Organ prowadzący szkołę Powiat Zgierski.

RODO

Czwartek 23.01.2025
  • Nagroda Specjalna dla "Galerii" Koła Teatralnego z naszej szkoły

    Nagroda Specjalna dla  "Galerii" Koła Teatralnego z naszej szkoły

    Na  Powiatowym Festiwalu Małych Form Teatralnych Apli - papli 2017 organizowanym przez MDK  w Ozorkowie nasze Koło Teatralne otrzymało Nagrodę Specjalną za spektakl Galeria, zaś  Michał Zuchniewicz zdobył tytuł najlepszego aktora.

     

    Tekst XIX- wiecznego opowiadania Ludwika Sztyrmera  Frenofagiusz i Frenolesty  z niezwykłym wyczuciem uwpółcześniła  uczennica klasy III  humanistycznej Ola Jurkiewicz . Dzięki niej królestwo pożeracza ludzkich mózgów z tekstu sprzed prawie 200 lat zamieniło się na naszej scenie w w miejsce rozważań o słabości konstrukcji współczesnej ludzkiej psychiki, dzisiejszym szaleństwie i  obsesji.

     

    Okazało się, że czasem na scenie nie trzeba nic mówić, żeby stworzyć doskonałą postać. Dowiedli tego biorący udział w pantomimie aktorzy- Dawid Meresiński jako Pilot, Ola Jurkiewicz- jako Bańka oraz  Filip Kochański jako Artysta.

    Brawurowo zagrały swoje role Kasia Szadkowska, Angela Fliszewska i Marcela Brygier- słudzy pożeracza mózgów. Właścicielkę Galerii bezbłędnie zagrała Aga Mroziak, a w postacie Turystów wcielili się doskonali Tomek Wojtkiewicz  i Michał Zuchniewicz.

    Oprawą muzyczną zajął się zdolny muzyk Kacper Chałagus, który dobrał motywy muzyczne i  zadbał o akompaniament.

    Przedstawienie spotkało się z z dużym zainteresowaniem naszej szkole oraz w gimnazjach w Ozorkowie, Solcy Wielkiej i Parzęczewie.

     

    Czy współczesny świat jest (a przynajmniej bywa) domem wariatów?

    Zgodzili się co do tego aktorzy, widzowie oraz reżyser spektaklu –

    pisząca te słowa Emilia Lipiec- Kuzańska

  • UKAZAŁ SIĘ KOLEJNY NUMER GAZETKI

    UKAZAŁ SIĘ KOLEJNY NUMER GAZETKI

    Zapraszamy do lektury kolejnego numeru gazetki szkolnej "JODEŁKA"

  • Turniej Gier E-sportowych Warecka Cup

    Turniej Gier E-sportowych Warecka Cup

    Nasza szkoła bierze udział w Łódzkim Turnieju Gier E-sportowych Warecka Cup., do którego wystawiliśmy dwie drużyny. Rozgrywki dotyczą  gier: Counter Strike: GO oraz Leauge of Legends.

    Pierwszy etap turnieju to rozgrywki online, który zakończył się dla nas sukcesem. Drużyna CS (skład: Filip Piechocki, Michał Staniszewski, Krystian Kania, Łukasz Karolak, Tomasz Wyderka, Jan Gąsiorowski) wyszła ze swojej grupy w której zajęła 2 miejsce. Drużyna  Leauge of Legends (skład: Jonasz Zasowski, Konrad Dośpiał, Piotr Wajer, Michał Michalak, Mateusz Walczak, Tomasz Wojtkiewicz) wygrała baraże o wyjście z grupy i z 2 miejsca również przechodzą do następnego etapu.

    Drugi  etap   turnieju  to   rozgrywki  lanowe.  Nasze dwie drużyny  pojadą  do  ZSP  nr 20 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ulicy Wareckiej 41  w  Łodzi dumnie   reprezentować   nasze  liceum. Trzymamy kciuki i kibicujemy!!!

    Przesyłam także link do strony tego turnieju: http://www.wareckacup.pl/

     Jonasz Zasowski

  • SPOTKANIE ZE SZTUKĄ

    SPOTKANIE ZE SZTUKĄ

     „Humaniści” z I LO poznają twórczość sławnych łódzkich artystów awangardowych - Katarzyny Kobro i Władysława Strzemińskiego.

    W ramach zajęć z edukacji filmowej i wiedzy o kulturze klasa II b pojechała do kina Cinema City na ostatni film Andrzeja Wajdy „Powidoki”, opowiadający o zmaganiach artysty Władysława Strzemińskiego z opresyjnym reżimem PRL.

    Po seansie uczniowie udali się do Muzeum Sztuki ms2, aby podczas warsztatów poszerzyć wiedzę o życiu i twórczości słynnych łodzian: W. Strzemińskiego i  K. Kobro. Na ekspozycji muzealnej uczniowie obejrzeli ich dzieła, poznali koncepcję tworzenia rzeźby Katarzyny Kobro i teorię widzenia Władysława Strzemińskiego. Odkryli również co oznacza tajemniczy neonowy napis w oknach ms2.

    Maja Fabiańska

  • FORUM W PARZĘCZEWIE

    FORUM W PARZĘCZEWIE

    8 lutego uczniowie naszego LO wzięli udział w odbywającym się corocznie w Gimnazjum w Parzęczewie FORUM pn. „Szkoła marzeń - drogą do sukcesu”, poświęconym preorientacji zawodowej.

    W FORUM uczestniczyło wiele szkół ponadgimnazjalnych, m.in. z Ozorkowa, Zgierza, Łęczycy, Poddębic, Aleksandrowa Łódzkiego, Łodzi, Piątku i Zduńskiej Dąbrowy.

    Reprezentanci szkół przedstawiali oferty edukacyjne swoich placówek, starając się przekonać gimnazjalistów do kontynuowania nauki właśnie w ich szkole.

    Aby zaprezentować ofertę naszego liceum, na FORUM w Parzęczewie pojechali uczniowie klasy I A i II A, pod opieką anglistki p. Blanki Kochańskiej, która zajmuje się również doradztwem zawodowym.

    Podczas indywidualnych konsultacji przedstawialiśmy atuty naszej szkoły udowadniając każdemu, że nauka w I LO to przyjemność i satysfakcja z dokonanego wyboru.

    Zachęcamy: „Poczuj Moc i Dołącz do Nas"!

     

  • Wystawa, konkurs literacki i plastyczny oraz historyczna gra szkolna.

    Wystawa, konkurs literacki i plastyczny oraz historyczna gra szkolna.

    „Inka” w I Liceum Ogólnokształcącym

    We współpracy z Gdańskim Oddziałem IPN pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Ozorkowa Jacka Sochy 14 lutego w budynku I  przy ul. Traugutta 1 w I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Żeromskiego odbył się finał trwającej ponad dwa tygodnie akcji edukacyjnej, której celem było przybliżenie faktów z życia Danuty Siedzikówny „Inki”, okoliczności jej śmierci  oraz  problemu Żołnierzy  Wyklętych. Akcji przyświecało motto- „Powiedzcie mojej Babci, że zachowałam się, jak trzeba.”

    W tym czasie w szkole gościła wystawa, którą z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem obejrzała młodzież  liceum oraz  gimnazjaliści z Ozorkowa, Parzęczewa i Solcy Wielkiej , a także uczniowie szkół podstawowych. Po wystawie uczniów oprowadzała dyrektor szkoły Anna Plaskota.

    14 lutego odbyła się również przygotowana przez młodzież oraz druha Zbigniewa Malinowskiego i  nauczycielkę historii Katarzynę Kuleszę historyczna gra szkolna, w której wzięło udział 7 drużyn. Uczestnicy poznawali życie „Inki” od dzieciństwa aż po tragiczną śmierć na dziesięciu stacjach. Wykonywali w tym czasie  zadnia, min. rozszyfrowywali informacje, robili opaski z biało- czerwoną flagą, składali przysięgę.

    Uczestnicy  gry szkolnej wykazali się przy tym imponującą wiedzą na temat „Inki”.

    Na zakończenie spotkania z „Inką” został podsumowany konkurs artystyczny zatytułowany ”Inka. Zachowałam się jak trzeba”, na który wpłynęło 38 prac plastycznych i 41 literackich ze szkół  Miasta i Gminy Ozorków. Prace zachwyciły dojrzałością i zaangażowaniem oraz wnikliwą oceną czasów, w których przyszło żyć i umrzeć Danucie Siedzikównie.  Pokazały, jak wartościowa i współczesna  jest dla młodzieży postawa rówieśniczki sprzed siedemdziesięciu lat.

    Rozstrzygnięciu konkursu towarzyszyła inscenizacja procesu „Inki”przygotowana przez Koło Teatralne  pod opieką polonistki Emilii Lipiec- Kuzańskiej.

    W przygotowanie uroczystości zaangażowała się cała społeczność szkolna.

    Serdeczne podziękowania Szkoła składa sponsorom- fundatorm nagród, którymi są:

    Prezes Ozorkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Ozorkowie Pan Piotr Piętka

    Prezes Banku Spółdzielczego w Ozorkowie Pan Władysław Starzyński

    oraz Zakład Piekarsko- Ciastkarski DANA

    Wszystkim osobom, które przyczyniły się do sukcesu wystawy w naszej szkole składamy serdeczne podziękowania.

  • WARSZAWA KULTURALNIE

    WARSZAWA KULTURALNIE

    Klasy IIIB, IIIC oraz IIC we wtorek 31 stycznia wzięły udział w wycieczce do Warszawy. 
    W stolicy uczniowie zwiedzili Niewidzialną Wystawę, jedną z trzech tego typu ekspozycji w Europie, która na godzinę zmienia każdego w niewidomego i uświadamia jak czuje się osoba, która nie widzi oraz z jakimi problemami zmaga się na co dzień. Młodzieży bardzo podobało się to doświadczenie. 
    Kolejnym punktem wyjazdu była Biblioteka Uniwersytecka, gdzie uczniowie zapoznali się z zasadami korzystania z wypożyczalni, czytelni oraz zbiorów specjalnych. Gwoździem programu był kultowy musical „Metro” w teatrze „Studio Buffo”, przyjęty przez widzów z ogromnym entuzjazmem. 
    Wycieczkę zakończył mroźny, lecz przyjemny spacer pod Zamek Królewski.

    Aleksandra Jurkiewicz, III B

  • Otwarci na Świat

    Otwarci na Świat

     

    W latach 2015-2016 nauczyciele  I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Ozorkowie realizowali projekt ‘Otwarci na Świat’ w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój PO WER „Zagraniczna Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej” przy współpracy z instytucją koordynującą - Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji.

     

    Głównym celem projektu było rozwinięcie potencjału nauczycieli poprzez ich udział w ponadnarodowych mobilnościach. Realizacja projektu w ogromnym stopniu umożliwiła rozwinięcie umiejętności językowych nauczycieli ILO, pozwoliła na podniesienie kompetencji zawodowych w zakresie dydaktyczno-wychowawczym poprzez poznanie najnowszych metod i form pracy nauczycieli z innych państw europejskich oraz zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie planowania edukacji. Znaczący wpływ miała również  na wzrost atrakcyjności placówki, poszerzenie wiedzy na temat procesów integracyjnych w Europie, ale przede wszystkim podniosła europejski wymiar naszej szkoły. W roku 2016 nauczycielka języka niemieckiego Pani Aneta Geraga uczestniczyła w kursie szkoleniowym z zakresu metodyki nauczania języka niemieckiego w  szkole HORIZONTE w Regensburgu. Dzięki uczestnictwu w kursie zapoznała się z innowacyjnymi metodami aktywizującymi ucznia, technikami znacznie wpływającymi na podniesienie motywacji wśród uczniów, a także nawiązała współpracę z nauczycielami z innych państw europejskich. Dzięki wizycie studyjnej w Bournemouth w Wielkiej Brytanii dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Ozorkowie Pani Anna Plaskota oraz nauczycielka języka francuskiego Pani Maja Fabiańska miały możliwość obserwacji form i charakteru warsztatu pracy dyrektora placówki a także zasad funkcjonowania systemu administracji w szkole angielskiej.  Nauczyciel-bibliotekarz Pani Ewa Krasnopolska, nauczycielki wychowania fizycznego Pani Agata Kokot Brygier i Pani Kamila Łuczak, a także Pani Aneta Wajer nauczycielka matematyki i Pani Ewa Nitecka-Zientarska nauczycielka języka niemieckiego dzięki udziałowi w kursach szkoleniowych Bi-Component w Bournemouth i Poole w Wielkiej Brytanii wzbogaciły swój warsztat pracy o nowe doświadczenia poprzez obserwację metod i technik nauczania własnego przedmiotu, wymianę doświadczeń z nauczycielami z innych krajów europejskich, a także podniosły własne kompetencje językowe i umiejętności interpersonalne. Koordynatorem projektu w ILO była Pani Blanka Kochańska.

    Udział w projekcie stworzył możliwości rozwoju szkoły poprzez przeszkolenie pozostałych nauczycieli, poszerzenie wachlarza nowoczesnych metod, narzędzi i materiałów edukacyjnych, co w znacznym stopniu przekłada się na efektywność nauczania w naszej placówce. Jesteśmy ‘Otwarci na Świat’.

     

                                                                               Tekst: Blanka Kochańska

  • Konkurs "Od ignoranta do eleganta"

    Konkurs "Od ignoranta do eleganta"

    Serdecznie zapraszamy do zainteresowania młodzieży V edycją Ogólnopolskiego konkursu na krótkometrażowy film promujący zasady savoir-vivre’u „Od ignoranta do eleganta”.

     

    W tegorocznej, jubileuszowej edycji konkursu temat prac konkursowych jest dowolny. Przykładowe tematy filmów określa regulamin, nie jest to jednak zamknięta lista. Filmy mogą być bardzo różnorodne.

     

    Do pracy nad filmem szczególnie zachęcamy zespoły pod opieką wychowawców klasowych, nauczycieli języka polskiego, przedmiotów artystycznych, wiedzy o kulturze czy też opiekunów kół zainteresowań.

     

    Konkurs w latach poprzednich objęty był patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Łódzkiego Kuratora Oświaty, Starosty Bełchatowskiego, Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie, Wójta Gminy Kleszczów oraz Niezależnej Telewizji Lokalnej w Radomsku. W tym roku również podjęto działania mające na celu ich uzyskanie.

     

    Prace konkursowe należy przesłać do 28 kwietnia 2017 r. Gala finałowa, na której ogłoszone zostaną wyniki, odbędzie się 2 czerwca 2017 r. Wszystkie szczegóły związane z zasadami uczestnictwa i wymogami pracy konkursowej, kryteria oceny oraz zasady nagradzania i prezentacji prac laureatów znajdą Państwo w regulaminie konkursu.

    Aktualne informacje na temat konkursu oraz plakat z logami patronów można znaleźć na stronie organizatora: www.zspkleszczow.pl oraz pod adresem: ignorant-elegant@zspkleszczow.pl. Na stronie szkoły dostępne są także filmy nagrodzone w poprzednich edycjach.

    Zapraszamy do śledzenia fanpage’a: https://www.facebook.com/Konkurs-Od-ignoranta-do-eleganta-1561430277480292/

     

     

    Osoba odpowiedzialna: Agnieszka Kukieła (a.kukiela@zspkleszczow.pl) Lena Wojewoda-Pokora (l.pokora@zspkleszczow.pl)

     

    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

    ul. Sportowa 8

    97-410 Kleszczów

    (0-44) 731-65-6

     

     

    Warto skorzystać z: 1. http://www.ceo.org.pl/pl/szkolazklasa2zero/news/jak-zrobic-wlasny-film 2. http://www.ceo.org.pl/pl/filmotekaszkolna/news/jak-zrobic-film-0

  • Z ORTOGRAFIA ZA PAN BRAT

    Z ORTOGRAFIA ZA PAN BRAT

    Sukcesem zakończył się udział naszych uczennic w XIV Powiatowym Konkursie Ortograficznym: Aleksandra Jurkiewicz z kl. III B została zwyciężczynią, a Aleksandra Rutkowska z kl. I C zajęła III miejsce.

    Zanim obydwie laureatki mogły zaprezentować swoje umiejętności ortograficzne w konkursie powiatowym wygrały eliminacje szkolne, pokonując dwadzieścia osób z klas I- III.

    Gratulujemy!

  • Wystawa "Niezłomna, wyklęta,przywrócona do pamięci Danuta Siedzikówna. "INKA" 1928-1946

      Wystawa "Niezłomna, wyklęta,przywrócona do pamięci Danuta Siedzikówna. "INKA" 1928-1946

    W dniach 7-8.02.2017r. w budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie odbyła się prezentacja wystawy pn. "Niezłomna, wyklęta,przywrócona do pamięci Danuta Siedzikówna. "INKA" 1928-1946, przygotowana  we współpracy LO z Instytutem Pamięci Narodowej. Ekspozycja składa się z 18 plansz, na których zobaczyć można fotografie z dzieciństwa i działalności sanitariuszki w AK.  W wernisażu wzięli udział uczniowie I LO oraz klasy I, II i III Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Ozorkowie z opiekunami.

  • Konkurs "Inka. Zachowałam się jak trzeba"

    Konkurs "Inka. Zachowałam się jak trzeba"

    Regulamin konkursu artystycznego
    „Inka. Zachowałam się jak trzeba.”
    organizowanego w ramach wystawy poświęconej „Ince”.
    CELE KONKURSU:
    1. Popularyzacja tematyki Żołnierzy niezłomnych wśród młodzieży.
    2. Przybliżenie uczniom naszej szkoły postaci Danuty Siedzikówki „Inki”.
    3. Krzewienie postawy patriotycznej.
    4. Zachęcenie uzdolnionych plastycznie i literacko uczniów do działań twórczych.

    Termin zgłaszania prac: 10 luty 2017r.
    Rozstrzygnięcie konkursu: 13 luty 2017r.

    WARUNKI KONKURSU:
    1. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Ozorków, gminy Zgierz oraz Gminy Parzęczew oraz do uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Ozorkowie.
    2. Tematyką prac ma być postać Danuty Siedzikówny „Inki” lub ogólnie Żołnierzy niezłomnych.  Zadaniem uczestników jest stworzenie ilustracji do wybranego przez siebie epizodu z życia Danuty Siedzikówny (Inki) lub napisanie do niej listu .
    3.  Praca plastyczna może być wykonana dowolną z technik: rysunek, malarstwo, grafika lub kolaż w formacie A4 lub A5.  
    4. Praca literacka- list – powinien zawierać maksymalnie 200 słów.
    5. Praca plastyczna powinna być opisana na odwrocie drukowanym pismem: - Imię, nazwisko autora pracy, - wiek uczestnika, - nazwa i adres placówki,  telefon kontaktowy do  opiekuna z ramienia szkoly.
    6. Pracę literacką  w jednym egzemplarzu  należy opatrzyć tylko godłem (pseudonimem). Do pracy należy dołączyć zaklejoną kopertę opatrzoną takim samym godłem/pseudonimem jak na pracy, zawierającą kartkę z danymi adresowymi autora (imię, nazwisko, wiek, adres, szkoła, numer telefonu, adres poczty e-mail). Mile widziane informacje o dotychczasowych osiągnięciach twórczych.
    7. Prace należy składać osobiście lub przesłać pocztą na adres Organizatora: I Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Ozorkowie, ul. R. Traugutta 1, 95- 035 Ozorków .

    8. Każdy uczestnik może zgłosić dowolną ilość prac.
    9. Dla zwycięzców są przewidziane nagrody, a najlepsze prace zostaną wyeksponowane w szkole.
    10. Prace mają zostać wykonane w całości przez uczestnika konkursu zgłaszającego daną pracę. Wszelkie przejawy plagiatu będą skutkowały jej dyskwalifikacją.
    11. Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z przyjęciem regulaminu konkursu i zgodą na przetwarzanie danych osobowych uczestnika przez organizatora konkursu zgodnie z ustawą  z dn. 28.08.1997r. O ochronie osobowych ( Dz.U.Nr 133 poz., 883).
    Nagrody: Laureaci zostaną nagrodzeni.  

  • Poloneza czas zacząć…

    Poloneza czas zacząć…

         Jak co roku, maturzyści z I LO im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie uczcili zbliżający się egzamin dojrzałości tradycyjnym balem studniówkowym, który odbył się 14 stycznia 2017 roku w restauracji „Tamada”.  Uroczystego otwarcia  dokonała dyrektor szkoły Anna Plaskota. Wśród zaproszonych gości byli Pan Adam Świniuch, Członek Zarządu Powiatu Zgierskiego, Pan Jacek Socha, Burmistrz Miasta Ozorkowa, wychowawcy klas trzecich: p. Ewa Nitecka-Zientarska, p. Agata Kokot Brygier, p. Aneta Wajer, nauczyciele liceum oraz rodzice naszych uczniów. Przekazane przez nich podziękowania za wyniki w nauce, a także życzenia związane z czekającą uczniów maturą dodały przyszłym abiturientom otuchy. Oficjalna część studniówki zakończyła się przepięknie zatańczonym przez maturzystów polonezem, do którego choreografię przygotowały  nauczycielki wychowania fizycznego –  Agata Kokot Brygier oraz  Kamila Łuczak. Reszta wieczoru upłynęła młodzieży i jej gościom na wspólnej zabawie do białego rana. Niespodzianką balu był zaimprowizowany przez uczniów układ poloneza, do którego zaprosili nauczycieli i rodziców. Takie spotkanie na 100 dni przed maturą z pewnością zapisze się w pamięci młodzieży na całe życie. Teraz pozostało  już tylko odliczanie dni do nadchodzącego wielkimi krokami egzaminu dojrzałości, skupienie się na nauce , aby w maju jak najlepiej zdać ten najważniejszy egzamin.

  • Uwaga konkurs

    Uwaga konkurs

    Już wkrótce 14 lutego - święto zakochanych...
    Z tej okazji biblioteka pedagogiczna w Zgierzu
    zaprasza wszystkich miłośników książek i czytania
    do udziału w V edycji literackiego
    konkursu walentynkowego.
    Napisz, jak bardzo i dlaczego kochasz książki.

    Więcej informacji w regulaminie

    Kocham_Ci_Ksi_ko_2017_Regulamin_do.pdf

  • Konkurs grafiki komputerowej

    Konkurs grafiki komputerowej

  • Jasełka

    Jasełka

    Jak co roku i tym razem tradycji naszego liceum stało się zadość. 22 grudnia społeczność szkolna wraz z gośćmi: burmistrzem Jackiem Sochą, profesor Lidią Jackowską-Strumiłło i doktorem Robertem Seligą uczestniczyła w inscenizacji Jasełek przygotowanej zwyczajowo przez klasę drugą „humanistyczną”. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie łączące współczesność z historią narodzin Chrystusa. 
    Przesłanie płynące z treści miało uzmysłowić wszystkim istotę Świąt Bożego Narodzenia, zwracając uwagę na prawdziwe wartości płynące z wydarzeń betlejemskich. 
    Te wspólnie spędzone chwile w trakcie przedstawienia i potem na spotkaniach w klasach, pozwoliły uczniom i nauczycielom umocnić więzi i dały wiele radości z bycia razem w ten przedświąteczny czas.


    Maja Fabiańska

  • Wycieczka do Warszawy

    Wycieczka do Warszawy

                      16 grudnia 2016 r. okazała się przyjazną datą dla klasy II b i kilkoro uczniów Gimnazjum   w Ozorkowie. Obydwie klasy pojechały na kulturoznawczą wycieczkę do Warszawy. Zaplanowane było zwiedzanie BN, Muzeum Historii Żydów POLIN , spacer po Starówce warszawskiej , oraz obejrzenie  w Teatrze Roma spektaklu „Mamma Mia”

                       Licealiści obejrzeli prezentację na temat historii BN, zwiedzili pomieszczenia, w których konserwuje się książki, a także zobaczyli czytelnię muzyczną . Dowiedzieli się, że B N gromadzi książki, periodyki, publikacje elektroniczne i audiowizualne wydawane w Polsce oraz polonika zagraniczne. Jest najważniejszą biblioteką naukową o profilu humanistycznym, głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, placówką naukową , a także ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek. Wiedzą, dzięki wycieczce, że BN ma prawo do otrzymywania egzemplarza obowiązkowego każdej wydawanej w RP książki. Potrafią też wypożyczyć książkę.

    Po zjedzonym posiłku w BN,  pojechaliśmy do Muzeum Historii Żydów Polskich Polin……
    To niezwykłe miejsce…..

                   Od wejścia zwiedzających zachwyca oryginalna architektura budynku, a po znalezieniu się w środku uznanie wzbudzają nowoczesne często multimedialne eksponaty muzealne. Miejsce  dopracowane jest w każdym calu i w bardzo ciekawy sposób  uczy historii. W trakcie pobytu młodzież poznała przeszłość i współczesną kulturę żydowską. Zwiedzaliśmy muzeum z multimedialnym  przewodnikiem. Każdy z uczniów w swoim indywidualnym tempie odkrywał historię. Zobaczyliśmy  wspaniale odtworzoną synagogę, dworzec czy żydowską ulicę. Mogliśmy poczuć się jak król Stanisław August Poniatowski i zasiąść na jego tronie, wydrukować sobie pamiątkową rycinę,  bilet na przejazd pociągiem czy zaprojektować własną monetę.  Było to dla nas niezwykłe  doświadczenie. Wszyscy zgodnie podkreślają, że warto było zobaczyć POLIN. Ponad 2 godziny uczniowie spędzili w tym miejscu, ale minęły one bardzo szybko.

                 Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Starówce warszawskiej  w iluminacjach świątecznych. Choinka zrobiła na nas ogromne wrażenie, a Nowy Świat , którym spacerkiem przemieszczaliśmy się w stronę Teatru Roma zachwycił  barwnymi dekoracjami.

                Punktualnie o 19.00 rozpoczął się spektakl „Mamma Mia” i zanurzyliśmy się w klimat śródziemnomorski gorącej Grecji. Wspaniała muzyka i gra aktorów teatru Roma dopełniła reszty , zapomnieliśmy gdzie jesteśmy….

                Powrót do domu był późnym wieczorem, ale ponieważ następnym  dniem była sobota nikomu to nie przeszkadzało…

                 „Uważam, że wycieczka była interesująca, zwiedziliśmy parę miejsc w Warszawie. Nie przepadam za muzeami, ale to mnie zaciekawiło. Nigdy bym nie pomyślał, że mogę się tyle nauczyć, a przeżycia w teatrze Roma upewniły mnie, że  warto ulegać namowom i poznawać nowe spektakle” tak o wycieczce wyraził się  jeden z jej uczestników…..

     

  • Mistrzowie Brydża Sportowego

    Mistrzowie Brydża Sportowego

    Uczniowie klasy I A Jakub Janasiak i Krzysztof Maciak oraz uczeń klasy III B Milan Chyliński
    zdobyli I miejsce w województwie w Brydżu Sportowym. Zawody odbyły się w Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Ozorkowie. Gratulacje:)

  • Wizyta w Domu Dziecka w Grotnikach

    Wizyta w Domu Dziecka w Grotnikach

    Dnia 20 grudnia 2016r.  uczniowie klasy I A wraz z wychowawcą p. Blanką Kochańską odwiedzili Dom Dziecka w Grotnikach. Uczniowie przywieźli prezenty od Mikołaja, którymi obdarowali dzieci. Ponadto, spędzili z dziećmi czas bawiąc się i grając w miłej świątecznej atmosferze.

  • DZIEŃ OTWARTY NA POLITECHNICE ŁÓDZKIEJ

    DZIEŃ OTWARTY NA POLITECHNICE ŁÓDZKIEJ

    Dnia 2 grudnia br. uczniowie klas IA i IIA wraz z opiekunami p. Blanką Kochańską i p. Maciejem Darnikowskim wzięli udział w warsztatach i wykładach organizowanych w ramach Dnia Otwartego na Politechnice Łódzkiej. Zajęcia te prowadzone były na wydziale Fizyki PŁ i obejmowały różnorodne zagadnienia z dziedziny nauki, np. „Nowoczesne Urządzenia do rzeczywistości wirtualnej i gier komputerowych”, Eye Tracking czyli „testowanie interfejsu metodą gałki ocznej”, „Pokazy Robotów”, „Od Leonarda da Vinci do promów kosmicznych”, „Czy wystarczy nam prądu, czyli jak zapobiegać blackoutowi w przyszłości” czy „Biochemia miłości”. Zajęcia prowadzone były przez wykładowców i studentów Politechniki Łódzkiej. Uczniowie LO mieli również okazję dowiedzieć się jak wygląda proces rekrutacji na dane kierunki PŁ, oraz jakie wydziały i kierunki oferuje Politechnika Łódzka.

strona:

Kontakt

  • I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
    95-035 Ozorków, ul. Romualda Traugutta nr 1
    e-mial: zsosekretariat@lo-ozorkow.pl

    Harmonogram przyjęć interesantów przez dyrektora szkoły:
    poniedziałek 12.00-14.00
    wtorek 12.00-14.00
    piątek 12.00-14.00


    Termin przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków Rodziców:
    poniedziałek 14.00-15.00

    Sekretariat czynny:
    poniedziałek-piątek : 7.00-16.00
  • (+42) 718-93-50 fax (+42) 718-93-50

Galeria zdjęć