyjna w kościele i powrót
3,4,5,6,7,8 godzina lekcyjna- zajęcia zgodnie z planem lekcji.
II.Uczniowie, którzy nie uczęszczają na zajęcia z religii w dniach 3,4,5 kwietnia 2017r. mają obowiązek uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych zgodnie z planem lekcji.
Z poważaniem
Anna Plaskota
Dyrektor szkoły