Organ prowadzący szkołę Powiat Zgierski.
Regulamin konkursu fotograficznego „Przyłapani na czytaniu” organizowany przez bibliotekę szkolną „PRZEDWIOŚNIE”
Liceum Ogólnokształcącego w Ozorkowie.
Organizatorzy: Ewa Krasnopolska – nauczyciel bibliotekarz
Cele konkursu:
1. Rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród młodzieży szkolnej.
2. Promocja i popularyzacja czytelnictwa
3. Rozbudzenie zainteresowań artystycznych
Termin konkursu: 16.12.2016r.
Rozstrzygnięcie konkursu: 06.02.2017r.
Skład komisji konkursowej: p. Kamila Łuczak, p. Katarzyna Kulesza, p. Małgorzata Czotyrbok i p. Blanka Kochańska.
REGULAMIN KONKURSU :
1. Konkurs jest adresowany do wszystkich uczniów naszej szkoły.
2. Tematyka zdjęć jest dowolna, powinna jednak pokazać, że czytanie w domu, miejscach publicznych (tj. szkoła, ulica, park, centrum handlowe, itp.) to przyjemność i atrakcyjna forma rozrywki wypełniająca wolny czas.
3. Każdy uczestnik konkursu może przesłać maksymalnie 5 prac fotograficznych, zdjęcia należy przesłać drogą elektroniczną na adres: BibliotekaLo@onet.pl
4. Najlepsze prace zostaną nagrodzone i nieodpłatnie umieszczone na stronie internetowej szkoły z zaznaczeniem imienia i nazwiska autora.
5. Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z oświadczeniem o posiadaniu pełni praw autorskich, osobistych i majątkowych do prezentowanego zdjęcia oraz uzyskaniu zgody na publikację od osób znajdujących się na fotografii.
6. Zgłoszenie do konkursu traktuje się jako przyjęcie warunków regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez organizatora konkursu fotograficznego „Przyłapani na czytaniu” z zgodnie ustawą z dn. 28.08.1997r. O ochronie osobowych ( Dz.U.Nr 133 poz., 883).
7. Nagrody ufundowane przez organizatora:
Przewidziane nagrody rzeczowe.
Jeśli nie masz czym obdarować swoich najbliższych….
Odwiedź szkolną bibliotekę
„Przedwiośnie” i na kiermaszu taniej książki wybierz prezent….
Zapraszamy..
Dr hab. Mariusz Bartosiak- adiunkt w w Katedrze Dramatu i Teatru Instytutu Kultury Współczesnej UŁ , członek wielu towarzystw naukowych i długoletni przyjaciel naszej szkoły poprowadził 7 grudnia warsztaty poświęcone interpretacji dwóch tragedii antycznych-Króla Edypa i Antygony. Dowiedzieliśmy się m.in., jakie znaczenie dla starożytnych Greków miało hasło gnothi seauton i co niosło z sobą rozpoznanie tożsamości i więzów przez bohaterów.
Nowe spojrzenie na kulturę antyczną spodobało się szczególnie uczniom klasy 1b, którzy po raz pierwszy mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z profesorem Bartosiakiem.
W drugim półroczu kolejne interesujące tematy i wielu ciekawych prowadzących.
1 grudnia 2016 roku odbył się uroczysty finał XIX Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ozorkowie.
Uczennica klasy I a I LO Oliwia Gabara otrzymała wyróżnienie w grupie wiekowej od 16-19 lat za swój wiersz pt. „ MY”. Utwór ten został umieszczony w tomiku poetyckim pt. "Wszystko się zmienia".
Laureatce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów .
Dnia 17.11.2016r. w ramach zajęć z doradztwa zawodowego w programie organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w I LO w Ozorkowie odbyły się warsztaty i wykłady dotyczące prowadzenia własnej firmy, procedury z tym związanej, oraz badania rynku pracy w celu znalezienia własnego pomysłu na efektywny biznes. Zajęcia prowadzili przedstawiciele Społecznej Akademii Nauk w Łodzi: dr Katarzyna Kolasińska-Morawska, dr Robert Seliga oraz dr Andrzej Woźniak, który jest również dyrektorem firmy MEDKOS w Łodzi. Uczniowie mieli doskonałą okazję zapoznania się z zasadami funkcjonowania firmy, skutecznymi sposobami zarządzania własną firmą oraz sposobami dbania o jej wizerunek. Zajęcia prowadzone były ciekawie, konstruktywnie, i z całą pewnością przyniosły zamierzony efekt.
Dnia 10 listopada w naszej szkole miała miejsce akademia związana ze świętem niepodległości. Przygotowaniem przedstawienia zajęła się pani Kamila Łuczak i jej wychowankowie czyli klasa IC oraz kilku uczniów z klas drugich i trzecich.
Prowadzący rozpoczęli akademię od przytoczenia historii odzyskania przez Polskę Niepodległości. Następnie rozpoczęła się część artystyczna spektaklu która ukazała nam młodego chłopca, który mówi swojej koleżance o szkolnym zadaniu dotyczącym odzyskania niepodległości. Dziewczyna zabiera go do swojej babci która mówi mu że ,,jeżeli mamy jakiś kłopot z wolnością i niepodległością, to raczej z jej zagospodarowaniem niż odzyskaniem”. Po tych słowach staruszka zabierała ucznia do czasów zaboru. Pokazano nam, że utrata niepodległości dotknęła każdego niezależnie od wieku, pracy czy pozycji, i to, że każdy w kogo sercu była ojczyzna walczył o jej odzyskanie. Jednak zrywy nie przyniosły Polsce wolności, doszło do tego dopiero po I wojnie światowej przegranej przez wszystkich zaborców. Na scenie pojawiła się Polska jednak już w 2016 roku, niestety mimo odzyskania wolności cierpi i choruje. Jest to spowodowane tym, że nie troszczymy się o nią i bardziej dbamy o siebie zapominając, że ,,ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”. Jednak Polska daje nam wskazówkę jak wyciągnąć ją z tego stanu, jeśli zaczniemy dbać o nasz kraj Polska znów będzie silna. Na koniec uczniowie odśpiewali Rotę co spotkało się z wielkim aplauzem społeczności szkolnej. Po części artystycznej głos zabrała pani dyrektor mówiąc nam na czym polega patriotyzm w czasach obecnych. Moim zdaniem, przedstawienie było naprawdę udane i zawierało w sobie wiele patriotyzmu. Każdy z nas musi pamiętać, że ,,Polska to nasza ojczyzna to kraj dzieciństwa, to jest ta mała najbliższa ojczyzna, miasto, miasteczko, wieś, ulica, dom, podwórko.”
Dnia 17.11.2016r. (czwartek) w godzinach 9.55-14.25 w szkole odbędzie się cykl wykładów i warsztatów z doradztwa zawodowego w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w programie ‘Otwarta Firma – Biznes przy Tablicy’ realizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.
Zajęcia poprowadzą:
dr Katarzyna Kolasińska-Morawska, dr Robert Seliga i dr Andrzej Woźniak.
HARMONOGRAM WYKŁADÓW I WARSZTATÓW
BLOK I 9.55-11.35
Prowadzący: dr Katarzyna Kolasińska-Morawska
BLOK II 11.45-12.30
Prowadzący: dr Andrzej Woźniak
BLOK III 12.45-14.25
Prowadzący: dr Robert Seliga
KONKURS LITERACKI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ROZSTRZYGNIĘTY
W środę 9 listopada w bibliotece szkolnej „ Przedwiośnie”odbyło się rozstrzygnięcie konkursu literackiego z języka angielskiego „The person that inspires me the most”.
Trzy najlepsze prace konkursowe zostały nagrodzone e- bookami i trzech uczestników otrzymało wyróżnienia. Dodatkową nagrodą jest pozytywna ocena z języka angielskiego.
Laureaci:
Kaja Hefczyńska Ib
Anna Wypych Ib
Alicja Bagińska Ib
Wyróżnienia otrzymali:
Daniel Ciok II b
Filip Kaczmarek I b
Patrycja Nalbert I b
Serdecznie gratulujemy!!!!!!!
"Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział,
ale żeby dobrze wiedział,
nie żeby umiał na pamięć,
a żeby rozumiał,
nie żeby go wszystko troszkę obchodziło,
a żeby go coś naprawdę bardzo zajmowało."
~ J. Korczak
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej samorząd szkolny I LO wraz z opiekunem p. Kamilą Łuczak przygotował uroczystą akademię, którą poprowadzili uczniowie: Wiktor Gieraga i Natalia Kujawska.
Pani Dyrektor Anna Plaskota w swoim wystąpieniu przypomniała historię powołania Komisji Edukacji Narodowej, podziękowała nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi za ich pracę oraz wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły za wyróżniającą pracę: p. Małgorzacie Czotyrbok, p. Blance Kochańskiej, p. Grażynie Kowalczyk, p. Kamili Łuczak, p. Ewie Niteckiej-Zientarskiej, p. Anecie Wajer, p. Sylwii Jon, p. Marii Szałapskiej, p. Irenie Gołębiewskiej i p. Ninie Stańczyk.
W dniu Święta Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia nagrodę Łódzkiego Kuratora Oświaty odebrała p. dyrektor Anna Plaskota, a p. Witold Polak otrzymał nagrodę Starosty Powiatu Zgierskiego.
W imieniu społeczności uczniowskiej uczennice klasy IC: Marta Michalska i Aleksandra Rutkowska złożyły życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły i podziękowały za codzienny trud wkładany w naszą edukację.
Po części oficjalnej Wiktor Gieraga rozpoczął część artystyczną, ostrzegając znamiennie przed „możliwymi konsekwencjami oglądania przygotowanego przez uczniów skeczu”.
Dekoracja sali miała przypominać zwykłą klasę, ponieważ przedstawienie pokazywało codzienne życie szkoły - w „krzywym zwierciadle”. Zabawne scenki rozbawiły do łez publiczność a aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości publiczność wysłuchała utworu Farby ,,Chcę tu zostać", wykonanego przez wszystkich uczniów biorących udział w przedstawieniu.
I LO w Ozorkowie podwójnym wicemistrzem powiatu zgierskiego w lidze lekkoatletycznej szkół ponadgimnazjanych.
30 września 2016 r. na stadionie lekkoatletycznym ZSS Aleksandrowie Łódzkim odbyły się mistrzostwa powiatu w lidze lekkoatletycznej dziewcząt i chłopców. Nasze reprezentacje dzielnie walczyły z zawodnikami SMS Aleksandrów zdobywając II miejsca w klasyfikacji drużynowej i awans do półfinału wojewódzkiego.
Serdeczne gratulacje za sportową postawę i trud włożony w osiągnięcie dobrych wyników, składają opiekunowie drużyn Agata Kokot Brygier i Witold Polak.
Podczas tych zawodów został pobity wieloletni rekord szkoły skoku w dal chłopców. Od tego roku rekord szkoły w skoku w dal należy do Tomka Wójcika ( 6,32 m). Gratulujemy !
28 września 2016 r. w ramach inauguracji roku sportowego 2016/2017 odbyły się w Uniejowie mistrzostwa województwa w indywidualnych biegach przełajowych.
Emil Karolak z klasy Ia reprezentował naszą szkołę w sześcioosobowej reprezentacji powiatu zgierskiego w tej konkurencji. W swoim biegu na dystansie 1500m zajął 33 miejsce pokonując 27 zawodników z województwa łódzkiego. Dzięki udziale w finale wojewódzkim Emil zdobył dla naszej szkoły 20 punktów do klasyfikacji generalnej Licealiady.
Podziękowania za sportową postawę i włożony wysiłek składa opiekun Witold Polak
Inauguracja roku sportowego połączona była z podsumowaniem roku sportowego 2015/2016. Dzięki osiągniętym przez szkoły powiatu zgierskiego sukcesom oraz powszechnemu udziałowi uczniów w rozgrywkach międzyszkolnych Pan Adam Świniuch członek Zarządu Powiatu Zgierskiego miał przyjemność odebrać puchar dla najlepszego powiatu w klasyfikacji sportowej w województwie łódzkim.
W dniu 23 września 2016 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Zgierzu odbyło się podsumowanie rozgrywek sportowych szkół podstawowych(IMS), gimnazjów (Gimnazjada) i szkół średnich (Licealiada) w roku szkolnym 2015/2016.
W uroczystości uczestniczyły szkoły, które w rywalizacji międzyszkolnej szkół powiatowych uzyskały najlepsze wyniki m.in.:
Szkoła Podstawowa nr 4 w Ozorkowie, która z wynikiem 245 punktów zajęła II miejsce w klasyfikacji generalnej szkół podstawowych IMS (na 36 sklasyfikowanych szkół)
Gimnazjum nr 1 w Ozorkowie, które z wynikiem 430 punktów zajęło I miejsce w klasyfikacji generalnej Gimnazjady 2015/2016 (na 21 sklasyfikowanych gimnazjów)
Nasze I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie zdobyło 530 punktów i po raz IV z rzędu uzyskało tytuł Mistrza Licealiady, pokonując Szkołę Mistrzostwa Sportowego z Aleksandrowa tylko i aż 5 punktami.
Puchar za wygranie Licealiady odebrali Pani dyrektor Anna Plaskota oraz reprezentanci szkoły w piłce siatkowej tj. Nikodem Nowak z IIa - mistrz województwa łódzkiego w piłce siatkowej oraz Angela Fliszewska z IIa brązowa medalistka mistrzostw województwa w piłce siatkowej. Starostwo Powiatowe przygotowało też podziękowania dla opiekunów drużyn reprezentujących nasze LO tj. P. Agaty Kokot Brygier, P. Kamili Łuczak i Witolda Polaka.
Gratulacje dla wszystkich, którzy przyczynili się do tych sukcesów!!!
Jak co roku we wrześniu, na terenie ośrodka "Malinka" koło Zgierza, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Nasi reprezentanci w składzie Natalia Olczak IIIc, Emilia Baranowska IIa Aleksandra Miszczak IIc,Patrycja Graczyk Ia, Marcelina Brygier Ic, Jagoda Pierzgalska Ic (drużyna dziewcząt) oraz Mateusz Forysiak IIIa, Emil Karolak Ia, Jakub Szmajewski Ib, Julian Karolak Ic, Hubert Lewandowski Ic wywalczyli drużynowo II miejsca w klasyfikacji powiatowej. Indywidualnie najlepszy wynik osiągnął Emil Karolak, który zdobył IV miejsce i awansował do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 28.09.2016 r. w Uniejowie.
Za osiągnięte wyniki i sportową postawę gratulacje składają nauczyciele wychowania fizycznego.
10 września 2016 r. w miejscowości Orła odbyła się uroczystość 77
rocznicy Bitwy nad Bzurą. Nasz poczet sztandarowy w składzie Wiktoria
Jarosik, Aleksandra Jurkiewicz, Patrycja Pakulska, Bartłomiej Graczyk,
Dawid Meresiński uczestniczył w uroczystej mszy polowej, apelu poległych
oraz złożył wiązankę pod pomnikiem żołnierzy poległych w Bitwie nad
Bzurą. Podczas uroczystości odbyły się pokazy sprzętu i broni z czasów
II wojny światowej oraz pokaz władania szablą i lancą w wykonaniu Pana
Stanisława Szamałka z Sekcji Kolarskiej Szwadron im. 2 Pułku Szwoleżerów
Rokitniańskich.
1 września 2016 społeczność I Liceum Ogólnokształcącego w Ozorkowie rozpoczęła nowy rok szkolny. Na uroczystości gościliśmy p. Wiesława Stankowskiego – Sekretarza Powiatu oraz p. Jacka Sochę – Burmistrza Miasta Ozorkowa.
Pani Dyrektor Anna Plaskota powitała wszystkich uczniów, nauczycieli oraz przybyłych gości. W czasie uroczystości uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej. W imieniu wszystkich pierwszaków ślubowanie złożyli uczniowie z najwyższą średnią : Damian Kaźmierczak (I a), Maciej Mysłowski (I a), Alicja Bagińska (Ib ), Kacper Chałagus (I b), Marta Michalska (I c) oraz Aleksandra Rutkowska (I c). Z okazji inauguracji nowego roku szkolnego p. Dyrektor życzyła wszystkim sukcesów, zadowolenia, miłych chwil spędzonych w murach naszej szkoły oraz wytrwałości w realizacji wytyczonych celów.
Na zakończenie uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami rozeszli się do klas na pierwsze powakacyjne spotkanie
Matura w I LO w Ozorkowie – znowu sukces !!!
Maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego w Ozorkowie wreszcie mogą odetchnąć z ulgą i udać się na zasłużony wypoczynek. Do 5 lipca 2016 r. z niecierpliwością wyczekiwali na wyniki egzaminów maturalnych.
I znowu sukces! Efekty pracy naszych maturzystów są imponujące!!!
I LO w Ozorkowie może poszczycić się najwyższą zdawalnością w powiecie zgierskim – 97 % co z pewnością może robić wrażenie ponieważ wynik ogólnopolski dla absolwentów liceów to 85,2%.
Do egzaminu dojrzałości w liceum przystąpiło 110 tegorocznych maturzystów. Tylko trzy osoby podejmą ponownie wyzwanie w sierpniu na egzaminach poprawkowych ( 2 osoby poprawiają wynik egzaminu pisemnego i jedna osoba wynik egzaminu ustnego) , a wtedy zdawalność może osiągnąć 100 %.
Średnie wyniki z przedmiotów zdawanych obowiązkowo przedstawiają się następująco: język polski-60,1%, język angielski – 75,8 %, język niemiecki – 80,2% , matematyka -66,5%
Dla porównania w liceach ogólnokształcących: język polski – 62 %, język angielski - 77 %, język niemiecki – 77 %, matematyka – 61 %.
Wszystkim maturzystom gratulujemy zdanego egzaminu dojrzałości! Życzymy udanych wakacji i niemniejszych sukcesów w dalszej edukacji !
Wyniki matur dla poszczególnych szkół dostępne są na stronie www.oke.lodz.pl w zakładce egzamin maturalny/raporty.
Szkolny zestaw podręczników lub materiałów edukacyjnych do klas I II i III w roku szkolny 2016/2017
(zgodnie z wykazem podręczników dopuszczonych do użytku szkolnego przez MEN )
Zajęcia edukacyjne Przedmiot |
Klasa |
Autor |
Tytuł |
Wydawnictwo |
Numer dopuszczenia |
|||||
JĘZYK POLSKI |
klasy I |
Krzysztof Mrowcewicz
Aleksander Nawarecki Dorota Siwicka |
„Przeszłość to dziś. Literatura, język, kultura. Klasa I” cz.1
„Przeszłość to dziś. Literatura, język, kultura. Klasa I” cz.2
|
Stentor |
498/1/2012
498/2/2012 |
|||||
klasy II |
Ewa Paczoska
Jacek Kopciński |
„Przeszłość to dziś Literatura. Język, kultura. Klasa 2” cz. 1
„Przeszłość to dziś Literatura. Język, kultura. Klasa 2” cz. 2
|
Stentor |
498/3/2013
498/4/2013
|
||||||
klasy III |
Jacek Kopciński |
„Przeszłość to dziś Literatura. Język, kultura. Klasa 3”
|
Stentor |
498/5/2014
|
||||||
JĘZYK ANGIELSKI |
klasy I |
S.Kay, V.Jones, D. Brayshaw, B.Michałowski
S.Kay, V.Jones, D.Brayshaw, B.Michałowski |
Matura Focus 2 (wieloletni) + zeszyt ćwiczeń 2. Matura Focus 3 (wieloletni) + zeszyt ćwiczeń |
Pearson
Pearson |
672/2/2013/2015
672/3/2014/2015
|
|||||
klasy II |
M.Umińska, B.Hastings, D.Chandler, R.Fricker, A.Bandis, B.Trapnell Michael Harris, Anna |
Longman Repetytorium maturalne. Poziom podstawowy |
Pearson
|
696/2014 |
||||||
klasy III |
M.Umińska, B.Hastings, D.Chandler, R.Fricker, A.Bandis, B.Trapnell
Michael Harris, Anna Sikorzyńska, Bartosz Michałowski
M.Umińska, B.Hastings, D.Chandler, R.Fricker, B.Trapnell
Virginia Evans, Jenny Dooley
|
Longman Repetytorium maturalne. Poziom podstawowy (kontynuacja z kl. II dla grup 3 godz.)
Longman Repetytorium maturalne. Poziom rozszerzony (w zależności od decyzji nauczyciela) Matura. Repetytorium. Poziom Rozszerzony. (w zależności od decyzji nauczyciela) |
Pearson
Pearson
Express Publishing |
696/2014
723/2014
715/2/2014 |
||||||
JĘZYK ANGIELSKI TECHNICZNY |
|
Ch.Lloyd, James A. Frazier
|
Career Paths: Engineering |
Express Publishing |
|
|||||
Prosimy o wstrzymanie się z zakupem podręczników do języków obcych w klasach I Decyzja o wyborze podręcznika zostanie podjęta na początku roku szkolnego po konsultacji z nauczycielem uczącym. |
||||||||||
JĘZYK NIEMIECKI |
klasy I |
Sylwia Mróz-Dwornikowska, Urszula Górecka |
„Welttour2” Język niemiecki dla szkół ponadgimnazjalnych |
Nowa Era |
459/2/2012 |
|||||
klasy II |
Sylwia Mróz-Dwornikowska, Urszula Górecka
Sylwia Mróz-Dwornikowska, Urszula Górecka |
„Welttour2” Język niemiecki dla szkół ponadgimnazjalnych
„Welttour3” Język niemiecki dla szkół ponadgimnazjalnych |
Nowa Era
Nowa Era |
459/2/2012
459/3/2013 |
||||||
klasy III |
Sylwia Mróz-Dwornikowska, Urszula Górecka
|
„Welttour3” Język niemiecki dla szkół ponadgimnazjalnych
„Abitur” Język niemiecki. Repetytorium maturalne |
Nowa Era
WSiP
|
459/3/2013 676/2014 |
||||||
JĘZYK FRANCUSKI |
klasy I |
Céline Himber, Fabienne Gallon |
En Action 1 podręcznik z CD, En Action 1 zeszyt ćwiczeń z CD |
Hachette FLE |
745/1/2015 |
|||||
klasy II |
R. Boutegege, M. Supryn-Klepacz
R. Boutegege, M. Supryn-Klepacz |
FRANCOFOLIE EXPRESSE 1 Podręcznik z CD i zeszyt ćw.
FRANCOFOLIE EXPRESSE 2 Podręcznik z CD |
WSZPWN
WSZPWN |
382/1/2011/2015
382/2/2013/2016 |
||||||
klasy III |
R. Boutegege, M. Supryn-Klepacz |
FRANCOFOLIE EXPRESSE 2 Podręcznik z CD |
WSZPWN |
382/2/2013/2016 |
||||||
HISTORIA |
klasy I |
S. Roszka, J. Kłaczkow |
Poznać przeszłość. Wiek XX. Podręcznik do historii dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres podstawowy
|
Nowa Era |
525/2012 |
|||||
klasy II |
Ryszard Kulesza, Krzysztof Kowalewski
P. Klint, P. Galik |
ZROZUMIEĆ PRZESZŁOŚĆ-STAROZYTNOŚĆ I ŚREDNIOWIECZE. Podręcznik do historii dla Liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony.
Zrozumieć przeszłość. Dzieje nowożytne. Podręcznik do historii dla Liceum ogólnokształcącego i technikum. |
Nowa Era
Nowa Era |
642/1/2013
642/2/2013 |
||||||
klasy III |
P. Galik
Jarosław Kłaczkow, Agnieszka Zielińska |
Zrozumieć przeszłość. Lata 1815 – 1939. Podręcznik do historii dla Liceum ogólnokształcącego i technikum.
Zrozumieć przeszłość. Dzieje najnowsze po 1939. Podręcznik do historii dla Liceum ogólnokształcącego i technikum.
|
Nowa Era
Nowa Era |
642/3/2014
642/4/2015 |
||||||
HISTORIA I SPOŁECZEŃSTWO |
klasy II |
Tomasz Maćkowski
Iwona Janicka
Jarosław Centek |
„Poznać przeszłość. Ojczysty panteon i ojczyste spory. Podręcznik do historii i społeczeństwa dla liceum ogólnokształcącego i technikum.” „Poznać przeszłość. Rządzący i rządzeni. Podręcznik do historii i społeczeństwa dla liceum ogólnokształcącego i technikum” „Poznać przeszłość. Wojna i wojskowość. Podręcznik do historii i społeczeństwa dla liceum ogólnokształcącego i technikum.” |
Nowa Era
Nowa Era
Nowa Era |
659/1/2013
659/2/2014
659/3/2014 |
|||||
Klasy III |
Karol Kłodziński Tomasz Krzemiński |
„Europa i Świat Podręcznik do historii i społeczeństwa dla liceum ogólnokształcącego i technikum” |
Nowa Era |
659/4/2015 |
||||||
WIEDZA I SPOŁECZEŃSTWO |
klasy I |
M. Grondas, J. Żmijski
|
Po prostu wiedza o społeczeństwie. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum i technikum. |
WSiP |
531/2012 |
|||||
|
klasy II |
Arkadiusz Janicki, Justyna Kięczkowska, Mariusz Menz |
W centrum uwagi .Podręcznik do wiedzy o społeczeństwie dla Liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Część 1 |
Nowa Era |
630/1/2012 |
|||||
|
klasy III |
L. Czechowska, A. Janicki, K. Święcicki |
W centrum uwagi .Podręcznik do wiedzy o społeczeństwie dla Liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Część 2 |
Nowa Era |
630/2/2014 |
|||||
WIEDZA O KULTURZE |
klasy I |
M. Bokiniec, B. Forysiewicz |
Spotkanie z kulturą. Podręcznik do wiedzy o kulturze |
Nowa Era |
449/2012 |
|||||
RELIGIA |
klasy I |
Zbigniew Marek SJ |
Drogi świadków Chrystusa. Jestem świadkiem Chrystusa w Kościele.
|
WAM |
531/2012 |
|||||
klasy II |
Zbigniew Marek SJ |
Drogi świadków Chrystusa. Jestem świadkiem Chrystusa w świecie. |
WAM |
531/2012 |
||||||
klasy III |
Zbigniew Marek SJ |
Drogi świadków Chrystusa. Jestem świadkiem Chrystusa w rodzinie. |
WAM |
531/2012 |
||||||
Zajęcia edukacyjne Przedmiot |
Klasa |
Autor |
Tytuł |
Wydaw nictwo |
Nr dop. MEN |
||
MATEMATYKA |
1a, 1c |
M. Kurczab, E. Kurczab, E. Świda |
Matematyka. Podręcznik do liceów i techników. Zakres podstawowy i rozszerzony. Klasa 1. + zbiór zadań |
Oficyna Edukacyjna K. Pazdro |
563/1/2012 |
||
1b, 1d |
M. Kurczab, E. Kurczab, E. Świda |
Matematyka. Podręcznik do liceów i techników. Zakres podstawowy. Klasa 1. + zbiór zadań |
Oficyna Edukacyjna K. Pazdro |
412/1/2012 |
|||
2a, 2c |
M. Kurczab, E. Kurczab, E. Świda |
Matematyka. Podręcznik do liceów i techników. Zakres rozszerzony. Klasa 2. + zbiór zadań |
Oficyna Edukacyjna K. Pazdro |
563/2/2013 |
|||
2b |
M. Kurczab, E. Kurczab, E. Świda |
Matematyka. Podręcznik do liceów i techników. Zakres podstawowy. Klasa 2. + zbiór zadań |
Oficyna Edukacyjna K. Pazdro |
412/2/2012 |
|||
3a, 3c |
M. Kurczab, E. Kurczab, E. Świda |
Matematyka. Podręcznik do liceów i techników. Zakres rozszerzony. Klasa 3. + zbiór zadań |
Oficyna Edukacyjna K. Pazdro |
563/3/2014 |
|||
3b |
M. Kurczab, E. Kurczab, E. Świda |
Matematyka. Podręcznik do liceów i techników. Zakres podstawowy. Klasa 3 + zbiór zadań |
Oficyna Edukacyjna K. Pazdro |
412/3/2012 |
|||
FIZYKA |
1a, 1b 1c, 1d |
G. Kornaś |
Fizyka. Zakres podstawowy. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych |
Operon |
621/2012 |
||
2a |
G. Kornaś |
Fizyka 1. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych |
Operon |
593/1/2012 |
|||
3a |
G. Kornaś |
Fizyka 2. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Część 1 i Część 2. |
Operon |
593/2/2013 593/3/2013 |
|||
Przyroda FIZYKA |
2b |
Grzegorz F. Wojewoda |
Przyroda. Przedmiot uzupełniający. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Fizyka. |
Operon |
637/1/2013 |
||
CHEMIA
|
1a, 1b, , 1d 1c |
Romuald Hass Aleksandra Mrzigod, Janusz Mrzigod
|
To jest chemiea" podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres podstawowy.
|
WSIP Nowa Era Spółka z o.o. |
523/2012
438/2012 |
||
2c |
Maria Litwin, Szarota Styka-Wlazło, Joanna Szymońska |
To jest chemia. Część 1. Chemia ogólna i nieorganiczna. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony |
Nowa Era |
528/1/2012 |
|||
3c |
Maria Litwin, Szarota Styka-Wlazło, Joanna Szymońska |
To jest chemia. Część 2. Chemia organiczna. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres rozszerzony |
Nowa Era |
528/2/2013 |
|||
Przyroda CHEMIA |
2b |
Agata Sawicka |
Przyroda. Przedmiot uzupełniający. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Część 2. Chemia |
Operon |
637/2/2013 |
||
BIOLOGIA
|
1a, 1b, 1c, 1d |
B. Jakubik, R Szymańska |
Seria Odkrywamy na nowo. Biologia. Zakres podstawowy. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych |
Operon |
436/2012 |
||
2c |
|
Seria Odkrywamy na nowo. Biologia 1. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych Seria Odkrywamy na nowo. Biologia 2. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych |
Operon Operon |
446/1/2012 446/2/2013 |
|||
3c |
A. Michalik, D. Kaczmarek, T.Falkowski |
Seria Odkrywamy na nowo. Biologia 3. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych |
Operon |
446/3/2014 |
|||
Przyroda BIOLOGIA |
3b |
A.Duda, J. Holeczek |
Ciekawi Świata. Przyroda. Przedmiot uzupełniający. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Część 3. Biologia |
Operon |
637/3/2013 |
||
GEOGRAFIA |
1a, 1b 1c, 1d |
J. Kop, M. Kucharska, E. Szkurłat |
Tylko geografia. Podręcznik. Zakres podstawowy. |
Wyd. Szk. PWN |
363/2011 |
||
2c |
P. Czubla, E. Papińska
J. Kop, M. Kucharska, E. Szkurłat |
Geografia dla maturzysty. Podręcznik. Część 1. Zakres rozszerzony.
Geografia dla maturzysty. Geografia społeczno-ekonomiczna świata. Podręcznik. Część 2. Zakres rozszerzony. |
Wyd. Szk. PWN
Wyd. Szk. PWN |
610/1/2012
610/2/2013 |
|||
Przyroda GEOGRAFIA |
2b |
A. Łazarz, A. Szczepańska, S. Sobotka |
Przyroda. Przedmiot uzupełniajacy. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Część 4. Geografia |
Operon |
637/4/2013 |
||
PODSTAWY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI |
1a, 1b 1c, 1d |
K. Garbacik, M. Żmiejko |
Przedsiębiorczość na czasie. Podręcznik. Zakres podstawowy |
Wyd. Szk. PWN |
427/2012 |
||
EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA |
1a, 1b 1c, 1d |
Jarosław Słoma |
Żyję i działam bezpiecznie. Podręcznik do edukacji dla bezpieczeństwa dla szkół ponadgimnazjalnych |
Nowa Era |
426/2012 |
||
INFORMATYKA |
1a, 1b 1c, 1d |
G. Hermanowska W. Hermanowski |
Ciekawi świata. Informatyka. Zakres podstawowy. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. |
Operon |
520/2012 |
||
2a
|
W. Hermanowski
|
Ciekawi świata Informatyka 1. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych Ciekawi świata. Informatyka 2. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. |
Operon
Operon |
474/1/2012
474/2/2013 |
|||
3a
|
E. Mikołajewicz |
Ciekawi świata. Informatyka 3. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. |
Operon |
474/3/2014 |
W poniedziałek 20 czerwca 2016 r. uczniowie klasy humanistycznej I B
z p. Małgorzatą Czotyrbok odwiedzili młodszych kolegów z klas V-ych i VI- ych SP nr 4
w Ozorkowie. Zaprezentowali spektakl terapeutyczny NA SKRÓTY, pokazujący skutki zażywania dopalaczy. Mamy nadzieję, że dla młodszych kolegów będzie to skuteczna przestroga...
Nasza szkoła uzyskała w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego certyfikat: Szkoła wolna od dopalaczy. Pracowaliśmy na niego bez mała cały bieżący rok szkolny- od października 2015 r.. W ramach konkursy zorganizowaliśmy warsztatowe godziny wychowawcze UŻYWKOM MÓWIĘ NIE i DOPALACZE- JAK SIĘ PRZED TYM BRONIĆ oraz kampanię informacyjną NIE DAJ SIĘ WYPALIĆ
( z prezentacją multimedialną nt. szkodliwości używania dopalaczy przygotowaną przez uczniów z kl. II A i zaprojektowanymi przez uczniów z kl. II B ulotkami nt. skutków zażywania dopalaczy ). Przeprowadziliśmy także szkolny konkurs na plakat pod hasłem STOP DOPALACZOM, w którym wzięło udział siedem klas. Ponadto uczniowie spotkali się
z terapeutami- specjalistami terapii uzależnień oraz podpisywali PAKT PRZECIWKO DOPALACZOM. Młodzież obejrzała również dwa spektakle profilaktyczne: recital profilaktyczny JAK PRZEZ SEN zrealizowany przez Krakowskie Biuro Promocji Kultury oraz pantomimę przygotowaną przez uczniów z kl. I B. Dzięki zdjęciom- przeżyjmy to jeszcze raz...
Dnia 25 maja br uczniowie klas Ia, Ib, Ic, IIa wraz z opiekunami p. M. Fabiańską, p. B. Kochańską i p. M. Zarzycką wzięli udział w Dniu Otwartych Koszar i Dniu Weterana w Garnizonie Łęczyca w Leźnicy Wielkiej. Dzięki temu, uczniowie mogli zapoznać się ze sprzętem wojskowym i uzbrojeniem kawalerzystów, a także poznać charakter służby w Jednostce Kawalerii Powietrznej. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się również pokazy w tunelu aerodynamicznym oraz skoki spadochronowe wykonywane przez żołnierzy OSAS.